ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی لب و دهان -70-ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

تعداد بازدید : 155
نویسنده پیام
sameni آفلاین


ارسال‌ها : 45
عضويت : 29 /2 /1397
ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف
ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف
مرتب کردن دندان*ها در جهت رسیدن به زیبایی آن*ها یکی از تخصص*هایی است که اغلب دندان*پزشکان و متخصصین ارتودنسی از طریق ارتودنسی شفاف آن را انجام می*دهند. این علم به*عنوان یک تخصص جدا در حیطه دندانپزشکی مطرح است و دلیل آن ظرافت و همچنین تخصصی بودن اجرای آن می*باشد.
زیبا شدن لبخند شما از طریق ارتودنسی شفاف

افرادی در جامعه وجود دارند که به دلایل مادرزادی و ارثی از دندان*های نامرتب و همچنین ناهنجاری*های فک بالا و پایین برخوردار می*باشند. ارتودنسی به*عنوان یکی از تخصص*های دندانپزشکی می*تواند این افراد را در جهت مرتب شدن دندان*هایشان تا حد بسیاری یاری رساند؛ اما این علم و انواع آن امروزه موردتوجه پزشکان و متخصصین قرارگرفته است. به*تازگی ارتودنسی نامرئی از طریق پلاک*های شفاف در بین مراجعه*کنندگان از بهترین روش*ها محسوب شود. دلیل این امر عدم دیده شدن ارتودنسی و همچنین پلاک*های آن در زمان صحبت و خندیدن فرد استفاده* کننده از آن می*باشد.

ارتودنسی نامرئی که نام دیگر آن اینویزیلاین می*باشد، به*منظور مرتب*سازی دندان*ها بدون نیاز به براکت و همچنین سیم*های ارتودنسی استفاده می*شود. در این نوع ارتودنسی پزشک با توجه به عارضه شما نوعی پلاک*های شفاف مختص دندان*هایتان تهیه می*نماید. این پلاک*های شفاف از طریق تصویربرداری سه*بعدی که توسط کامپیوترهای پیشرفته صورت می*گیرد طراحی و تولید می*شوند. شما می*توانید با استفاده از آن*ها در مدت*زمان دو هفته بدون اینکه دیده شوند به زندگی روزمره خود بپردازید. بعد از دو هفته می*بایست این پلاکت*ها را با پلاکت*های جدید تعویض نموده و این کار را هرچند وقت یک*بار توسط پزشک خود ادامه دهید تا بهبودی در مرتب کردن دندان*های شما حاصل شود.

ارتودنسی شفاف
طریقه عملکرد ارتودنسی نامرئی

در بالا اشاره شد که پلاک*های این نوع ارتودنسی از طریق تصاویر سه*بعدی طراحی و تهیه می*شوند. در زمان این عمل برای هر دندان پلاک مخصوص به آن طراحی می*شود که تنها به آن دندان اجازه جابه*جایی در طول درمان را می*دهد. درواقع این نوع ارتودنسی طوری طراحی*شده است که از طریق نیرویی که پلاک*های شفاف به هریک از دندان*ها وارد می*کنند به آن*ها مسیر قرارگیری صحیح دندان را نشان می*دهند.

این نوع پلاک*ها توانایی مرتب نمودن هر دندان بر اساس میزان حرکت، میزان زمان و همچنین مقدار نیرو برای جابه*جایی دندان را دارند. این*چنین دقتی در مرتب نمودن هر دندانی بر اساس طراحی پلاک شفاف مخصوص به آن، در ارتودنسی نامرئی از مزیت*های بارز آن نسبت به ارتودنسی معمولی باسیم و پلاک محسوب می*شود.

عملکرد ارتودنسی شفاف
مزیت*های استفاده از ارتودنسی نامرئی

کسانی که از ارتودنسی شفاف برای بهبود وضعیت دندان*هایشان استفاده می*کنند به دلیل دیده شدن آن*ها در زمان خندیدن و همچنین صحبت نمودن احساس خوشایندی ندارند؛ اما ارتودنسی نامرئی با پلاک*های شفاف برخلاف نوع معمولی این نوع درمان این امکان را برای بیمار فراهم می*کند که با خیالی آسوده بدون اینکه اطرافیان از این پلاک*ها دردهان او باخبر شوند، البته بتواند صحبت کرده و یا بخندد بدون اینکه پلاک*ها دردهان او دیده شوند.

مزیت دیگر این نوع ارتودنسی عدم آزار رساندن به دندان و لثه*ها می*باشد، چراکه شما در زمان خوردن خوراکی*های موردپسند خود می*توانید به*راحتی آن را درآورده و بعد از شست*وشوی دندان*ها در جای خود قرار دهید. از مهم*ترین ویژگی*های این نوع ارتودنسی این است که فرد در ابتدای شروع درمان می*تواند نتایج بهبودی وضعیت دندان*ها را در کامپیوتر مشاهده کند. همچنین به دلیل نبود هیچ*گونه سیم در این نوع ارتودنسی رفت*وآمدهای اضافی برای جابه*جایی سیم و پلاک به مطب و کلینیک برطرف خواهد شد. شما همچنین می*توانید به نظافت دندان*هایتان از طریق مسواک و نخ دندان بپردازید.

ارتودنسی نامرئی
طریقه انجام ارتودنسی نامرئی روی فرد مورد نظر

برای اینکه مشخص شود فرد با ارتودنسی نامرئی می*تواند نتیجه مناسبی را کسب نماید، باید توسط متخصص ارتودنسی در این حیطه معاینه شود و دندان*پزشک وضعیت دندان*ها و شدت نامرتب بودن آن*ها را بررسی نماید. در مرحله بعد اگر فرد برای این نوع ارتودنسی مناسب بود در کلینیک مربوطه از دندان*های او قالب*گیری*های مشخص صورت می*گیرد.

بعد از مدت*زمان چند هفته (نهایت چهار هفته) پلاک*های شفاف برای بیمار از طریق لابراتوار ارتودنسی نامرئی تهیه می*شود که فرد می*تواند آن*ها را توسط پزشک دردهان خود جاسازی نماید. با توجه به نوع عارضه و نحوه قرارگیری دندان*های فرد موردنظر، مدت*زمان درمان نیز می*تواند متفاوت باشد و نهایتاً حدود یک سال و نیم فرد می*بایست از این پلاکت*ها به*طور مرتب استفاده نماید. هرچند هفته یک*بار نیز باید توسط پزشک معاینه شود تا نحوه بهبود وضعیت قرارگیری دندان*ها بررسی گردد.

روش ارتودنسی نامرئی
میزان هزینه برای انجام ارتودنسی نامرئی

هیچ دندان*پزشک و متخصص ارتودنسی نمی*تواند قبل از معاینه بیمار و بررسی وضعیت دندان*های او قیمت دقیق و مشخصی در رابطه با هزینه ارتودنسی ارائه دهد. درواقع اکثر متخصصین در حیطه ارتودنسی یک ویزیت رایگان برای معاینه فرد مراجعه*کننده در نظر می*گیرند که می*بایست فرد برای معاینه به مطب پزشک مراجعه نموده و به*صورت حضوری از قیمت ارتودنسی مطلع شود.

در رابطه باقیمت ارتودنسی نامرئی با پلاک*های شفاف نیز همین*طور می*باشد. فرد در ابتدا معاینه شده و سپس برآورد قیمت خواهد شد؛ اما ارتودنسی نامرئی به دلیل مراحل پیچیده*ای که دارد از هزینه بیشتری نسبت ارتودنسی معمولی برخوردار است ولی درنهایت باید متخصص پس از معاینات قیمت نهایی را به بیمار اطلاع دهد.

هزینه ارتودنسی نامرئی
نکات مهمی که در زمان انجام ارتودنسی شفاف باید رعایت شود

ارتودنسی شفاف مانند ارتودنسی معمولی در ابتدای استفاده از پلاک*ها در دهان فرد مشکلاتی مانند درد دندان و لثه را ایجاد خواهد نمود که فرد باید این درد را تا سه الی چهار روز تحمل نماید.
در زمان استفاده از ارتودنسی نامرئی فرد می*بایست از دندان*های خود و همچنین پلاک*های شفاف مراقبت نماید.
در زمان استفاده از پلاک*ها حتماً سعی کنید به خوردن مواد چسبنده مانند شکلات و آدامس نپردازید.
به* هیچ* عنوان پلاک*ها را با مسواک محکم شست* و شو ندهید. آب ولرم برای شست* و شو کافی است.
در زمان قرار گرفتن پلاک از خوردن چای داغ و یا نوشیدنی*های گرم دیگر خودداری کنید.
اگر پلاک ارتودنسی شفاف شکسته شد و یا خراش پیدا کرد با پزشک حتماً در میان بگذارید.
در زمان خوردن غذا پلاک*ها را از دهان خارج کنید.
سعی کنید پلاک*ها روز و شب در جایگاه خود قرار گرفته باشند و در موارد ضروری مانند خوردن و آشامیدن پلاک های شفاف را خارج نماید.

دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 17:26
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ