روش های تصفیه فاضلاب
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
روش های تصفیه فاضلاب
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی لب و دهان -70-روش های تصفیه فاضلاب

تعداد بازدید : 26
نویسنده پیام
elidemy آفلاین


ارسال‌ها : 6
عضويت : 5 /7 /1399
روش های تصفیه فاضلاب
فاضلاب صنعتی معمولاً شامل طیف وسیعی از مواد آلی و غیرآلی در غلظت های مختلف است. بسیاری از مواد سمی ، جهش زا ، سرطان زا یا تقریباً غیر زیست تخریب پذیر هستند. این بدان معناست که فاضلاب همچنین شامل طیف وسیعی از مواد است که به راحتی قابل تخریب نیستند.

تصفیه اولیه شامل حذف مواد جامد ، ذرات و روغن در جریان فاضلاب صنعتی است. بنابراین ، درمان اولیه معمولاً شامل روشهای اساسی فیزیکی و جداسازی جامد / روغن مانند شفاف کننده های اولیه ، جدا کننده های روغن و صفحه نمایش است. درمان ثانویه معمولاً قلب واحد درمانی است که در آن مواد آلی معلق و باقیمانده در آن تجزیه می شوند. درمان ثانویه معمولاً تخریب بیولوژیکی (باکتریایی) آلودگی ها و آلاینده ها را شامل می شود. تصفیه لجن فعال هوادهی به عنوان یکی از بهترین راه حل ها برای درمان ثانویه شناخته شده است. ساده ، مقرون به صرفه و دارای عملکرد بالا است.

مشخص شده است که ترکیبات فرایندهای تصفیه بی هوازی و هوازی در حذف بسیاری از آلاینده ها مانند آلاینده های آلی محلول زیست تخریب پذیر قابل حل است. استفاده از فن آوری های مبتنی بر غشا در تصفیه فاضلاب صنعتی در حال افزایش است. تکنیک های اکسیداسیون شیمیایی برای پکیج تصفیه فاضلاب نیز به دلیل محدودیت بیشتر فاضلاب تصفیه شده در حال افزایش است. از هر دو روش شیمیایی کلاسیک و فرآیندهای اکسیداسیون پیشرفته در واحدهای فاضلاب صنعتی مدرن استفاده شده است. درمان سوم معمولاً شامل مراحل نهایی فیلتر ، مراحل پرداخت و اتمام است ، به عنوان مثال ، فیلترهای کربن فعال که به طور گسترده استفاده می شوند.

شنبه 22 آذر 1399 - 00:19
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ