تبلیغات در اینترنتclose
MS تحقیقات استاد سید رضا صالحی محقق طب اسلامی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی درمان ام اس M.Sر-129MS تحقیقات استاد سید رضا صالحی محقق طب اسلامی

تعداد بازدید : 445
نویسنده پیام
sheyda آفلاین

مدیر انجمن

عضويت : 16 /12 /1393
تشکر ها: 1
علت و درمان بیماری ام اس :(مرنج و مرنجان)

و بیماری ای ال اس ALS

بیماری ام اس به چهار علت اصلی ایجاد می شود:

۱) اخلاق: اعراض نفسانیه:

از مرحوم حاج آقا مجتهدی نقل شد که میفرمودند: آقای آخوند از آقای نخودکی خواست که او را موعظه کند. آقای نخودکی گفت: مـــرنــج و مــرنجـــان! آقای آخوند گفت مرنجان را فهمیدم یعنی کسی را اذیت نکنم. ولي مرنج يعني چي ؟ چه طور ميتونم ناراحت نشم؟ مثلاً وقتی بفهمم کسی مرا غیبت کرده یا فحش داده چطور میتوانم نرنجم؟! آقای نخودکی گفت: علاج آن است که خودت را کسی ندانی اگر خودت را کسی ندانستی دیگر نمی رنجی. همچنین عارف کامل مرحوم آقای حاج اسماعیل دولابی نیز فرمود: «خلاصه و لبّ اخلاق در دو کلمه است : مرنج و مرنجان»

اصلی ترین علت بیماری ام اس داشتن یک نوع خصیصه اخلاقی و رشد و نمو آن در انسان و عدم توجه و مهار آن.

وجه مشترک این بیماران در برانداز اولیه؛ حساس بودن و زودرنج بودن است. ولی با کمی تعمق متوجه نوعی لحن سخن گفتن و تفکر خاص می شوید.

کلمات: من - من خودم - من دوست ندارم- من دوست دارم - من پدرم - من کتابم - من من- خانه من - بچه من - چرا من - چرا به من .... چندین برابر افراد عادی از ایشان می شنوید.

مثال ۱) : وقتی سوال میشود فرزندتان کجاست: جواب می دهد: من فرزندم در مدرسه است. در صورتی که دیگران جواب می دهند: مدرسه . ضمیر من در اینجا اضافه می باشد.

مثال ۲) فرد عادی می گوید: گوشی را بدهید.

ولی بیمار ام اس می گوید: من موبایل من را بدهید به من ، تا من خود م به پدرم بگم من امروز باید من بروم من......

سر منشاء این خصلت یک نوع خود شیفتگی انسانی است . که سرانجام آن، به کبر می انجامد.

کبر یکی از گناهان کبیره است.

سبحانک انی کنت من الظالمین

البته بنده حقیر استاد اخلاق و تزکیه نفس نیستم، فقط کمی علت بیماری را گوشزد کرده ام.

۲) استرخاء بسبب ازدیاد بلغم:

ازدیاد بلغم در بدن و بسبب آن جمود بلغم در مغز دومین علت بوجود آمدن بیماری ام اس میباشد.

البته بین اطباء دو علت فرعی در این موضوع در نظر گرفته می شود.

الف) سودای حاصل از بلغم و بوجود آمدن خشکی در مغز.

ب ) احتراق بلغم بسبب گرمی مغز و حساسیت زیاد فکری و در نتیجه خشکی مغز.

که اولی را ام اس سرد و دومی را ام اس گرم نامند.

البته بین اطبا و پزشکان طب سنتی و تغذیه ایرانی در مورد درمان و علت ام اس اختلاف نظر می باشد. چون ایشان فقط به مزاج بیماری توجه دارند و نه علل غیر مادی آن و اثرات تفکر و اخلاق و بینش در بوجود آمدن بیماری ها از جمله این بیماری.

۳) عدم سرماخوردگی:

سرماخوردگی یکی از راه های خروج بلغم اضافی در مغز می باشد. در اکثر مراجعان با ضایعه ام اس بندرت دچار سرماخوردگی شده اند. سرماخوردگی راهی برای ایمنی و پیشگیری در بیماری ام اس و بسیاری از بیماری ها می باشد.

قال رسول الله: لا تکرهوا السعال، فانه امان من الفالج (الخصال۲۱۰)

سرفه را درمان نکنید ، که سرفه جلوگیری از فلج شدن می کند.

۴) پرکردن دندان:( نظریه استاد سید محمد موسوی در خصوص بیماری ام اس)

طبق نظریه و تحقیقات استاد سید محمد موسوی یکی از اصلی ترین عوامل بیماری ام اس فلزات سنگین مثل جیوه و منیزیم ، سرب می باشد. با بررسی انجام شده آزمایشی چندین ساله میزان وجود عناصر و فلزات سنگین در بدن و خون بیماران ام اس زیاد می باشد. و علت وجود فلز سنگین در مواد دندانپزشکی برای پرکردن دندان می باشد.

{مستندات پژوهشی استاد موسوی بزودی درج می شود.}

۵) علت اصلی:

طبق نظریه آیت الله تبریزیان علت اصلی بیماری ام اس و ای ال اس ALS صدمه جن بر انسان می باشد. که این علت هیج تعارضی با علت های فوق الذکر نیز ندارد.

لا تقرب النساء من اول اللیل صیفا ولا شتاءا ، و ذلک لان المعده ، و العروق تکون ممتلئه و هنو غیر محمود، و یتولد منه القولنج و الفالج و اللقوه ( البحار۷۳)

تذکر مهم:

۱- بنده در این خصوص (جن و ارتباط با اجنه) اطلاعات ندارم . ولی از بیماران ام اس سوال کرده ام ، تقریبا اکثرا تجربه تماس با جن و یا حس و یا مشاهده جن توسط آنان و یا افراد خانواده را داشته اند.

۲- جنس اجنه از آتش است و برای اعتدال خود به اجناس سرد و افراد سرد مزاج و مکانهای سرد می چسبند. ( مانند مکان های خلوت و خنک و حمام ها )

۳- لازم به ذکر است در این خصوص و رفع مشکل در این ضمینه باید به علمای دینی و مراجع شیعه رجوع کرد و دچار افراد سودجو و شیاد نشوید.

۴- ممکن است در یک شخص، علت جن و صدمه جن نباشد، و موارد دیگری باشد.

۵- یک از صفات جن شیطانی داشتن کبر و غرور است، حال یا با تماس با انسان ، بیمار را دچار صفت کبر می کنند و یا اینکه افرادی که کبر و غرور دارند ، بعلت درک همجنس دچار جنزدگی می شوند.!

درمان:

۱- مرنج و مرنجان

۲- اصلاح تغذیه براساس مزاج شخصی که باید رفع بلغم کرد. بخصوص سردیها و ترشیجات ولبنیات بسیارمضر است.

۳- تغییر نگرش به زندگی و اطرافیان با گفتار درمانی توسط یک طبیب و پزشک مسلط به موضوع.

۴- بخور حضرت مریم (س) : دود اسفند، کندر .... که در کتب اسلامی آمده است.

۵- تنها نبودن و همیشه در جمع بودن بسیار مفید است.

۶- عدم استفاده از لوازم آرایش حاوی روغن های حیوانی.

۷- داشتن پوشش مناسب حتی در اتاق شخصی.

۸- نخوابیدن به روی شکم.

۹- نخوردن پس ماده های غذای گوشتی بخصوص گوشت چسبیده به استخوان.

۱۰- تلاوت قرآن و گوش کردن به قرآن بخصوص در موقع تنهایی

سه شنبه 26 خرداد 1394 - 16:42
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.

تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ