روش های افزایش عمر تشک خواب
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
روش های افزایش عمر تشک خواب
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی خواب روش های افزایش عمر تشک خواب

تعداد بازدید : 98
نویسنده پیام
homanafshar آفلاین


ارسال‌ها : 23
عضويت : 28 /11 /1398
روش های افزایش عمر تشک خواب

تقریبا همه ی انسان ها برای داشتن خوابی راحت نیاز به یک مکا راحت با تجهیزات راحت باشند. یکی ازاین وسایلی که موجب می شود انسان ها خواب راحتی داشته باشند تشک خواب مناسب است. یکی از تشک های مناسب برای خواب تشک خوشخواب است. شما با تهیه تشک خواب مناسب می توانید خوابی راحت را تجربه کنید.


برای برخی افراد این موضوع پیش آمده است که خرابی تشک خواب یا تشک مهمان شان، بعد از مدتی خراب شده است. به این افراد باید بگویم هر چیزی را که از آن به درستی استفاده نشود موجب خرابی و از بین رفتن آن می شود. بنابراین تشک خواب یا حتی تشک خوشخواب نیز نیاز به مراقبت ونگهداری دارد.


برخی افراد گمان می کنند چون هزینه ی زیادیبابت خرید تشک پرداخت کرده اند، این تشک تا مدت زیادی سالم می ماند و خراب نمی شود. اما این تصور اشتباه است همه ی تشک ها برای اینکه طول عمر زیاد و مفیدی داشته باشند نیاز به مراقبت دارند.
حتی تشک مهمان نیز که از آن زیاد استفاده نمی شود و فقط د زمان هایی که مهمان قرار است شب بماند استفاده می شد نیز برای اینکه طول عمر بیشتری داشته باشد نیاز به نگهداری و مراقب است.


ممکن اس خیلی از افراد بگویند که ما از تشک خود به اندازه کافی مرابت کرده ایم و از آنها به درستی استفاده کرده ایم ولی باز هم بعد از مدتی از بین رفته اند. به این افراد باید بگویم که به درستی استفاده کردن بدون رعایت یکسری از موارد به تنهایی نمی تواند موجب افزایش طول عمر تشک خواب یا تشک خوشخواب یا تشک مهمان شود.


برایافزایش طول عمر تشک باید یکسری از موارد را رعایت کنید که در ادامه برای شما شرح داده ایم.

عواملی که باید برای افزایش عمر تشک خواب رعایت کرد
یکی از موارد مهمی که باید در هنگام خرید تشک خوشخواب یا تشک خواب به آن توجه کنید این است که وزن شما پقدر است و متناسب با وزنتان تشک مناسب را تهیه کنید که در برابر وزن شما مقاوم باشد. (اگرقرار است تشک مهمان برای مهمانانتان تهیه کنید بهتر است وزن متعادل را تهیه کنید)
بعد از خرید تشک نکته ای که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که تشک مورد نظر را در سظح همرار قرار دهید و از جذب رطوبت به تشک خود جلوگیری کنید.
همان طور که شاید خیلی از شما بدانید، اسفنج خاصیت ارتحاعی خود را بعد از مدتی از دست می دهد و با گذشت زمان ضخامت آن کم می شود. این اتفاقاتی که برای اسفنج رخ می دهد باعث می شود که راحتی خواب افراد کم شود.
برای نگهداری از تشک مهمان، تشک خواب یا تشک خوشخواب و جلوگیری از فرورفتگی و تغییر شکل و پوسیدگی پارچه بایستی هر سه ما یکبار تشک خد را پشت و روکنید و همین طور هر شیش ماه یکبار آن را سر و ته کنید. علاوه بر این اقدامات با ضربه زدن به تشک می توانید حالت اولیه ی تشک خواب با تشک دنلپ یا تشک مهمان را برگردانید.


اغلب بعد از مدتی در تشک شما تعدای سلول مرده گوست و آلودگی و باکتری قرار میگیرد که موجب ایجاد آلرژی های متفاوت در افراد می شود به همین منظور بهتر است به طور منظم روی آن جارو بکشید و تمیز کنید.
نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در هنگام جابه جایی یا بلند کردن تشک مهمان یا تشک دنلپ یا تشک خواب، از روی تخت به هیچ عنوان خم نکنید. اطلاعاتی در رابطه با انواع تشک رویال و خوشخواب خوابستان که نمی دانید.
اجازه ندهید بچه ها بر روی تشک بپرند.
به هیچ عنوان تشک خود را شستشو نکنید زیرا در آن لایه هایی وجود دارد که از جنس و ترکیبات گوناگون است و موجب آسیب رساندن به آن می شود. می توانید از روکش های موجود استفاده کنید تا در صورت کثیف شده به راحتی روکش ها را شست و شو دهید.
امکان دارد بر اثر اتفاقی تشک شما خیس شود بهتر است برای خشک شدن تشک، آن را در هوای آزاد قرار دهید و تا خشک نشدن کامل آن از آن استفاده نکنید.


امضای کاربر :
شنبه 13 اردیبهشت 1399 - 14:33
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ