ایمپلنت یا کاشت دندان
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
ایمپلنت یا کاشت دندان
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی مراقبت های بهداشتی دهان ودندان-69ایمپلنت یا کاشت دندان

تعداد بازدید : 360
نویسنده پیام
takbari2191 آفلاین


ارسال‌ها : 26
عضويت : 20 /11 /1396
ایمپلنت یا کاشت دندان

ایمپلنت یا کاشت دندان بهترین روش برای جایگزینی دندانهای از دست رفته است .این درمان دارای سابقه حدود ۵۰ ساله بوده ودر طی این زمان دچار تغییرات وتحولات بسیاری گشته است.بعضی از اصولی که ۳۰ سال پیش در درمان ایمپلنت ضروری بود امروزه بی معنیست.درمان ایمپلنت اگر بر اساس اصول علمی و بطرز صحیحی انجام پذیرد به نسبت سایر درمانهای دندانپزشکی دارای بیشترین درصد موفقیت و کمترین عوارض می باشد.
ایمپلنت چیست؟

از بین رفتن دندان یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد با بالا رفتن سن با آن مواجه می شوند و پیدا کردن جایگزینی برای دندان های از دست رفته از هزاران سال پیش ذهن بشر را به خود مشغول کرده بود و روش های گوناگونی نیز مورد آزمایش قرار گرفت تا اینکه دکتری سوئدی به نام Branemark موفق به عرضه ایمپلنتی به عنوان جایگزین برای ریشه شد که این ایمپلنت از جنس تیتانیوم بود و پس از آن همه پیشرفت های علم به فرم و سطح ایمپلنت معطوف شد. در سال های اخیر عمل ایمپلنت توسط دندان پزشکان کمی انجام می گرفت و عملی لوکس برای افراد خاص بود اما امروزه با گسترش علم و ساده تر شدن انجام ایمپلنت این عمل همگانی شده است.
ایمپلنت پین های باریکی است که درون استخوان فک قرار داده می شود و جنس این ایمپلنت ها از تیتانیوم خالص است که دندان متحرک به این ایمپلنت ها متصل می شوند.ترمیم و رشد استخوان اطراف ایمپلنت حدود ۳ تا ۶ ماه زمان می برد. میزان استخوان در دسترس و میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن درانتخاب ایمپلنت در نظر گرفته می شوند.ایمپلنت انواع پیچ دار و بدون پیچ دارد که با توجه به میزان سختی استخوان فک انواع آن انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در صورت در دسترس نبودن استخوان کافی در مواقع خاص از دیگر نقاط مقداری استخوان پیوند زده می شود.ایمپلنت شکلی همانند ریشه طبیعی دندان دارد و ایمپلنت را می توان پس از گذشت مدت طولانی و یا بلافاصله پس از کشیدن دندان جایگزین کرد اما توصیه می شود بلافاصله پس از کشیدن دندان ایمپلنت جایگزین شود زیرا ممکن است دندان های کناری کج شود و توانایی جویدن کاهش یابد. همچنین امکان تحلیل رفتن استخوان وجود دارد. برای استفاده از ایمپلنت پس از مدت زمان طولانی به دلیل اینکه استخوان کمتری در دسترس است استفاده از ایمپلنت کوچکتر و استوانه ای پیشنهاد می شود. پس از انجام معاینات توسط دندان پزشک اطلاعاتی درباره تعداد دندان های طبیعی و موقعیت دندان های طبیعی و شرایط استخوان فک و شرایط لثه بررسی می شود و نوع ایمپلنت دندانو موقعیت مناسب برای گذاشتن آن توسط پزشک تشخیص داده می شود.
ایمپلنت از دو قسمت تشکیل می شود:قسمتی که درون استخوان فک قرار داده می شود و به آن فیکسچر گفته می شود و قسمتی که روی آن قرار داده می شود و اباتمنت گفته می شود که در نهایت روکش چینی که فرم دندان را دارد روی آن قرار داده می شود.
استفاده از جراحی ایمپلنت برای هر شخصی که به هر دلیل دندان خود را از دست داده مناسب است.دندان ممکن است بر اثر تصادف یا پوسیدگی و بسیاری از عوامل دیگر از دست رفته باشد.
این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود و در مطب پزشک و توسط دندان پزشک باید انجام گیرد.
آندواستیل و ساب پریواستیل دو نوع از ایمپلنت است که به دلیل کم دوام بودن ایمپلنت ساب پریو استیل در مقایسه با ایمپلنت آندواستیل امروزه از کاشت ایمپلنت آندواستیل استفاده می شود.همچنین امروزه مینی ایمپلنت های ساخته و استفاده می شود که موقتی بوده و برای جا به جایی دندان به جای مناسب در ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد که پس از جا به جایی دندان به جای مناسب این ایمپلنت ها از دندان خارج می شوند.

امضای کاربر : بهترين جراح پلاستيک ايران-بهترين جراح پلاستيک تهران-بهترین جراح زیبایی بینی-دکتر جراح بینی-متخصص جراحی بینی-بهترین جراح بینی استخوانی-جراحی بینی-عمل بینی
دوشنبه 20 فروردین 1397 - 18:11
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
aslanzade آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضويت : 20 /6 /1398
پاسخ : 1 RE :
ایمپلنت دندان چیست؟
ایمپلنت دندان جایگزین ریشه های دندان می شود. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان دائمی (ثابت) یا قابل جابجایی ایجاد می کنند که با دندان های طبیعی شما سازگاری دارند.
تصویر: https://drmostafanejad.com/wp-content/uploads/2019/06/dentis-implant.jpg
ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم خالص است که با بدن انسان سازگاری دارد. شکل ایمپلنت به صورت میله باریکی است که درون استخوان فک قرار داده می شود. گفته می شود که امروزه ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندانهای از دست رفته است. نکته قابل توجه در مورد ایمپلنت این است که اگر پس از قرار گرفتن در فک به طور صحیح از آن نگهداری شود، ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت.
علیرغم پیشرفت در زمینه مراقبت از دندان، میلیون ها ایرانی از دندان درد رنج می برند، که عمدتا به علت پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال یا آسیب است. برای سال ها، تنها گزینه های درمان در دسترس افرادی که دندان هایشان را از دست داده بودند، استفاده از پل ها و پروتزهای دندان بود. اما امروزه، ایمپلنت دندان در دسترس هستند.
مراحل انجام ایمپلنت دندان


 1. پیش از انجام عمل ایمپلنت باید پوسیدگی دندان ها بررسی و رفع شود.

 2. برای قرارگیری ایمپلنت دندان در دهان انجام حداقل یک جراحی ضروری است. در این جراحی که به کاشت دندان نیز شهرت دارد، ایمپلنت در استخوان فک گذاشته می شود.

 3. در چند ماه بعد از انجام جراحی پین تیتانیومی با استخوان فک ادغام می شود.

 4. پس از مدتی و با مطمئن بودن از ادغام مناسب ایمپلنت و استخوان دندان، متخصص معالج می تواند از ایمپلنت یا ایمپلنتها به عنوان بیس استفاده کند و پروتز دندان را بر روی آنها نصب کند.


 5. پیش از اقدام به کاشت دندان جلو حتما از متخصص معالج خود سوال کنید که آیا این روش از جایگزینی دندان برای شما مناسب است یا خیر؟ پیش از هر چیز اطمینان حاص کنید که دندانپزشک فرآیند درمان جا گذاری ایمپلنت دندان را به طور کامل طی می کند.متخصصی که برای این کار انتخاب می کنید، باید از استانداردهایی پیروی کند که هم توسط مراجع علمی و هم مراجع قانونی تایید شده باشد.مدارک علمی و قانونی دکتر مصطفی نژاد
  از دندانپزشک خود بپرسید که چقدر در انجام درمان ایمپلنت دندان تجربه دارد.
  ایمپلنت دندان
  نکات مهم برای استفاده از درمان ایمپلنت دندان


  در صورتی که سابقه انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی را دارید یا اینکه در حال حاضر این درمانها را انجام می دهید، باید بدانید که احتمال موفقیت درمان کمتری دارید.
  موارد خاص پزشکی مانند ابتلا به پوکی استخوان و بیماریهای مانند آن هنوز اطمینانی حاصل نشده است و تاثیر آن در کارکرد ایمپلنت و ماندگاری آن مشخص نیست.
  برای انجام این جراحی سلامت لثه فرد مراجعه کننده بسیار مهم است و علاوه بر آن باید استخوانهای فک قدرت و انسجام کافی برای نگهداری ایمپلنت را داشته باشند.
  در بسیاری از موارد اگر متقاضی ایمپلنت از دخانیاتی مانند سیگار استفاده کند، دندانپزشک از درمان خودداری می کند، زیرا استفاده از این مواد حتی سیگار باعث کاهش امکان موفقیت درمان می شود.اطلاعات بیشتر —–> تاثیر سیگار بر ایمپلنت دندان

 6. در صورتی که بخواهید تمام دندانها را به روش کاشت دندان جایگزین کنید، در فک بالا به شش تا هشت ایمپلنت و در فک پایین به چهار تا شش ایمپلنت نیاز خواهید داشت.

 7. رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان در بالا بردن عمر ایمپلنت دندان تاثیر بسیاری دارد. ایمپلنتها طرح لبخند را بهبود بسیاری می بخشند.

 8. در صورت استفاده داروهایی که در آنها از مشتقات بیس فسفونات استفاده شده است، توصیه می شود که از درمان ایمپلنت استفاده نکنید.


 9. قبل از جراحی ایمپلنت دندان


   دندانپزشک معالج پیش از انجام هر کاری به مراجعه کننده توضیح می دهد که چگونه برای درمان آماده شود.
   تشکیل پرونده دندانپزشکی، قبل از انجام هر درمانی پرسشنامه ای راجع به شرایط پزشکی خاص در اختیار شما قرار خواهد گرفت، لطفا آنرا کامل و دقیق پر کنید و اگر مطلب مهمی وجود دارد که در پرسشنامه نیست حتما آنرا با دندانپزشک خود در میان بگذارید. میزان موفقیت ایمپلنت دندان با در نظر گرفتن و انجام دقیق همه این مراحل درمان برای بسیاری از افراد بدون خطر خاصی، بالا خواهد بود.
   قبل از انجام عمل نیاز به معاینه لثه ها و اطمینان یافتن از سلامتی کامل آنها وجود دارد، همچنین هر گونه عفونت یا پوسیدگی در لثه و دندانهای مجاور محل قرار گیری ایمپلنت نیز باید به طور کامل درمان شود.
   بعد از اطمینان از سلامت کامل بافتهای دهانی ناحیه جراحی و اطراف آن نیاز به تهیه یک اسکن رادیوگرافی مخصوص ایمپلنت (اصطلاحا CBCT یا DVT نامیده میشود) از محل میباشد که توسط مراکز رادیولوژی تخصصی فک و صورت قابل تهیه است.این اسکن معمولا به همراه یک ریپورت و CD تهیه میشود.
   دندانپزشک به کمک آنها ارتفاع و ضخامت استخوان و نیز سایر موارد مهم مانند محل عبور اعصاب مهم، سینوس ها و … را بررسی میکند و بهترین سایز و محل قرار گیری ایمپلنت دندان را مشخص میکند.
   آخرین مسئله ای که قبل از جراحی ایمپلنت دندان باید مورد توجه قرار گیرد اینست که در شرایط پزشکی خاص ( فشار خون بالا، سابقه سکته قلبی یا مغزی ، سابقه پیوند عضو و …) گاهی نیاز به دریافت داروی خاص یا تغییر در دوز داروهای دریافتی فعلی بیمار وجود دارد و در مواردی که شخص به دلیل بیماری زمینه ای (مثل مشکلات قلبی) تحت نظر پزشک دیگری قرار دارد نیاز به مشورت با پزشک مربوطه نیز وجود دارد.


   فرآیند عمل جراحی ایمپلنت دندان
   مدت زمان انجام عمل به تعداد ایمپلنت ها دندان ها و همچنین پیچیدگی شرایط عمل بستگی دارد.
   ممکن است چند ایمپلنت دندان در یک عمل جراحی قرار داده شود در این حالت زمان عمل طولانی تر خواهد شد.

   1. جراحی ایمپلنت های دندان معمولا تحت بی حسی موضعی انجام میشود در این حالت درد کاملا در دهان شما ازبین میرود و میتوانید در حین عمل بیدار بمانید. ممکن است از یک آرام بخش استفاده کنید تا در طول عمل اضطرابتان ازبین برود و یه شما کمک میکند آرام باشید.

   2. بعد از اینکه لثه کاملا بیحس شد. دندانپزشک یک برش در لثه شما زده و یک سوراخ کوچک در استخوان فکتان ایجاد میکند و ایمپلنت در این سوراخ قرار داده میشود.


   3. در شرایط خاصی میتوان کشیدن دندان آسیب دیده و جایگزاری ایمپلنت را طی یک جلسه جراحی انجام داد که این روش ایمپلنت فوری نامیده میشود و همیشه قابل انجام نیست و همانطور که پیشتر ذکر شد در “شرایط خاصی” قابل انجام است.اگر این حالت قابل انجام نباشد دندانپزشک ایمپلنت دندان را چند ماه (فک بالا ٣-۶ ماه و فک پایین ٢-۴ ماه) بعد از کشیدن دندان قرار میدهد تا استخوان فک زمان کافی برای ترمیم خود داشته باشد به این حالت “ایمپلنت تاخیری” گفته میشود.در موارد نادر ممکن است نیاز باشد که عمل تحت بیهوشی انجام شود که در اینصورت عمل باید در مراکز خاص با تجهیزات خاص برای شما انجام شود در این صورت به طور کامل بیهوش میشوید ودر طول عمل خواب خواهید بود.
    ایمپلنت دندان فوری و تاخیری میتواند طی یک یا دو مرحله قرار داده شود
    در روش یک مرحله ای میله ایمپلنت دندان و اتصالاتی که بین پروتز و ایمپلنت متصل میشوند همزمان قرار داده میشوند و بعد از پایان جراحی ضمائم ایمپلنت در دهان قابل مشاهده است.
    در روش دو مرحله ای ابتدا میله ایمپلنت در زیر لثه جایگذاری میشود (شما آن را در دهان خود نمی بینید) و مدتی (حدودا دو تا سه ماه) برای بهبود کامل لثه و استخوان صبر میکنیم.
    بعد از گذشت زمان طی یک جراحی دیگر که جراحی بسیار سبکتری خواهد بود اتصالات ایمپلنت به آن متصل خواهد شد.
    در هر دو شیوه پس از گذشت دو تا چهار ماه از جراحی اولیه پروتز نهایی آماده و تحویل خواهد شد. در طول این زمان امکان ساخت انواع پروتز شامل موقت، ثابت یا متحرک بسته به شرایط وجود دارد که میتواند طی این دوران گذار مشکلاتی همانند جویدن غذا و زیبایی که در اثر از دست رفتن دندان ایجاد شده را تا حدودی بهبود ببخشد.
    مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت دندان


     بعد از انجام ایمپلنت شما ممکن است به استراحت نیاز داشته باشید تا اثر بیحسی کاملا خاتمه یابد، بعد از یک بیحسی موضعی چند ساعت طول میکشد تا دهان و دندان تان به حالت اول خود برگردد. شما ممکن است به مسکن نیاز داشته باشید تا اثر ناراحتی حاصل از بی حسی را برطرف کند.

    1. معمولا بعد از عمل ایمپلنت دندان میتوانید به خانه برگردید اما اگر بیهوشی عمومی داشتید به یک همراه نیاز دارید تا شمارا برای رسیدن به خانه همراهی کند و تا ۲۴ ساعت اول بهتر است دوست یا یکی از اشنایان مراقب شما باشد.

    2. خیلی مهم است که در چند روز بعد از عمل ایمپلنت دندان که به استراحت می گذرانید، از غذاهای نرم استفاده کنید. مراقب باشید تا زمانی که بیحسی کاملا از ناحیه دهانتان برطرف نشده، از غذاها و نوشیدنی های داغ استفاده نکنید. در غیر این صورت ممکن است بدون اینکه متوجه شوید خودتان را بسوزانید.

    3. خیلی مهم است که دهان خود را مثل همیشه با مسواک و نخ دندان تمیز نگه دارید. ممکن است برای اینکه تمیز کردن راحت تر بین دندانها به مسواک ویژه ای نیاز داشته باشید.


    4. راهنما » توصیه های کامل بعد از جراحی ایمپلنت دندان
     دوره نقاهت ایمپلنت دندان
     اگر درد شدیدی دارید، میتوانید مسکنهای با دوز بالا مانند پاراستامول یا ایپوبروفن مصرف کنید.
     متخصص معالج ممکن است با تجویز آنتی بیوتیک و دهانشویه ضد عفونی کننده برای شما بخواهد تا خطر عفونی شدن ایمپلنت را کاهش دهد. با وجود این دلایل علمی زیادی برای این مسئله وجود ندارد.
     در چند ماه پس از انجام عمل ایمپلنت بهتر است که به طور مکرر توسط دندانپزشک معالج خود معاینه شوید تا اطمینان یابید که در طول دوره نقاهت مشکل خاصی وجود نداشته باشد.
     مدت زمان لازم برای بهبودی با توجه به شرایط دهان و دندانها و همچنین روش درمان دندانپزشک متفاوت است. در این مدت بهتر است که دستورالعمل های دندانپزشک را مو به مو رعایت کنید.بعد از تحویل پروتز های نهایی مجموعه ایمپلنت و پروتزها میتواند عملکرد مشابه دندانهای طبیعی شما را داشته باشند و و قادر خواهید بود به طور عادی غذا بخورید.
     شما باید حتما حداقل روزی دو بار از نخ دندان استفاده کنید و مسواک بزنید تا از سالم ماندن دندان ها و ایمپلنتها مطمئن شوید و دندانپزشک و متخصص بهداشت خود را به طور منظم ببینیداگر پروتز های متصل به ایمپلنت شما اسیب دید دندانپزشک شما احتمالا می تواند آن را تعمیر کند در غیر اینصورت پروتز تعویض خواهد شد.
     اگر ایمپلنت دندان شما اسیب دید ممکن است دندانپزشک بتواند ان را تعمیر کند اگر نتواند ان را تعمیر کند میتواند یک ایمپلنت دیگر جایگزین کندخطرات و عوارض ایمپلنت دندانقرار دادن ایمپلنت و جراحی مربوط به آن مانند هر فرآیند دیگری خطرات خاص خود را دارد. پیش از انجام جراحی و کارهای مرتبط به ایمپلنت از دندانپزشک معالج خود بخواهید که خطرات کار را به طور کامل برایتان توضیح دهد.عوارض جانبی ایمپلنت
     ممکن است پس از انجام عمل ایمپلنت دچار عوارض جانبی خفیف و موقتی شوید. این عوارض جانبی می تواند شامل تورم و احساس ناخوشایند در اطراف ایمپلنت دندان باشد. اگر قادر به تحمل درد نبودید، می توانید از مسکن هایی مانند پاراستامول یا ایبوبروفن استفاده کنید که دارای دوز بالایی هستند.
     عوارض جانبی مشکلاتی هستند که در طی یا بعد از جراحی اتفاق می افتند. بیشترین عارضه ای که پس از هر جراحی احتمال وقوع آن می رود، خونریزی زیاد و واکنش به بیحسی یا بیهوشی است. عصبهایی که به صورت عصبدهی میکنند، رشته های عصبی فک پایین را نیز ساپورت می کنند. این رشته های عصبی دندانها، لثه و لب پایین شما را تحت پوشش قرار می دهند.اگر این اعصاب با ایمپلنت آسیب ببینند ممکن است در این نواحی احساس سوزن سوزن شدن، بیحسی موقت و یا گاهی بیحسی دائمی داشته باشید. احتمال احساس درد شدید در این نواحی نیز وجود دارد. عکس های رادیوگرافی و سی تی اسکن میتواند به متخصص معالج شما کمک کند که جایگاه رشته های عصبی در استخوان فک را دیده و خطرات احتمالی را به حداقل برساند.در صورتی که ایمپلنت به درستی با استخوان فک ادغام نشود، ممکن است که ایمپلنت شل شود. این اتفاق معمولا درد ندارد، اما مشکل بزرگ این خواهد بود که ایمپلنت نمی تواند پروتز ها را ساپورت کند. در این صورت باید دوباره عمل ایمپلنت دندان انجام شود.متخصص معالج شما توصیه می کند که به طور منظم ایمپلنت خود را چک کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید. از عوارض مهم دیگر ایمپلنت ها باید به صدمه دیدن رشته های عصبی اشاره کرد.این اتفاق خیلی نادر است اما ممکن است دندانپزشک در مواردی هنگام ایجاد حفره در استخوان به اعصاب آسیب برساند و به این ترتیب بیمار دچار بیحسی شود. در اغلب اوقات این بیحسی پس از چند ماه از بین می رود. مواردی وجود داشته اند که بیحسی به صورت دائم باقی مانده است، اما این موارد بسیار نادرند.اطلاعات بیشتر —–> عصب کشی دندان
     مزایای ایمپلنت دندان
     مزایای مهم ایمپلنت های دندانی عبارتند از :
     ۱. یکی از مزایای مهم ایمپلنت ها ظاهر بسیار زیبا و طبیعی آنهاست، ایمپلنت های دندانی به دندان های طبیعی بسیار شبیه اند و از آنجا که در استخوان فک محکم می شوند ماندگاری زیادی دارند
     ۲. تاثیر گذاری مثبت در گفتار بیمار از دیگر مزیت های ایمپلنت ها هستند ، دندان های لق با حرکت در دهان ممکن است موجب کاستن از کیفیت صحبت کردن افراد شود ، ایمپلنت به شما اجازه می دهد با اعتماد به نفس بیشتر و به بهترین شکل با دیگران ارتباط برقرار کنید
     ۳. به این دلیل که ایمپلنت ها یک عضو ثابت هستند ناراحتی پروتز های متحرک را بوجود نمی آورند و جزئی از دهان شما خواهند بود۴. پروتز های متحرک میتوانند در هنگام غذا خوردن برای شما ناراحتی هایی ایجاد کنند اما ایمپلنت به شما اجازه می دهد غذاهای مورد علاقه خودتان را با لذت و بدون درد میل کنید۵. ایمپلنت ها می توانند اعتماد به نفس شما را بسیار بالاتر ببرند و لبخند زیبا تری برای شما بوجود بیاورند۶. ایمپلنت های دندانی نیازی به استفاده از دندان های دیگر ندارند و حتی از آنها پشتیبانی می کنند، از آنجا که دندان های مجاور برای حمایت از ایمپلنت به کار گرفته نشده اند، بیشتر دندان های شما دست نخورده باقی می ماند۷. طول عمر ایمپلنت ها بسیار زیاد هستند و سال ها قابل مصرف خواهند بود. با مراقبت خوب، بسیاری از ایمپلنت ها یک عمر قابل استفاده خواهند بود.۸. تنها مزیت پروتز های متحرک ، همان قابلیت جا به جایی آنهاست، اما ایمپلنت ها با پایه های محکم ، نه نیاز به چسب های آلوده دارند و نه آزار دهنده هستند.دیگر مزایای کامل روش درمان ایمپلنت دندان را اینجا ببینید.
     هزینه ایمپلنت دندان
     این که هزینه کاشت دندان چقدر است، سوالی است که تنها با ساخت ایمپلنت پاسخ داده می شود. در نتیجه در ابتدای کار پاسخ به این سوال بسیار پیچیده خواهد بود. دندانپزشک برای پاسخ به این سوال باید نیاز واقعی بیمار را ارزیابی کند و تنها در این صورت قادر به براورد هزینه حقیقی ایمپلنت خواهد بود.
     قیمت ایمپلنت بستگی به عوامل بسیاری دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
     کیفیت، مقدار و محل استخوان: در صورتی که عرض و ارتفاع استخوان در محلی که ایمپلنت قرار می گیرد کافی باشد، نیازی به هزینه اضافی نیست اما در صورتی که استخوان دچار تحلیل شده باشد و یا شکل و اندازه آن کافی نباشد نیاز به پیوند استخوان خواهد بود. این مسئله میتواند هزینه ایمپلنت دندان را افزایش دهد.
     تصویر: https://drmostafanejad.com/wp-content/uploads/2018/12/Dental-Implant-Costs-Post.jpgهزینه ایمپلنت دندان
     تعداد دندان های جایگزین شده و نوع پروتز: روکش، بریج ثابت، و پروتز متحرک مبتنی بر ایمپلنت (که اصطلاحا به نام over denture نامیده میشود) از مواردی هستند که میتوانند برای جایگزینی دندانها ساخته شوند. بسته به اینکه کدامیک از این پروتزها ساخته شود، قیمت ایمپلنت متفاوت خواهد بود. پروتز متحرک از نوع ثابت کم هزینه تر است.
     نوع ایمپلنت دندان که مناسب خواهد بود: ایمپلنت های استاندارد بین ۳ تا ۶ میلی متر قطر و ۶ تا ۱۴ میلی متر طول دارند انواعی از مینی ایمپلنت وجود دارند که حدود ٢ میلی متر قطر دارند و گاهی اوقات برای جایگزینی دندان بسیار کوچک یا در ترکیب با یک گروه برای حمایت از پروتز متحرک می توانتد مورداستفاده قرار بگیرند.هر روش درمانی کاشت ایمپلنت با یک جلسه مشاوره رایگان در کلینیک ایمپلنت تهران دکتر مصطفی نژاد شروع می‌شود. در این جلسه مشاوره، متخصصان ما یک برنامه درمانی سفارشی با توجه به شرایطتان برای شما طراحی می‌کنند و به این ترتیب شما می‌توانید از هزینه و ق به طور دقیق آگاه شوید.

چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 12:01
ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ