پر کردن دندان
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
پر کردن دندان
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی لب و دهان -70-پر کردن دندان

تعداد بازدید : 145
نویسنده پیام
sameni آفلاین


ارسال‌ها : 45
عضويت : 29 /2 /1397
پر کردن دندان
پر کردن دندان
بررسی مراحل پر کردن دندان به صورت گام به گام

امروز قصد داریم مراحل پر کردن دندان را به صورت گام به گام بررسی نماییم، مواد بکار برده شده در پر کردن دندان را به تفصیل توضیح داده و از معایب و مزایای هر کدام صحبت نماییم. در نهایت به هزینه آن نیز خواهیم پرداخت.
نکات مهم قبل از پر کردن دندان

مهمترین موضوعی که قبل از پر کردن دندان می بایست به آن توجه شود. موقعیت عصب دندان است. فاصله عصب دندان از سطح آن بیشتر از کناره آن است، به این معنی که پوسیدگی کناره دندان سریعتر به عصب می رسد این موضوع در خصوص سطح دندان کمی زمانبر تر می باشد. اگر پوسیدگی به عصب نرسد می توان دندان را به بدون عصب کشی پر نمود. شاید در وهله اول اینطور به نظر می رسد که هرچه عمق پوسیدگی بیشتر باشد در واقع حتماً نیاز به عصب کشی خواهد بود، اینطور نیست! تنها ملاک عصب*کشی رسیدن پوسیدگی به عصب دندان است در صورتی که عمق زیاد باشد و به عصب نرسد پر کردن دندان کافیست!

درد تنها ملاک برای عصب کشی نخواهد بود گاه پیش می آید که دندان شما درد ندارد اما پر کردن دندان کافی نیست و نیاز به عصب کشی می باشد. گاه خوردن مایعات گرم و سرد سبب درد می شود این موضوع لزوماً به معنی رسیدن پوسیدگی به عصب نمی باشد! با اطلاعات داده شده مشخص شده که با یک نگاه سطحی نسبت به ظاهر دندان نمی شود در خصوص پوسیدگی اظهار نظر نمود.

پر کردن دندان
خروج پوسیدگی در پر کردن دندان

برداشتن پوسیدگی اولین قدم در پر کردن دندان و شاید مهم ترین قسمت آن باشد. مینای موجود در قسمت بالای پوسیدگی می بایست به دقت برداشته شود. برای دسترسی به عمق پوسیدگی می بایست دهانه پوسیدگی که چیزی شبیه به کوزه دهانه باز است به دقت باز شود. شاید با خود بگویید اگر دندان را زیاد باز نمود چه کنیم؟ این تصور را کنار بگذارید برداشتن حفره ها از دید یک دندانپزشک متخصص بسیار دقیق و جزیی و به صورت مرحله به مرحله صورت میپذیرد.

پس از اطمینان از برداشتن پوسیدگی می بایست ته حفره چک شود این قسمت از اهمیت ویژه ای برخوردار است درواقع می بایست اطمینان حاصل شود که روی عصب باز نشود. در این قسمت می بایست از موادی استفاده شود که برای حفاظت عصب دندان نقش مهمی دارد. استفاده از این مواد سبب می شود که دندان شما از بسیاری از تحریک های حرارتی حفظ شود، از طرف دیگر این مواد به بازسازی عصب دندان بسیار کمک می کند و باعث می شود که از عاج باقی مانده بهتر مواظبت شود.
شروع گام پر کردن دندان

پس از انجام مراحل خروج پوسیدگی پر نمودن دندان آغاز می شود. موادی که درون این فضا قرار میگیرد آمالگام نام دارد، ساختمان اصلی این مواد از نقره و جیوه است. مواد دیگری که از دسته جدیدترین گزینه ها در این خصوص می باشند کامپوزیت هایی است که هم رنگ دندان بوده و ظاهری مناسب دارد. تمام دندان ها قابل پر کردن هستند و شما می توانید دندان های جلویی را نیز با مواد همرنگ پر نمایید.

قبل از ورود مواد می بایست منطقه مورد نظر جرم گیری شود و این نکته سبب می شود که باکتری های آن از بین برود. دقت نمایید که ازوله کردن یکی از گام های مهم در پر کردن دندان می باشد. در این قسمت دندانپزشک لایه چسب را اعمال نموده و سپس به سراغ پر کردن دندان می رود. عملکرد مناسب دندان پر شده موضوعی مهم در این امر می باشد.

شروع پر کردن دندان
بررسی مواد مختلف پر کردن دندان

آمالگام قدیمی ترین گزینه برای پر کردن دندان است. رنگ نقره ای این مواد بسیار آشنا است. این روش به ارزان ترین و مقاوم ترین مواد مشهور است. اما به هرحال دندان شما ظاهر زیبایی نخواهد داشت.

کامپوزیت بسیار شبیه به دندان طبیعی می باشد، در این روش بخش سالم دندان شما تراشیده نمی شود، این مواد هیچ گونه تغییر رنگ و خوردگی را نخواهند داشت. کامپوزیت برای درمان پوسیدگی های کم و کوچک بهترین گزینه است. در ترمیم های بزرگ این روش کمی گران قیمت می باشد.

سرامیک ماده ای است که برخلاف دو ماده قبلی به دندان نمی چسبد. ساختار این مواد به نوعی است که پوسیدگی را به طور کامل پوشش می دهد و ظاهری بسیار طبیعی دارد. گرانی این روش اغلب کمی نگران کننده می باشد. در این روش بخش بیشتری از دندان تراش خواهد خورد.

طلا گرانترین روش برای پر کردن دندان است این روش تنها در بین افراد خاصی استفاده می شود و مقاومت بالای ان در برابر تغییر رنگ و خوردگی مشهور است. با استفاده از این روش آب دهان و هیچ گونه باکتری وارد سوراخ دندان نمی شود.

اینله اونله یک روش ترکیبی است، و در واقع در بین پر کردن و روکش کردن قرار گرفته است. در این روش دندان شما به پر کردن مقاوم نبوده و می بایست از روکشی برای دوام بیشتر استفاده شود. ماندگاری این روش بالا است. در این روش تزریق بی حسی نیز اعمال می شود.
بررسی هزینه پر کردن دندان

اگر بخواهید از مواد با استحکام بیشتر در پر کردن دندان استفاده نمایید هزینه پر کردن بیشتر خواهد بود، به طور کلی پر کردن دندان روشی ارزان در دندانپزشکی است، البته اگر پرکردن دندان عمل یا عصب کشی همراه باشید گران خواهد بود. در کلینیک دندانپزشکی زهره، هزینه ای منصفانه را برای پر کردن دندان در نظر گرفته ایم، شما می توانید با در نظر گرفتن همه جوانب انتخابی آگاهانه داشته باشید.

یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - 14:48
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ