مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی روانشناسی و مشاورهمشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری

تعداد بازدید : 266
نویسنده پیام
amlq3457 آفلاین


ارسال‌ها : 4
عضويت : 11 /2 /1397
مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری
مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری

اکثریت داوطلبان کنکور دکتری 97 به این موضوع آگاهی دارند که کنکور دکتری 97 شامل دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه می باشد.داوطلبان کنکور دکتری 97 باید ابتدا در آزمون کتبی شرکت کنند، پس از اینکه کارنامه نتایج اولیه آزمون کتبی دکتری 97 منتشر شد، داوطلب اگر مجاز به انتخاب رشته شده باشد می تواند انتخاب رشته کند. همانطور که می دانید آزمون و ثبت نام آزمون دکتری آزاد 97 ، ثبت نام آزمون دکتری سراسری با هم ادغام شده است و طبق روال قبل انجام نمی‌شود و همین تغییر سردرگمی را برای داوطلبان آزمون دکتری که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند به وجود آورده است. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 و سراسری 97 شرایطی را برای داوطلبان فراهم میکند تا داوطلبان ثبت نام دکتری بتوانند با مطالعه آن بتوانند در رشته ی تحصیلی خود بهترین انتخاب کد رشته محل را داشته باشند. در ادامه توضیحاتی در زمینه مشاوره انتخاب رشته دکتری خواهیم داد که توصیه می کنیم ما برای راهنمایی خود در انتخاب رشته آزمون دکتری مطلب را به طور کامل مطالعه فرمایید.

زمان و نحوه انتخاب رشته دکتری

همانطور که می دانید آزمون دکتری سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و کسانی که در آزمون دکتری سراسری 97 شرکت کرده اند مجاز خواهند بود تا در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت کنند ولی نکته حائز اهمیت این است که انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و انتخاب رشته دکتری 97 به صورت جداگانه انجام می شود و برای هر یک دفترچه انتخاب رشته دکتری جداگانه منتشر می شود. در رابطه با نحوه انتخاب رشته لازم به ذکر است که جهت انجام انتخاب رشته می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید. انتخاب رشته دکتری سراسری 97 از تاریخ 97/3/2 آغاز و تا 97/2/8 ادامه خواهد داشت. بنابراین در تاریخ مذکور می توانید به سایت سنجش مراجعه و فرم انتخاب رشته را تکمیل کنید.پس از اتمام انتخاب رشته از دریافت کد 15 رقمی غافل نشوید و منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور مبنی بر اعلام حد نصاب پذیرش دانشگاه ها در آزمون دکتری در تمامی رشته ها باشید. لازم به ذکر است داوطلبی که مجاز به انتخاب رشته شده باشد در صورت عدم دارا بودن حدنصاب نمره لازم که توسط موسسات تعیین مـی شـود، بـرای مرحلـه مصـاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی ( مرحله دوم آزمون ) معرفی نخواهد شد.

مشاوره انتخاب رشته دکتری

توجه کنید که برای انجام انتخاب رشته باید در ابتدا بدانید که در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اید و برای این کار بایستی کارنامه نتایج اولیه را با دقت مطالعه کنید. ممکن است داوطلبی هم در دوره های روزانه و هم غیر روزانه مجاز به انتخاب شده باشد و یا فقط در دوره های غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشد. پس از این مرحله و قبل از انتخاب رشته پیشنهاد می کنیم ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری 97 را به طور کامل و دقیق مطالعه فرمایید و سپس 50 کد رشته محل را از دفترچه انتخاب و سپس با توجه به علاقه خود به رشته و دانشگاه کد رشته محل ها را یادداشت کنید.تمامی داوطلبان دانشگاه آزاد و سراسری باید بدانند که فرآیند انتخاب رشته دکتری 97 ، انتخاب رشته دکتری آزاد 97 متفاوت و به صورت جداگانه می باشد. داوطلبان آزمون دکتری 97 باید توجه داشته باشند که پس از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری خود در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، کد 15 رقمی را دریافت کنند چرا که علاوه بر اطمینان از نهایی شدن انتخاب رشته دکتری‌، برای دریافت نتیجه انتخاب رشته دکتری97 خود که متعاقبا اعلام خواهد شد، به آن نیاز دارند. در صورتی که برای انتخاب رشته خود با مشکلی مواجه شدید برای حل مشکل خود می‌توانید با مشاوران ایران مشاوره تماس بگیرید.

نحوه گزینش داوطلبان در مقطع دکتری

پس رتبه اولیه کنکور تنها ملاک پذیرش نیست، مساله‌ ای مهم که باید مد نظر قرار داد، تراز قبولی دعوت به مصاحبه دکتری است. پذیرش در دوره دکتری 97 علاوه بر آزمون که 50 درصد از امتیاز پذیرش آنان را شامل می‌شود، به مصاحبه آنان نیز بستگی دارد و 50 درصد دیگر امتیاز پذیرش آنان به مصاحبه اختصاص دارد. داوطلبان دکتری 97 باید توجه کنند که تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه‌های مختلف متفاوت است.برای اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 و تکمیل ظرفیت دکتری 97 می توانید بر روی لینک موردنظر کلیک کنید. پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی براساس نتیجه سنجش عمومی و نتیجه مصاحبه دکتری سراسری بررسی مدارک، اولویت کد رشته‌ محل‌های انتخابی و ظرفیت اعلام شده و سهمیه داوطلب به دو روش صورت می‌گیرد.

نکات کلیدی در مصاحبه دکتری

هر دانشگاه به طور مستقل پس از اعلام نتایج دکتری، حد نصاب قبولی مرتبط با رشته های خود را منتشر می نمایند و متقاضیان در این حالت با توجه به نمره خود در کارنامه و مقایسه با حد نصاب دانشگاه هایی که در برگه انتخاب رشته خود آورده اند می بایست به دانشگاه های پذیرنده جهت انجام مصاحبه دکتری 97 و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 مراجعه نمایند.در صورت کسب حد نصاب رشته محل دانشگاه های سراسری از طرف دانشگاه با داوطلب دکتری تماس گرفته می شود و از وی جهت انجام مصاحبه دعوت بعمل می آید. مصاحبه دانشگاه های سراسری در محل دانشگاه دعوت شده انجام می شود ولی دانشگاه آزاد مصاحبه خود را به صورت منطقه آمایشی انجام می دهند. یعنی 10 منطقه را مشخص می کنند و مصاحبه چند واحد دانشگاهی در یک منطقه انجام می گیرد.

سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 - 09:08
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ