​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی بواسیر ( هموروئید)-33​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟

تعداد بازدید : 1462
نویسنده پیام
fereshteh1902 آفلاین


ارسال‌ها : 4
عضويت : 23 /3 /1395
تشکر ها: 1
تشکر شده : 1
​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟
شرح بیماری :
بواسیر عبارت‌ است‌ از سیاهرگ‌های‌ گشادشده‌ ( واریسی‌) در راست‌ روده‌ یا مقعد. بواسیر ممکن‌ در مجرای‌ مقعدی‌ (بواسیر داخلی‌) یا در مدخل‌ مقعد (بواسیر خارجی‌) واقع‌ شده‌ باشد. بواسیر ممکن‌ است‌ سال‌ها وجود داشته‌ باشد اما تنها با وقوع‌ خونریزی‌ بدان‌ پی‌برده‌ شود.
هموروئیدها بالشتک هاى عروقى طبیعى هستند که در ناحیه کانال مقعدى در قسمت ۴ سانتى مترى انتهاى روده بزرگ (راست روده) قرار دارند و در دو قسمت داخل و خارج کانال مقعد قرار دارند که به آن هموروئیدهاى داخلى و خارجى مى گویند.
هموروئیدها ارگان هاى طبیعى این ناحیه هستند که در اثر زور زدن به دنبال یبوست و یا اسهال مى توانند پرخون و متورم شده و در صورت تکرار یبوست و زور زدن موقع اجابت مزاج این بالشتک هاى عروقى متورم و دچار پارگى و زخمى شده و به صورت خونریزى و بیرون زدگى و گاهاً درد به هنگام اجابت مزاج خود را نشان دهند.
انواع هموروئید:
هموروئیدهاى داخلى از نظر شدت علائم به چهار درجه تقسیم مى شوند.
درجه اول: خونریزى بدون بیرون زدگى
درجه دوم: خونریزى همراه بیرون زدگى که خودبه خود جا مى رود
درجه سوم: خونریزى به همراه بیرون زدگى که با دست جا مى رود
درجه چهارم: خونریزى به همراه بیرون زدگى که با دست جا نمى رود
هموروئیدهاى خارجى معمولاً به صورت یک برجستگى خارجى در بیرون ناحیه مقعد قرار داشته و اکثراً با درد و تورم همراه است.
بواسیر خارجی :
بواسیر خارجی برآمدگی نرمی در اطراف دهانه ی مقعد است. گاهی اوقات ممکن است حالتی به نام بواسیر ترومبوز رخ دهد. در این وضعیت، یک لخته ی خونی ایجاد شده و آن برآمدگی سفت می شود. از آنجا که بافت های اطراف مقعد پوشیده از پایانه های عصبی است، بواسیر خارجی معمولاً بسیار دردناک است.
بواسیر
درمان بواسیر
کیست مویی


یکشنبه 23 خرداد 1395 - 11:22
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 1 کاربر از fereshteh1902 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: subscene &
sa3658 آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت : 6 /4 /1395
تشکر شده : 1
پاسخ : 1 RE ​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ :
مرسی از اینکه این اطلاعات رو میزارین .مردم میخونن و آگاه میشن.

امضای کاربر : شناختن یراق آلات مناسب درب و پنجره دوجداره بسیار مهم است. چون وقتی که ارز گران میشود بعضی شرکتها از بی کیفیت ها استفاده می کنند.پنجره دوجداره پازل ستاپ از با کیفیت ترین یراق آلات استفاده میکند.
یکشنبه 06 تیر 1395 - 15:03
ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 1 کاربر از sa3658 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: fereshteh1902 /
molamad آفلاین


ارسال‌ها : 4
عضويت : 3 /12 /1395
پاسخ : 2 RE ​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ :
مطلب مفیدی بود.مرسی ازتون.لطفا از این سایت دیدن بفرمایید.
www.dr-lal.com

سه شنبه 03 اسفند 1395 - 12:07
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
hedie_dhb آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت : 11 /6 /1397
پاسخ : 3 RE ​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ :
در ادامه ی توضیحات شما روش های درمان بواسیر ایران کلینیک هم مفید و کامل هستند امیدوارم مفید واقع بشه برای دوستان

یکشنبه 11 شهریور 1397 - 12:33
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
monako آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضويت : 18 /6 /1397
پاسخ : 5 RE ​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ :
این روش های درمانی برای درمان بواسیر خونی هم کاربرد داره؟
من بخاطر سهل انگاری که کردم بواسیرم عود کرده و خونریزی و درد های شدیدی دارم

یکشنبه 18 شهریور 1397 - 10:43
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
saraahmadi آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت : 20 /6 /1397
پاسخ : 6 RE ​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ :
ممنون از مطلبتون ، اگر بواسیر زیاد عود نکرده باشد، شاید بتوان با درمان های خانگی درمانش کرد
سایت
کلینیک نشیمنگاه سایت خیلی جامعی در مورد درمان های بواسیر یا هموروئید هست.

سه شنبه 20 شهریور 1397 - 14:22
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
clinicmahna آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت : 9 /8 /1397
پاسخ : 7 RE ​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ :
بواسیر یا هموروئید به عروق خونی متورم و بزرگ شده ای گفته می شود که در ناحیه تحتانی راست روده(رکتوم) و مقعد قرار دارند. عروق خونی به دلیل افزایش فشار داخلی متورم می شوند. هموروئید معمولا با افزایش فشار داخل شکمی ایجاد می شود.برخی از علل بالقوه آن ها عبارتند از:

 • وجود سختی و فشار در زمان حرکات روده (این وضعیت ممکن است به علت یبوست و یا اسهال بیش از حدباشد)

 • در طی دوران بارداری

 • چاقی

 • نشستن های طولانی

 • سرطان رکتوم

 • مقاربت مقعدی

 • بیماری های التهابی روده (بیماری کرونوکولیت اولسراتیو)


انواع بواسیر یا (هموروئید)

 • بواسیر یا هموروئید داخلی در قسمت داخلی رکتوم قرار دارد و نمی تواند احساس شود، مگر اینکه پرولاپس پیش آمده و از مقعد بیرون بزند و باعث ایجاد درد و خارش شود.


بواسیر یا هموروئید خارجی در زیر پوست در قسمت بیرونی مقعد قرار دارد.علائم ممکن است شامل خونریزی توام با حرکت روده و دفع مدفوع و وجود توده ای کامل که می تواند در ناحیه مقعد احساس شود.بواسیر یا هموروئید خارجی ترومبوزه زمانی رخ می دهد که خون در داخل رگ های خونی لخته شده و ممکن است که باعث ایجاد درد و تورم قابل توجهی شود.شما چگونه می توانید متوجه شوید که بواسیر یا (هموروئید) دارید؟شایع ترین نشانه ها و علائم در این مورد خونریزی بدون درد است.ممکن است خون قرمز روشن بر روی مدفوع، روی کاغذ توالت دیده شود و یا اینکه بر روی کاسه توالت افتاده باشد.خونریزی معمولا به خودی خود محدود و کمتر می گردد. بواسیر- هموروئید داخلی و یا پرولاپس شده(بیرون زده) چیست؟در اغلب موارد، بواسیر یا (هموروئید) داخلی هیچ نشانه ای ندارند، اما تنها در صورت وجود خونریزی همزمان با حرکات روده ای متوجه این موضوع شده و یا در مورد بواسیر یا (هموروئید) پرولاپس یافته که در ناحیه مقعد احساس می شوند.این موضوع ممکن است باعث ایجاد خارش و درد و همچنین خونریزی شود.بیرون زدگی یا پرولاپس یک بواسیر یا همان هموروئید داخلی موقعی رخ می دهد که هموروئید داخلی متورم شده و از محل استقرار اولیه خود در رکتوم به سمت مقعد می روند.نشانه های بواسیر یا (هموروئید) داخلی پرولاپس یافته:

 • می تواند به عنوان یک توده در خارج از مقعد احساس شود

 • می تواند با وارد ساختن فشار آرامی از طریق مقعد به سمت داخل رانده شود، این مساله ممکن است که محل استقرار هموروئید را برطرف نماید، اما خود مشکل بواسیر را برطرف نمی کند

 • ممکن است به اندازه ای بزرگتر و متورم تر شود که دیگر نتوان آن را با فشار به عقب و داخل برگرداند

 • می تواند مزاحمت و انسداد ایجاد نماید، که نیازمند اقدامات فوری پزشکی است
 • بواسیر یا (هموروئید) همچنین ممکن است باعث ایجاد خارش مقعدی و احساس دائمی نیاز به دفع مدفوع، گردد.


درجات بواسیر یا هموروئید داخلی

 • درجه 1: رگهای خونی برجسته بدون پرولاپس

 • درجه 2: پرولاپس قابل تحمل، اما با برطرف شدن خود به خودی

 • درجه 3 : پرولاپس قابل تحمل، اما نیاز به اقدامات درمانی اولیه و پایه ای

 • درجه 4: پرولاپس با عدم موفقیت در اقدامات درمانی اولیه و پایه ای


علائم و نشانه های بواسیر خارجی یا بواسیر ترومبوزه چیست؟بواسیر یا (هموروئید) خارجی ترومبوزه یک وضعیت دردناک هستند. این حالت زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در داخل رگ های هموروئیده شده ایجاد می شود و باعث ایجاد التهاب و تورم می گردد.هنگامی که یک لخته خون در یک هموروئید اتفاق می افتد، بواسیر متورم تر خواهد شد. این تورم منجر به افزایش درد خواهد شد.درد معمولا با حرکات روده ای بدتر می شود و ممکن است که در موقع نشستن افزایش یابد.یک هموروئید خارجی ترومبوزه، ممکن است به خودی خود برطرف شود،با این حال، این وضعیت اغلب به انجام اقدامات پزشکی نیاز دارد.وجود خون و خونریزی همراه با حرکات روده ای و دفع مدفوع هرگز طبیعی نیستند و بایستی حتما به یک پزشک برای بررسی بیشتر مراجعه نمود. در حالی که بواسیر شایع ترین علت خونریزی همراه با حرکات روده است،ممکن است دلایل دیگری از جمله بیماری های التهابی روده، عفونت و تومورها نیز برای ایجاد خونریزی وجود داشته باشند.
بواسیر یا (هموروئید) چگونه تشخیص داده می شوند؟تشخیص بواسیر یا (هموروئید) معمولا با اخذ تاریخچه از بیمار و انجام معاینه بالینی توسط متخصص مراقبت های بهداشتی انجام می شود. معاینه مقعد و انجام آزمایش انگشتی رکتوم اغلب انجام می شود. با توجه به وضعیت، سوابق پزشکی قبلی، داروها و وضعیت ثبات بیمار، اقدامات درمانی ممکن است که بدون انجام تست های بیشتر اجرا شوند.بواسیر یا (هموروئید) داخلی ممکن است توسط معاینه بالینی تشخیص داده نشود؛وممکن است که حتی با آزمایش انگشتی رکتوم احساس نگردند.هنگامی که پزشک مقعد را معاینه می کند، ممکن است که هموروئید های داخلی و خارجی پرولاپس یافته مشاهده شوند.بواسیر یا هموروئید خارجی پرولاپس یافته ترومبوزه ،صرفا با نگاه کردن به ناحیه مقعدی تشخیص داده می شود.
اگر نگرانی در مورد اینکه آیا خونریزی قابل ملاحظه ای رخ داده است یا خیر وجود داشته باشد، معمولا یک
آزمایش شمارش کامل خون (CBC) برای اندازه گیری هموگلوبین خون و هماتوکریت و شمارش پلاکت ها باید انجام گیرد.اگر بیمار از وارفارین (کومادین) استفاده می کند، ممکن است آزمایش زمانپروترومبین (PT) یا INR برای اندازه گیری سطح لخته شدن خون نیز انجام شود.چگونه از بواسیر-هموروئید خلاصی یابید؟چند روش درمان خانگی طبیعی برای درمان بواسیر-هموروئید وجود دارد، به عنوان مثال حمام گرم Sitz، تغییرات تغذیه ای، نرم کننده های مدفوع و ورزش کردن، استفاده از داروهای تجویزی و یا حتی داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک و یا انجام اعمال جراحی از قبیل بستن باند لاستیکی،اسکلروتراپی، لیزر درمانی، هموروئیدکتومی و هموروئیدکتومی استاپل نیز ممکن است که برای درمان هموروئیدها لازم باشند.درمان هموروئید-بواسیربواسیر-هموروئید خارجی و داخلی با انجام یک معاینه بالینی و اخذ تاریخچه بیمار توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی تشخیص داده می شود. همچنین ممکن است که انجام سیگموئیدوسکوپی و یا کولونوسکوپی برای بررسی علل دیگر ایجاد خون در مدفوع ،توسط پزشک مربوطه تجویز شود.درمان های متعددی درمورد هموروئید در دسترس هستند و شامل داروها و درمان های خانگی، مانند داروهای بدون نیاز به نسخه از قبیل نرم کننده های مدفوع،کِرِم ها و شیاف های تسکین دهنده و کاهنده درد و التهاب بافت هموروئید، تغییر در رژیم غذایی؛ حمام سیتز؛ ورزش؛ یا جراحی می شوند.می توان از بروز هموروئید با نرم نگاه داشتن مدفوع ، باورزش منظم، استفاده از یک رژیم غذایی با فیبر بالا، نوشیدن مقدار زیادی مایعات ؛اجتناب از فشار در حرکات روده و اجتناب از نشستن برای مدت زمان طولانی به خصوص در زمان توالت،جلوگیری کرد.درمان بواسیر یا (هموروئید) داخلیاز بارزترین نشانه های بواسیر داخلی، خونریزی قرمز روشن بدون احساس درد در هنگام مدفوع کردن است که امکان دارد قطره قطره و یا گاهی بیشتر و کمتر باشد. بیرون زدگی و یا پرولاپس نیز از سایر نشانه های بارز آن به شمار می آید. در بعضی مواقع درد به دلیل ایجاد لخته و یا زخمی و یا به دلیل گیر افتادن (مختنق شدن ) نیز به وجود می آید و گاهی ممکن است درد همراه با خارش باشد.از روش های درمان بواسیر داخلی مصرف روزانه ۸ لیوان آب ،مصرف روزانه-۳۵ -۲۵ گرم از فیبر ها (مصرف انواع آلوها ،سبزیجات و صیفی جات و میوه ها بجز موز ،به ، خرمالو ، توجه بفرمائید که هر ۱۰۰گرم خیار فقط ۱-۲ گرم فیبر وهر ۱۰۰ گرم کرفس تنها ۷ گرم فیبر دارد)، خوردن ملین ها و لگن آبگرم ۳۹-۴۰ درجه، بدون بتادین ونمک و… هر دفعه ۱۵ دقیقه و ۳-۵ بار در روز. ( تحت هیچ شرایطی نخواهید ب زور زدن مدفوعتان را دفع کنید)تممی این درمان ها برای درمان بواسیر داخلی ضروری هستند و حتی در درمان هموروئید های درجه ۱و۲ نیز نقش بسزایی دارد اما در بعضی مواقع هم این روش ها پاسخگو نیست و بایستی اقدامات سرپایی پزشکی دیگری نیز انجام شود مثل فتوکوآگولیشن با اشعه مادون قرمز که همان (IRC ) میباشند.درمان بواسیر یا (هموروئید) خارجیدرمان بواسیر بسته به میزان حاد بودن آن، به چند روش درمان می شود. برخی از درمان های عمومی و ابتدایی که شاید پزشک متخصص بواسیر به شما توصیه کند شامل یخ هایی جهت کم کردن تورم، شامپوها یا کرم های کاهنده خونریزی می باشد.این گزینه ها می تواند به کسانی که مبتلا به بواسیر خارجی با شدت کمتری هستند کمک کند. ولی اگر میزان دشدت بواسیر فرد بیشتر باشد، به احتمال زیاد پزشک، روند درمان را به صورت عمل جراحی را پیشنهاد می کند.درمان های جراحی شامل موارد زیر است:

 • حذف هموروئید، تحت عنوان هموروئیدکتومی

 • سوزاندن بافت هموروئید توسط اشعه مادون قرمز، لیزر یا انعقاد الکتریکی.

 • ایجاد لایه سازی به جهت کاهش بواسیریاهموروئید.


آزمایشات دیگری نیز جهت ارزیابی ، تشخیص و درمان بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد. که شامل:

 • معاینه دیجیتال رکتوم

 • کولونوسکوپی

 • آنوسکوپی


پزشک متخصص بواسیر در مرحله اول تشخیص را با یک معاینه فیزیکی آغاز می نماید. در مورد بواسیرخارجی، این آزمایش و معاینه فیزیکی بسیار پر کاربرد است و پزشک، به سسادگی می تواند بواسیر خارجی را تشخیص دهد.

زمان مراجعه به دکتر متخصص و مراقبت های پزشکی جهت درمان بواسیر یا (هموروئید)خونریزی از رکتوم و یا مقعد هرگز طبیعی نیستند و اگرچه بواسیر-هموروئید از شایع ترین علت خون در مدفوع هستند، اما باز مستلزم مراجعه و مشورت با پزشک متخصص در این رابطه می باشند. برخی علل و عوامل دیگر برای ایجادخونریزی مقعدی نیزوجود دارند که البته می توانند بسیار جدی نیز باشند. بیماری های التهابی روده و سرطان روده بزرگ می توانند با خونریزی رکتوم همراه باشد. وجودخون در مدفوع هرگز نباید نادیده گرفته شود.اگر فرد داروهای ضد انعقاد مانند Warfarin،Dabigatran ، Rivaroxiba ، Apixaban، Clopidogrel ،Prasugrel و یا Enoxaparin مصرف می کند، بایستی اقدامات پزشکی فوری در مورد او اجرا شود.افراد مبتلا به علائمی مانند سرگیجه و ضعف ممکن است که خونریزی زیادی داشته باشند و لذا ممکن است که نیاز به مراقبت های فوری بیشتری داشته باشند.بواسیر یا (هموروئید) باعث ایجاد دردهای شکمی نمی شوند که همراه با خونریزی باشند، ولی در صورت وجود خونریزی همراه با درد های شکمی، بایستی بلافاصله مراقبت های پزشکی انجام شوند.بواسیر یا (هموروئید) پرولاپس یافته که نمی تواند از طریق مقعد به داخل و عقب رانده شود ، نیازمند مراقبتهای پزشکی است.
بواسیر یا (هموروئید) خارجی ترومبوزه ممکن است درد زیادی برای شخص ایجاد کند و ممکن است برای از بین بردن لخته به انجام اقدامات پزشکی نیاز باشد.بهترین پزشک متخصص برای درمان بواسیر یا (هموروئید)هموروئید یک مشکل رایج می باشد که باید توسط و اغلب ممکن است توسط بهترین دکتر عمومی،دکتر داخلی و یا دکتر اورژانس درمان شوند. همچنین ممکن است که جراحان برای برداشتن بواسیر از نوع بزرگ و التهاب یافته اقدامات جراحی را انجام دهند.درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر در کلینیک مهناجراحی با لیزر یکی از انواع نوین عمل درمان بیماریهای نشیمنگاهی بشمار می آید در جراحی با لیزر به علت برش و انعقاد خون پس از بریدن، محل جراحی به طور کامل برای جراح باز و شفاف میشود و کاملا ریشه ها و شاخه های جانبی را می تواند به وضوح ببیند و امکان این که ریشه ها ناقص سوزانده شوند را به میزان زیادی کاهش می دهد به همین خاطر است که امکان برگشت بسیار کم و در حد صفر میشود.در کلینیک مهنا ما توانسته ایم با استفاده از بهترین و مجهز ترین دستگاه های لیزر درمانی و همچنین کادر مجرب و حرفه ای بیماران عزیز را درسریع ترین زمان ممکن بدون بیهوشی، درد و خونریزی و بدون بازگشت معالجه نموده به طوری که آن ها هیچ نوع دردی را متوجه نشوند و بلافاصله پس از عمل لیزر بتوانند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهند.هزینه عمل لیزر درمانی بواسیرهزینه های درمان با لیزر متغیر هستند و هرگز از هزینه درمان به روش سنتی بیشتر نمی باشد خوشبختانه در حال حاضر بیمارانی که از بیمه تکمیلی برخوردار هستند، با رایزنی های انجام شده می توانند پس از جراحی با نامه ای از سوی پزشک خود مبلغ عمل خود را از بیمه دزیافت نمایند.در بیشتر بیماران تا وقتی که معاینه نشوند پزشک قادر نخواهد بود بیماری آن ها را تشخیص دهد . حال آنکه باید تشخیص داده شود آیا بیمار با درمان دارویی بهبود می یابد یا نیاز به جراحی با لیزر دارد. به همین خاطر در تماس تلفنی نمیتوان در خصوص هزینه ریالی بیماری مبلغ واحدی را عنوان کرد. حتی اگر بیمار دارای علائم مشخصی از بواسیر را داشته باشد بایستی حتما معاینه شود به این دلیل که یك بیماری ممكن است در افراد گوناگون علایم متفاوتی داشته باشد.
منبع:
http://jarahlaser.com/

چهارشنبه 09 آبان 1397 - 11:39
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
halime70 آفلاین


ارسال‌ها : 87
عضويت : 26 /7 /1397
پاسخ : 8 RE ​بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ :
درمان خانگی بواسیر
روش های درمان خانگی هموروئید سالهاست که مورد استفاده ی بسیاری از افراد قرار می گیرد. این روش ها بسیار متنوع اند و کارایی و تاثیر گذاری برخی از آنها به اثبات رسیده است. روش درمان خانگی زمانی برای درمان بیماری بواسیر یا هموروئید مفید و موثر شناخته می شود که اولا اثربخشی آن به اثبات رسیده است و ثانیا بیماری شما 100 درصد بواسیر شناخته شده است.
چون بواسیر علائم و نشانه های مشابهی با سایر بیماری های گوارشی از جمله سرطان دارد، به همین علت بیماری شما باید توسط پزشک به درستی تشخیص داده شود و سپس اگر بیماری در مراحل آغازین خود قرار درد روش های درمان بواسیر در خانه شروع شود. این روش فقط برای بیمارانی اثربخشی دارد که بواسیر آنها در مراحل اولیه قرار دارد.
موثرترین روش های درمان خانگی بواسیر

 • نشستن در وان یا لگن آب گرم برای مدت 20 دقیقه برای 3 الی 4 بار در روز

 • نوشیدن آب و مایعات فراوان

 • مصرف فراوان میوه ها و سبزیجات

 • درمان یبوست به وسیله ی رژیم های غذایی غنی از فیبر

 • پیاده روی و انجام ورزش های سبک هوازی برای مدت حداقل 30 دقیقه در طول روز

 • دفع سریع مدفوع به هنگام احساس آن و پرهیز از به تعویق انداختن دفع آن

 • پرهیز از نوشیدن مشروبات الکلی

 • عدم استعمال دخانیات و مواد مخدر

 • دوری از استرس و تنش های روحی و روانی

 • پرهیز از زور زدن و نشستن های طولانی مدت در توالت های ایرانی

 • تناسب وزن و دوری از چاقی

 • پرهیز از مصرف مواد کافئین دار

 • استفاده از یخ برای تسکین درد و التهاب ناحیه ی مقعد به صورت موضعی

 • استعمال موضعی مواد و خوراکی هایی که اثربخشی آنها برای درمان این بیماری موثر شناخته شده اند. مانند : سرکه ی سیب ، روغن نارگیل ، روغن درخت چای ، روغن بادام شیرین و آلوئه ورا. با آغشته کردن یک پنبه به هر کدام از این مواد می توانید به صورت موضعی آن برای مقعد خود استفاده نمایید.

 • استفاده از پمادها و قطره های آنتی هموروئید

 • منبع


 • امضای کاربر : درمان سرپایی و سریع هموروئید حمام سیتز پماد آنتی هموروئید بهترین روش درمان بواسیر شقاق فیستول و کیست مویی در کلینیک ونک لیزر
  دوشنبه 19 فروردین 1398 - 17:27
  ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارش  برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.  تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ