اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش اول)
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش اول)
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی مراقبت های بهداشتی دهان ودندان-69اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش اول)

تعداد بازدید : 43
نویسنده پیام
homanafshar آفلاین


ارسال‌ها : 16
عضويت : 28 /11 /1398
اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش اول)در این مطلب قصد داریم شما را با همه ی مراحل ارتودنسی آشنا کنیم و برای شما تمام مراحلی که قبل، حین و بعد از ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در سعادت آباد و شهرک غرب انجام می شود آشکار سازیم.چگونه برای درمان ارتودنسی خود را آماده کنیم؟
شما می توانید با مطالعه موارد زیر خود را برای انجام این درمان آماده تر کنید و با آمادگی بیشتر برای صاف کردن دندان هایتان به متخصص ارتودنسی در سعادت آباد و شهرک غرب مراجعه کنید.


تحقیق و پرس و جو کنید

قبل از اینکه بخواهید برای ارتودنسی به متخصص ارتودنسی در سعادت آباد و شهرک غرب مراجعه کنید باید در رابطه با تمام روش های درمانی اترودنسی دندان تحقیق یا پرس و جو کنید. برای این کار می توانید از سایت ها استفاده کنید یا از افرادی که این کار را انجام داده اند یا متخصصان پرس و جو کنید.
به معایب و مزایای ارتودنسی فکر کنیدهمان طور که شاید بدانید بریس و سایر تجهیزات ارتودنسی بایستی در مدت زمان طولانی ای در دهان شما بماند شاید این امر کمی برای شما ناراحت کننده باشد ولی در عوض مزایای زیاد و مفیدی برای شما به همراه دارد. بنابراین شما باید تمام مزایا و معایب در نظر بگیرید و ببنید ارزش این کار را دارد یا خیر.

انتخاب دکتر خوب ارتودنسیشما بایستی یک متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا هر جایی دیگر برای انجام این کار پیدا کنید. می توانید با جست و جو در اینترنت و پرس و جو از افرادی که این کار را کرده اند، یک متخصص ارتودنسی در شمال تهران خوب پیدا کنید.
روش ارتودنسی خود را انتخاب کنیددر رابطه با مدل و نوع دستگاه ها و تجهیزات ارتودنسی که می توانید از آنها استفاده کنید تصمیم بگیرید.برای این کار می توانید از متخصص ارتودنسی در شمال تهران خود کمک بگیرید.

از لحاظ روحی خود را برای ناراحتی های که ممکن است بعد از ارتودنسی داشته باشید آماده کنید
مراحل ارتودنسی و نصب براکت ها خیلی زمان بر نیست، اما ممکن است در حین نصب آنها بیمار دچار کمی درد شود. بهتر است فرد از قبل خود را برای این درد کم آماده کند.

به فکر تهیه غذاهای مخصوص درمان ارتودنسی باشیدباید توجه داشته باشید که در زمان درمان ارتودنسی به دلیل وجود براکت ها یا بریس ها در دهان نمی توان هر چیزی را خورد. به همین دلیل شما باید غذایی های مخصوص تهیه کنید. برای اینکه متوجه شوید که چه غذاهایی برای این زمان مناسب است می توانید با جستو جو در اینترنت و یا مشورت با اشخاصی که تجربه ی ارتودنسی را دارد اطلاعات کافی به دست آورید یا از متخصص ارتودنسی در شرق تهران بپرسید.

بعضی از غذاهایی که در زمان انجام ارتودنسی می توانید بخورید عبارتند از:
انوع سوپ ها

پوره سیب زمینی
غذاهای نرم
ماست
مواد تشکیل دهنده اسموتی
بستنی
و ….
قبل از انجام ارتودنسی بهتر است دلی از عزا در بیاورید


پیش از اینکه بریس های ارتودنسی شما نصب شوند، غذا هایی را بخورید که بعد از نصب ریس ها و در حین درمان ارتودنسی نمی توانید بخورید. غذاهای سفت و سخت و یا خوراکی های چسبنده و هر چیز دیگری که نیاز به جوییدن زیاد است را میل کنید. زیرا بعد از نصب بریس ها دیگرنمی توانید آنها را بخورید.


مراحل ارتودنسی (ثابت)مراحل درمان ارتودنسی به صورت زیر است:


اولین کاری که متخصص ارتودنسی در غرب تهران یا هرجای دیگر انجام می دهد این است که بایستی یک جمع کننده گونه را در داخل دهان بیمار قرار دهد. دکتر خوب ارتودنسی برای انجام ارتودنسی نیاز به دید کافی برای این کار دارد. به همین خاطر برای انجام این کار دکتر نیاز به فضای کافی دارد و بدون به کار گیری جمع کننده گونه این فضا به وجود نمی آید.

بعد این کار دکتر خوب ارتودنسی دندان های بیمار را صیقل می دهد تا براکت ها بهتر به دندان ها بچسبند. بعد از این مرحله دندان ها را خشک می کنند تا برای اتصال براکت آماده شود.
بهتر است بعد از خواندن این مطلب، اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش دوم) را نیز بخوانید.


امضای کاربر :
سه شنبه 24 تیر 1399 - 18:13
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ