خصوصیات یک دندانپزشکی خوب و مناسب چیست؟ (بحش اول)
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
خصوصیات یک دندانپزشکی خوب و مناسب چیست؟ (بحش اول)
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی مراقبت های بهداشتی دهان ودندان-69خصوصیات یک دندانپزشکی خوب و مناسب چیست؟ (بحش اول)

تعداد بازدید : 62
نویسنده پیام
homanafshar آفلاین


ارسال‌ها : 23
عضويت : 28 /11 /1398
خصوصیات یک دندانپزشکی خوب و مناسب چیست؟ (بحش اول)
از این حیث که در واقع دندانپزشکی به دلیل حساسیت بالا و اهمیت ویژه ای که دارد، کاملا نیازمند برخی ویژگی‎ها و نکات‎ منحصر به فرد است.در واقع هر شخصی نمی تواند، در نقش دندانپزشک قرار بگیرد و این مستلزم وجود برخی ویژگی‎ها و شرایط خاص است. از جمله نکاتی که در تمام فضاهای مطب بايد رعایت شود، وجود پوشش سراميک با قابلیت شست و شو می‏باشد.همچنین صندلي های واقع در دندان‌پزشکي حتما بايد دارای پوشش‌هاي پلاستيکي قابل شست‌وشو باشند.در این جا به مهمترین ویژگی‎های یک دندانپزشک خوب اشاره‎ می‏کنیم:

شاید لازم باشد یک دندانپزشک خوب گاهی از شوخی‎های بی مورد و لطیفه ‎های بیش از اندازه خودداری نماید. هر چیزی در وقت خود مناسب است. اگرچه داشتن چهره ای بشاش و خنده رو به معنای زیاده روی در شوخی نیست و همه چیز متناسب و به اندازه وجهه مناسبی دارد.

یک دندانپزشک خوب باید در مورد بهداشت دهان و دندان حساس باشد و علاقه خود را نسبت به مراقبت از دندانهای بیمار نشان دهد. و همواره بیماران خود را در مورد ایجاد عادت‎های صحیح مراقبت از دهان و دندان مطلع سازد.

واقعیت این است که بسیاری از ما از تفاوت بین متخصص دندانپزشک در شمال تهران یا هرجای دیگر و دندان پزشک عمومی بی اطلاع هستیم. این درحالی است که عموم جامعه با رشته های تخصصی پزشکی کم وبیش آشنایی دارند اما اغلب از تخصص های مرتبط با دندانپزشکی اطلاعات کافی و وافی ندارند.

میتوان گفت اکثر ما از تخصص های دندانپزشکی و شاخه های مربوط به آن آگاهی کمی داریم و گاهی حتی نمی دانیم کدام بیماران باید به وسیله کدام یک از این تخصص ها مورد بررسی و مداوا قرار بگیرند.

بهتر است بدانیم دوره دندانپزشکی عمومی دوره ای شش ساله است که برخی از دندانپزشکان پس از اتمام این دوره و درادامه در آزمون دوره های تخصصی پذیرش دستیار ( رزیدنت ) سه تا پنج ساله شرکت مینمایند وپس از قبولی در یکی از رشته های مربوطه تخصص می گیرند. بیایید بدانیم مسئولیت های یک دندانپزشک عمومی چیست؟

در واقع یک متخصص دندانپزشک در شرق تهران یا هرجای دیگر ، بیمارهای خود را از طریق مشاهده و با بکارگیری تجهیزات و ابزار هایی مانند آینه های دندانی و دستگاه های اشعه ایکس بررسی مینماید.

یک دندانپزشک عمومی اصولآ به دنبال تعمیرات فوری دندان ها مانند پر کردن حفره ها و پوسیدگی های سطحی و ترمیم شکستگی انهاست.

همچنین از دیگر وظایف دندانپزشک عمومی میتوان به جرم گیری و حذف پلاک ها برای رعایت آسانتر بهداشت دهان و دندان اشاره نمود.

گذشته از این ها یک دندانپزشک عمومی قادر است مشکلات آینده دندان و شاخص های مسائل عمیق تر را مانند وجود ترک های کوچک در مینا و تراشه ها را ببیند.یکی از متداولترین سوالاتی که بیشتر مراجعه کنندگان جهت انجام کارهای مرتبط با زیبایی دهان و دندان دارند این است که ایا لمینت های دندانی و ایمپلنت را باید حتمآ توسط متخصص دندانپزشک در غرب تهران یا هرجای دیگر صورت بگیرد یا میتوان به یک دندانپزشک عمومی مراجعه نمود؟

باید متذکر شویم که اینگونه اعمال زیبایی الزامآ در حوزه تخصص یک متخصص دندانپزشک میباشد. حال چرا باید ایمپلنت و اینگونه اعمال زیبایی را به متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی بسپارید؟
زیرا متخصصان دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در این کار و رشته تخصص کافی وافی دارند و به نوعی هنر و خلاقیت را ضمیمه حرفه خود می کنند. انها به دلیل مهارت ویژه ای که در تخصص خود دارند به اصلاح طرح لبخند و بهبود ظاهر صورت شما بیشتر توجه مینمایند و در نهایت امر می توانند لبخندی زیبا و ماندگار به شما هدیه بدهند.میتوان اینگونه گفت که یک متخصص دندانپزشک در ونک و جردن ترمیمی و زیبایی به نوعی ترکیبی از علم و هنرو زیبایی است.

از روش های تخصصی اینگونه دندانپزشک ها میتوان به انواع روکش ها، بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها، ایمپلنت، لمینیت و کامپوزیت ونیر اشاره نمود.

بهتر است بعد از خواندن این مطلب، خصوصیات یک دندانپزشکی خوب و مناسب چیست؟ (بحش دوم) را نیز مطالعه کنید.


امضای کاربر :
سه شنبه 24 تیر 1399 - 18:16
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ