تبلیغات در اینترنتclose
هزینه ارتودنسی ..
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
هزینه ارتودنسی ..
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی دندان -60-هزینه ارتودنسی ..

تعداد بازدید : 196
نویسنده پیام
taze آفلاین


ارسال‌ها : 230
عضويت : 29 /2 /1397
تشکر شده : 2
هزینه ارتودنسی ..
هزینه ارتودنسی


عوامل مختلفی بر روی هزینه ارتودنسی دندان تأثیر می‌گذارند و اگر شما به دنبال انجام درمان ارتودنسی دندان هستید می‌بایست از هزینه ارتودنسی آگاه باشید. بهترین روش برای تخمین هزینه ارتودنسیبرگزاری یک جلسه ویزیت و معاینه بالینی توسط متخصص ارتودنسی می‌باشد. حق ویزیت به عنوان بخشی از هزینه ارتودنسی نیز می‌بایست در نظر گرفته شود زیرا برخی از پزشکان و مراکز دندان پزشکی، برای مشاوره و بررسی مشکلات دندان و معرفی نوع مناسب ارتودنسی دندان، هزینه می‌گیرند و برخی دیگر این کار را رایگان تقبل می‌کنند.
عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی
شما در جلسه ویزیت اول، می‌توانید در مورد گزینه‌های پرداخت، بیمه‌های تحت پوشش درمانی، طرح اقساطی و سایر موارد مرتبط با ارتودنسی دندان، سؤال خود را بپرسید. در برخی از مراکز دندان پزشکی، متخصص ارتودنسی هزینه ارتودنسی را به سه بخش تقسیم می‌کند. یک قسمت را در ابتدای درمان ارتودنسی دندان و دو بخش باقی مانده را در دو قسط از بیمار دریافت می‌کند.

بطورکلی بسیاری از پزشکان سعی دارند رویکردهای مختلف و انعطاف‌پذیری را برای پرداخت هزینه در مقابل بیمار قرار دهند تا بیمار با خیال آسوده و بدون دغدغه به درمان ارتودنسی دندان خود بپردازد.

به طور مثال در بعضی از مراکز دندان پزشکی هزینه ارتودنسی به صورت قسطی پرداخت می شود. بدین صورت که مقداری از آن در ابتدای درمان و مابقی هزینه به صورت ماهیانه در طی درمان دریافت می شود و این روند حتی در مورد ارتودنسی شفاف و ارتودنسی نامرئی نیز اجرا می شود.

ابزارها، مواد و پیش نیازهای کاربردی ارتودنسی دندان چه تأثیری بر هزینه ارتودنسی دندان دارند؟
نوع ارتودنسی و میزان مواد و ابزارهای به کار رفته در طول دوره ارتودنسی دندان در هزینه محاسبه می‌شوند و در طول دوره حتی نوع ارتودنسی و پلاک‌های مورد استفاده نیز بسته به شدت ناهنجاری‌ و وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار می‌تواند بر روی هزینه ارتودنسی دندان تأثیر بگذارد.

هزینه ارتودنسی با توجه به نوع ارتودنسی (به صورت ثابت و متحرک) و مدت زمان درمان ارتودنسی دندان، متغیر می باشد. درمان‌های اولیه ارتودنسی با پلاک‌های متحرک در مقایسه با ارتودنسی ثابت هزینه کمتری دارند اما با افزایش تعداد پلاک‌های متحرک در طول درمان و بسته به نوع ناهنجاری دندانی و افزایش طول مدت درمان، افزایش می یابد. در مرحله دوم اگر بنا به تشخیص متخصص ارتودنسی، علاوه بر درمان ارتودنسی دندان، جراحی نیز لازم باشد هزینه بیشتر خواهد شد که در این مورد، هزینه جراحی و ارتودنسی می‌بایست به صورت دو پرداخت مجزا، محاسبه شوند.

ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی(اینویزیلاین) ، ارتودنسی شفاف با براکت‌های همرنگ میناین دندان و ارتودنسی لینگوال در مقایسه با ارتودنسی به وسیله براکت های فلزی هزینه بالاتری دارند. حتی در این بین، قیمت ارتودنسی نامرئی به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های لابراتوری، تعداد پلاک‌ها، تکنولوژی پیشرفته و طول درمان، در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بالاتر است. همچنین در ارتودنسی نامرئی، چون پلاک‌ها وارداتی هستند و در لابراتورهای داخلی ساخته نمی‌شوند، بیمار هزینه ارتودنسی بیشتری را متحمل می شود.

حال اگر می‌خواهید دندان‌های خود را صاف کنید و زیبایی هم برای شما الویت دارد، می‌توانید هزینه ارتودنسی با براکت‌های شفاف را تقبل کنید. در ارتودنسی لینگوال نیز به دلیل مخفی بودن براکت‌ها در حین درمان، زیبایی ظاهر بیمار حفظ می‌شود. در این روش نیز به دلیل ساخت سفارشی براکت‌ها در لابراتور، هزینه بیشتر خواهد شد.

هزینه ارتودنسی برای ناهنجاری‌های فکی
ناهنجاری غیر طبیعی دندان مانند عدم تناسب دندان و فک، رشد بی رویه فک بالا یا پایین و سایر موارد در مقایسه با اصلاحات معمول ناهنجاری‌های دندان تعرفه بالاتری خواهند داشت.

تأثیر تخصص و مهارت دندانپزشک متخصص در هزینه ارتودنسی
میزان مهارت و دانش متخصص ارتودنسی نیز بر هزینه تاثیر دارد. به طور مثال متخصص ارتودنسی با تجربه بالاتر و دارای بورد تخصصی در این زمینه، که دوره‌های مهارتی تخصصی و حرفه‌ای درمان ارتودنسی دندان را گذرانده است، خیال شما را از تضمین سلامت و نتیجه درمان ارتودنسی آسوده می‌کند که البته میزان تعرفه دستمزد درمان بسته به میزان تجربه، دانش و تخصص متخصص ارتودنسی در هزینه ارتودنسی مؤثر است.

نقش ترجیح و انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی
هزینه ارتودنسی دندان به انتظارات و ترجیح بیمار نیز بستگی دارد. به طور مثال گاهی اوقات بیمار متقاضی مرتب‌سازی دندان می‌باشد اما فرد دیگری، متقاضی ارتودنسی دندان برای بهینه‌سازی و تغییر فرم صورت است که در این موارد احتمال دارد که بیمار به جراحی فک و صورت نیاز داشته باشد. از اینرو هزینه ارتودنسی این دو بیمار با هم متفاوت دارد و در مورد فرد دوم بیشتر است. از اینرو با انجام معاینات بالینی و مشاهده عکس های رادیوگرافی و با لحاظ نمودن وضعیت دندان‌های فک پایین، فک بالا، اسکلت صورت، سن و جنسیت بیمار و اولویت‌های بیمار (زیبایی، درمان یا هر دو) هزینه ارتودنسی را می‌توان تخمین زد.

در مجموع درمان‌ ارتودنسی دندان در مواردی که تنها نیاز به مرتب‌کردن دندان‌ها و اصلاح ناهنجاری‌های دندانی وجود دارد، در مقایسه با شیوه‌های درمانی نیازمند به تغییر موقعیت بافت استخوانی یا جراحی فک و صورت، قیمت کمتری در بر می‌گیرند.

به طور مثال بیماری که صرفا نیازمند درمان ارتودنسی متحرک یک فک می باشد در مقایسه با بیماری که علاوه بر ارتودنسی متحرک، دچار ناهنجاری های اسکلتی نیز می باشد هزینه ارتودنسی کمتری پرداخت می کند. همچنین معمولا قیمت درمان های ثابت در مقابل درمان های متحرک بیشتر می باشد.

بطور کلی، هزینه ارتودنسی بر اساس وضعیت ناهنجاری‌های دندانی و فکی بیمار و بسته به تشخیص متخصص ارتودنسی تعیین می شود و تعیین دقیق هزینه ارتودنسی دندان به معاینه و ویزیت دهان و دندان توسط متخصص ارتودنسی و شناسایی مشکلات بستگی دارد. شما با مراجعه به متخصص ارتودنسی معتبر و با تجربه و کارآزموده می‌توانید بهترین گزینه‌های درمانی ارتودنسی دندان، هزینه ارتودنسی و طول دوره درمان ارتودنسی و همچنین نوع ارتودنسی مناسب برای درمان خود را مشخص نمایید.

شما می توانید با مراجعه به خانم دکتر قدیریان متخصص ارتودنسی با تجربه، کارآزموده و شناخته شده، از مشاوره‌های تخصصی و دقیق ایشان برای بررسی و تخمین هزینه ارتودنسی دندان با توجه به تمامی عوامل اثرگذار ذکر شده، بهره مند شوید.


هزینه ارتودنسی با توجه به انتخاب یکی از روش‌های رایج مورداستفاده می‌تواند بسیار متغیر باشد.
ارتودنسی ثابت
این نوع ارتودنسی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین نوع ارتودنسی می‌باشد که در آن از تجهیزاتی مانند بریس ها، کش و وسایل نگهدارنده ثابت استفاده می‌گردد که باعث بهبود نامرتبی ها در دندان ها می شود و همچنین برای درمان ناهنجاری های فکی مناسب است. در نوع سنتی آن از براکت های فلزی استفاده می‌شود که می‌توان آن را کم‌هزینه‌ترین نوع ارتودنسی دانست. در نوعی دیگر از ارتودنسی ثابت از براکت های شفاف از جنس سرامیک یا پلاستیک و یا ترکیبی از هردو استفاده می‌شود. درصورتی‌که تمایل به استفاده از براکت های سرامیکی داشته باشید هزینه ارتودنسی آن با نوع فلزی تقریباً برابر خواهد بود البته که این روش به علت شفاف بودن براکت ها به‌سختی قابل‌مشاهده است.
ارتودنسی متحرک
مزیت اصلی در این روش این است که برخلاف روش ثابت بیمار می‌تواند هنگام غذا خوردن آن را از دهان خود بیرون آورد و مجدداً دردهان قرار دهد اما اثربخشی آن در صورت عدم مشارکت از سوی بیمار کاهش خواهد یافت. یکی از انواع این ارتودنسی، نوع نامرئی آن است. قالب‌های شفاف پلاستیکی مشخصه اصلی آن می‌باشد که قابل برداشتن است و برای افرادی که تمایلی به مشخص شدن براکت ها ندارند بسیار مناسب است. این قالب‌ها با استفاده از برنامه کامپیوتری طراحی و ساخته می‌شوند. این روش که به پلاک نیز معروف است برای درمان های جزئی بیشتر مورد استفاده است. هزینه ارتودنسی این روش نسبت به ارتودنسی ثابت بالاتر است.
در نوع دیگر از ارتودنسی نامرئی به نام لینگوال ( پشت دندانی) براکت ها از پشت به دندان‌ها متصل می‌شود و درواقع این روش هم ثابت و هم نامرئی می‌باشد، باتوجه به اینکه سیم و براکت ها در پشت دندان قرار می گیرند به راحتی قابل مشاهده نخواهند بود. در این روش مانند روش سنتی از سیم و براکت استفاده می‌شود. هزینه ارتودنسی در این روش در مقایسه با روش‌های ذکرشده بالاتر خواهد بود.
در تمامی روش‌های ذکرشده هزینه ارتودنسی به صورت دقیق پس از معاینه بیمار توسط پزشک و با توجه به نیازهای بیمار تعیین می‌گردد چراکه عوامل دیگری همچون شدت عارضه تحت درمان و سن بیمار نیز برهزینه تأثیرگذار است.

دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 17:41
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
aslanzade آفلاین


ارسال‌ها : 3
عضويت : 20 /6 /1398
پاسخ : 1 RE هزینه ارتودنسی .. :
هزینه ارتودنسی سال 98اطلاعات مفید در مورد هزینه انواع ارتودنسی دندان در سال 98برای بارآورد هزینه ارتودنسی دندان باید در جریان مواردی که در این هزینه تاثیر گذار است قرار گیرید. در حالت کلی هزینه ارتودنسی در مطب ها و توسط پزشکان متخصص باید تقریبا یکسان باشد اما در این روند مواردی که در ادامه به شرح یک از آنها میپردازیم دخیل است:

 1. طرح درمان مختص هر بیمار : از مهم ترین عواملی که در این هزینه دخیل است، شدت نامرتبی و شرایط دندان های فرد اعم از سلامت لثه و دندان ها، سن، جنس، اسکلت صورت و خواسته های بیمار برای تعیین طرح درمانی مختص او بستگی دارد، گاهی بیماران تنها در تعداد معدودی دندان نامرتبی را شاهد هستند و گاهی این مشکل در وضعیت فک و دندان های مخفی و هر دو فک بالا و پایین وجود دارد و نیاز به اقدامات سخت تر و درمان طولانی تری دارد. که این مورد در جلسه مشاوره و معاینه بالینی دقیق و بررسی رادیو گرافی مشخص میشود.برای تعیین نوبت آنلاین رایگان اینجا کلیک کنید.

 2. مواد و دستگاه استفاده شده در ارتودنسی دندان ها : از اصلی ترین مواردی که در کنار این خدمات توسط پزشک باید انجام شود متریال مورد استفاده است که در انواع و کیفیت های متفاوت و با برندهای مختلف چون سرامیکی فلزی و… عرضه میشود حتما قبل از انجام خدمات در مورد کیفیت و برند این موارد از پزشک خود سوال کنید و در صورت وجود تمام برندها درخواست مناسب بودجه و مشاوره وی را استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این موارد به دلیل اینکه برای مدت طولانی قرار است در دهان شما بماند بهتر است حتما در مورد آنها اطلاعاتی مختصر داشته باشید.


 3. از دیگر مواردی که شاید در شرایط هزینه این خدمات نتوان گنجاند ولی تاثیر بسزایی در هزینه ارتودنسی دارد، قیمت گذاری منصفانه این خدمات است. که برای بررسی این مورد میتوانید با مقایسه قیمت ها در سایت های مختلف و مشاوره از افرادی که از این خدمات استفاده کرده اند اطلاعات مناسب را بدست آورید .
  عموما در سایت های که قیمت درج نشده است. میزان این خدمات بیشتر خواهد بود .تعرفه ها به تومان می باشد.لیست قیمت انواع ارتودنسی در مطب دکتر مهریزی
  درمان ارتودنسی ثابت دو فک با ریتینر 11.000.000
  درمان ارتودنسی متحرک یک فک 2.700.000
  درمان متحرک دو فک / فانکشنال / فیس ماسک 5.500.000
  درمان ارتودنسی متحرک فانکشنال و ثابت دو فک 14.200.000
  درمان ارتوسرجری (جراحی فک و ارتودنسی ) 12.800.000


  شرایط پرداخت هزینه ارتودنسی :پرداخت هزینه ارتودنسی به دلیل مدت زمان طولانی این خدمات عموما بصورت اقساط دریافت میشود. بخشی از هزینه ارتودنسی در ابتدای درمان و مابقی بصورت اقساط ماهانه در طول درمان دریافت میشود که در زمان های مشخص در طی درمان طبق توافق در نظر گرفته میشود.
  خدماتی چون فتوگرافی و دستگاه های ساخته شده در لابراتوار ارتودنسی رایگان است. همچنین پکیج های بهداشت دهان در درمان های ارتودنسی ثابت همراه با این خدمات ارائه میشود. برای تعویض ریتینریا نگهدارنده براکت های ثابت و متحرک و ویزیت های دوره ای بیمار نیز هزینه ای نباید دریافت شود.
  هزینه ارتودنسی نامرئی متحرک با پلاک های شفاف همانند ارتودنسی ثابت که از برکت های فلزی استفاده میشود به وضعیت دندان ها و شدت بهم ریختگی دندان ها و الاینرهای اینویزیلاین هایی که استفاده میشود بستگی دارد. که به دلیل خرید مستقیم تمام تعداد اینویزیلاین ها در ابتدای درمان توسط پزشک نصف هزینه آن در ابتدای درمان از بیمار دریافت میشود.نکته ای که در درمان ارتودنسی دندان ها باید در نظر داشته باشید داشتن مشاوره مناسب و مطمئن برای شروع درمان است. برای مشاوره رایگان با دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی ابتدا وقت بگیرید و بعد از معاینه و بررسی رادیو گرافی اطلاعات کامل برای نحوه درمان و بهترین طرح درمان را براساس اصول علمی متخصصین ارتودنسی دریافت کنید.این شرایط هزینه، پرداخت و خدمات جانبی مربوط به مطب دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی در سعادت آباد میباشد.

چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 11:54
ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ