تبلیغات در اینترنتclose
استفاده از نرم افزار طراحی بینی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
استفاده از نرم افزار طراحی بینی
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی بینی/ کوچکی وبزرگی بینی-105 استفاده از نرم افزار طراحی بینی

تعداد بازدید : 293
نویسنده پیام
liaaa آفلاین


ارسال‌ها : 12
عضويت : 16 /5 /1397
تشکر شده : 38
استفاده از نرم افزار طراحی بینی
مشخص ترین عضو صورتبینی است . بنابراینبا ایجاد تغییرات در بینی این تغییرات بینی در صورت کاملا مشخص می شود. در عمل بینی باید توجه داشته باشید که بینی پس از عمل با اجزای صورت شما متناسب باشد و نه این که بینی فرد دیگری را الگو قرار دهید زیرا بینی هر شخص با اجزای صورت خود هماهنگ است و ممکن است با اجزای صورت شما هماهنگ نباشد. با استفاده از نرم افزار طراحی بینی که تهیه کرده ایم شما مشاهده میکنید که صورت شما بعد از عمل بینی چه مقدار تغییر میکند.

عمل بینی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد که می توان از فواید آن به نکات زیر اشاره کرد:


عمل بینی برای بزرگ کردن بینی
عمل بینی برای کوچک کردن بینی
عمل بینی برای برداشتن قوز بینی
عمل بینی گوشتی
عمل بینی برای جراحی انحراف بینی
عمل بینی استخوانی
عمل بینی برای پلیپ بینی
عمل بینی برای کوچک کردن سوراخ های بینی
عمل بینی برای تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
و اصلاح عیوب دیگر بینی از عمل بینی کمک گرفت.

عمل بینی

مهم ترین چیزی که درعمل بینی لازم است اعتماد به پزشک است و برای عمل بینینباید وسواس داشت و باید عمل را به پزشکی سپرد که بهترین نتیجه را بگیریم. زیرا وسواس داشتن موجب می شود که پزشک نتواند عمل بینی را با آرامش انجام دهد و دکتر در عمل بینی قطعا بیشتر از شما تجربه دارد و بینی شما را متناسب با صورت شما عمل خواهد کرد بنابراین بهتر است که ما عمل را برای پزشک محدود نکنیم. البته بایستی در مورد دکتری که میخواهید بینی شما را عمل کند نیز اطلاعات کاملی را داشته باشید و از وی سوالاتی را در زمینه تعداد عمل بینی های انجام داده ، نمونه بینی های عمل شده توسط دکتر و... را داشته باشید.

در خلال عمل بینی، جراح یک برش ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند .برش معمولا در داخل بینی زده می شود بنابراین بعد از عمل جای برش غیر قابل مشاهده است. بر حسب نیاز در عمل ممکن است پیوند غضروف (یا استخوان هم می تواند از قسمت هایی از خود بدن بیمار باشد و هم می تواند پر کننده های ترکیبی مصنوعی باشد ) نیز انجام شود. پس از اینکه جراح، استخوان و غضروف بینی را اصلاح کرد ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید می نشیند. البته تاثیر نوع پوست بینی بر عمل جراحی بینی و نحوه ی جذب شدن پوست را نیز نباید نادیده گرفت.در نهایت یک آتل در بیرون بینی گذاشته می شود تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پشتیبانی کند.

پوست نیز یکی از مهم ترین عواملی است که در زیبا تر به نظر رسیدن بینی بسیار موثر است و در عمل بینی استخوان و غضروف بینی اصلاح می شود، اما پوست تغییری نمی کند ولی قبل از دیگر قسمت ها پوست بینی دیده می شود و موجب زیبا تر شدن بینی و در نتیجه صورت می شود. بنابراین حفظ سلامت و بهداشت پوست در عمل زیبایی بینی بسیار مهم است.

عمل جراحی بینی می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود. انتخاب نوع بیهوشی به پیچیدگی عمل بستگی دارد. اگر شما بیهوشی موضعی را انتخاب کنید ، باید آماده باشید که صدای کار کردن دکترتان بر روی غضروف و استخوان بینی را بشنوید.

عمل های بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود اما گاهی اوقات هم ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود و دکتر جراحی کهعمل بینی را انجام می دهد معمولا متخصص گوش و حلق بینی یا جراح پلاستیک یا هر دو است .

در عمل بینیاغلب اگر دکتر عمل بینی مهارت کافی داشته باشد جای برش روی بینی باقی نمی ماند اما در برخی مواقع به دلیل عدم تجربه کافی جراح ممکن است جای برش ها روی بینی باقی مانده و از زیبایی بینی و چهره بکاهد که با روش های عمل بینی دکتر مجید کاظمی این موارد مشاهده نخواهد گردید. نوع بینی بر الگوی عمل موثر است، برای مثال روش عمل بینی گوشتی و روش عمل بینی استخوانی متفاوت است و نمی توان هر دو بینی گوشتی و بینی استخوانی را به یک روش جراحی کرد. با توجه به این که عمل جراحی بینی بسیار سخت و مهم است اما درد قابل توجهی ندارد. قبل از انجام عمل جراحی بینی درباره گرفتگی و مشکلات سینوسی و همچنین درباره ظاهر بینی و بسیاری از موارد دیگر از بیمار سوال می شود و انتظارات بیمار ارزیابی می شود و همچنین شرایط ساختمان بینی بررسی می شود و برای روش مناسب عمل بینی تصمیم گیری می شود. در یک عمل بینی با ایجاد برش هایی روی پوست بینی می توان به استخوان و غضروف بینی دست یافت و به طور کلی در عمل های بینی ممکن است مراحل عمل بینی کامل شامل: اصلاح انحراف بینی و ناهنجاری های بینی، اصلاح قوز بینی، باریک کردن و بالا بردن نوک بینی و ترمیم نوک بینی، بریدن مقداری از استخوان و غضروف بینی برای باریک کردن قسمت هایی از بینی، افزودن استخوان و غضروف های بریده شدن و اضافه کردن این استخوان ها و غضروف ها به قسمت های ضعیف بینی و حمایت از اسکلت بینی و در نهایت بخیه زدن محل برش و گچ گیری بینی باشد. در روش های جدید عمل بینی سعی بر این است که از بافت هایی که برداشته می شود در قسمت های دیگر بینی استفاده شود و بافت و ساختار بینی تقویت شود تا از افتادگی بینی جلوگیری شود.عمل بینی – مراقبت ها و اتفاقات بعد از عمل بینی

تا ۱۲ ساعت بعد از عمل بینی از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم استفاده کنید. (یخ را بر روی بینی قرار ندهید.) این کار تا حدود زیادی ورم و کبودی بعد از عمل بینی را کاهش می دهد. شاید به مدت دو تا سه هفته پس از عمل بینی پلک*ها تورمی زودگذر داشته باشند یا به آبی و سیاه تغییر رنگ دهند. اما خوابیدن ورم بینی زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت.
درد پس از عمل بینی کم می باشد ولی می توانید جهت تسکین همان هم از مسکن های ساده مانند استامینوفن استفاده کنید.( ژلوفن و بروفن نه)
داروها و آنتی بیوتیک هایی که در حین ترخیص بعد عمل بینی به شما داده می شود را به موقع مصرف کنید.
می*توانید با کاهش میزان سدیم رژیم غذایی خود به رفع سریع *تر تورمی که بعد از عمل بینی بوجود میاید کمک کنید.
شل شدن چسبها در طی 5 روز اول طبیعی است.
در هفته های اول از خندیدن و حرف زدن زیاد خودداری نمایید.
تا زمانی که بینی شما شکل نگرفته است از قرار گرفتن در محیط های شلوغ مانند مترو و اتوبوس که احتمال برخورد شما با افراد زیاد است خودداری نمایید.
در روزهای اول بعد از عمل بینی هنگامی که می خواهید از خواب بیدار شوید از افراد دیگر کمک بگیرید چون ممکن است سرگیجه داشته باشید .
هنگام خوابیدن چند بالش زیر سر خود بگذارید تا سر شما بالاتر از پاهایتان قرار بگیرد و ورم کمتری در سر شما ایجاد شود.
از مسواک نرم و کوچک استفاده کنید و سعی کنید لباس های دکمه دار بپوشید که هنگام پوشیدن با بینی شما تماس نداشته باشد .
با دهان باز عطسه کنید.
در هفته های اول بعد از عمل به علت جمع شدن ترشحات بینی و خشک شدن آن ممکن است تنفس برای شما مشکل شود برای حل این مساله شما می توانید روزانه چند نوبت از محلول سرم نمکی با استفاده از یک سرنگ ۲۰ سی سی استفاده کنید.
از فین کردن و تخلیه ترشحات بینی با فشار خود داری نمایید .
از پاک کردن داخل بینی با وسایلی مانند گوش پاکن پرهیز کنید.
در هفته های اول پس از عمل بایستی بیشتر مراقب بینی خود باشید. برای مثال هنگام خواب باید طاق باز بخوابید (خوابیدن به پهلو بلامانع است(
طی چند هفته پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توانید روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شستشو دهید.( در صورت نداشتن مش یا تامپون(
شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان بینی خیس نشود بالامانع است. (شستن مو به روش آرایشگاهی(
پس از عمل بینی ، سیگار نکشید و حتی الامکان از افراد سیگاری دوری کنید .
رفتن به مسافرت بعد از 5 تا 7 روز پس از عمل بلامانع است. با هماهنگی پزشک معالج
چسبی که روی بینی شما قرار می گیرد جهت کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت آن است پس حتی الامکان آن را خشک نگه دارید .
غیر قرینه بودن سوراخ های بینی شما در طول 7 روز پس از عمل زیبایی طبیعی است و نگران نباشید.
غذاهای سرشار از فیبر مانند میوه و سبزی میل کنید تا دچار یبوست نشوید. یبوست موجب زور زدن و وارد آمدن فشار بر روی قسمت جراحی شده بینی می*شود.
آبریزش بینی به همراه خونابه طی چند روز اول طبیعی است. ولی در صورت ایجاد خونریزی شدید که قطع نشود حتما جراحی که بینی شما را عمل کرده است را مطلع کنید.
اگر هنگام عمل بینی بستگی به روش عمل جراحی بینی مش یا تامپون داخل بینی شما قرار داده شود پس از 72 ساعت با هماهنگی با مطب دکتر مجید کاظمی جهت خارج سازی آن مراجعه کنید.
پس از یک هفته تا 10 روز بعد از عمل بینی خود به مطب دکتر مجید کاظمی مراجعه کنید جهت برداشتن اسپلینت( گچ بینی)
تا یک هفته بعد از عمل بینی ، تعویض چسب توسط دکتر مجید کاظمی انجام خواهد شد. پس از چند هفته آموزش های لازم توسط پزشک معالج به شما داده می شود و پس از آن می توانید خودتان اقدام به تعویض چسب کنید. بهتر است از چسبهای ضد حساسیت استفاده کنید.
پس کشیدن بخیه ها بیرونی بینی می توانید برای رفع سریعتر جای بخیه از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید. البته در روش عمل بینی دکتر مجید کاظمی جای بخیه ها به هیچ عنوان روی پوست و بینی شما نخواهند ماند.
در بالاتر از حد مورد نظر نوک بینی بعد از عمل قضاوت نکنید. چون بعد از مدتی دچار کمی افتادگی نوک بینی بعد از عمل می شود.عمل بینی - تغذیه بعد از عمل بینی


بعد از عمل بینی از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارد مانند سیب، هویج، استیک و … به مدت ۲۴ ساعت خودداری نمایید و بعد از آن نیز از غذاهای میکس شده و نرم شده استفاده کنید و آبمیوه و سوپ را در وعده های غذایی خود بیشتر بگنجانید .

یکی از مشکلات رایج بعد از عمل بینی ، یبوست است. با خوردن غذاهای نرم ضمن اینکه نیازی به جویدن ندارید که به بینی آسیب برسد می توانید از یبوست نیز جلوگیری کنید.عمل بینی - حمام کردن بعد از عمل بینی

لزومی برای استحمام فوری بعد از عمل بینی نیست ، سعی کنید بعد از عمل کمتر استحمام کنید.

بهتر است چند ساعت قبل از عمل استحمام کنید تا مجبور به استحمام فوری نداشته باشید.

مراقب باشید گچ بینی نباید در روزهای اول خیس شود ، زیرا این اتفاق باعث افتادن گچ و آزردن شما می شود.

چنانچه دوست داشتید استحمام کنید می توانید از یک همراه کمک بگیرید ، از دوش های قابل حمل برای شستشوی بدن استفاده کنید و برای آبکشی موها صورت خود را پشت به دوش قرار دهید و از همراه خود بخواهید که موهای شما را طوری آبکشی کند که صورتتان خیس نشود.

پس از 1 هفته که گچ و پانسمان باز شد می توانید به راحتی حمام کنید و رعایت کردن موارد بالا تنها برای هفته اول می باشد.

سعی کنید برای شستشوی صورت خود از دستمال های مرطوب و یا پنبه استفاده کنید.

پس از برداشتن پانسمان شما می توانید به راحتی با چسب روی بینی استحمام کنید و بعد از حمام چسب را عوض کنید.عمل بینی - ماه های اول بعد از عمل بینی

· حداقل تا شش هفته بعد عمل بینی از فعالیت شدید نظیر بلند کردن اجسام سنگین و حرکات شدید ورزشی خودداری نمایید.


به خاطر داشته باشید که ممکن است تورم در دو طرف بینی شما متفاوت باشد. حتی اگر دو طرف آن به طور یکسان عمل شده باشد پس در صورت تفاوت میزان تورم، نگران نباشید.
به مدت ۲ ماه از عینک آفتابی یا طبی استفاده نکنید. در صورت نیاز می توانید از لنز استفاده کنید. زیرا این کار باعث می شود که فرم بالای بینی شما تغییر کند. حتی بهتر است به طور کلی از عینک های سبک استفاده کنید.
در ماه های اول از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب و محیط های خیلی گرم مثل سونا خود داری نمایید.چرا که حرارت موجب تورم بافت ها می شود ، در صورت نیاز می توانید هنگام قرار گرفتن در زیر نور آفتاب از کلاه های لبه دار و ضد آفتاب استفاده کنید.
در روزها و هفته های اول پس از عمل، فرم بینی شما کاملاً مشخص نیست پس دیدن مکرر خود در آینه ممنوع است و به قضاوت های دیگران در رابطه با بینی تان توجه نکنید و صبور باشید.
بینی و بالای لب شما تا چند هفته بعد از عمل ممکن است بی حس باشد که برگشت این حس در ناحیه سر بینی طولانی تر است. زمانی که نوک بینی بی حس است آن را بزرگتر احساس می کنید (مشابه احساسی که بعد از بی حسی دندانپزشکی در لب خود دارید ) .منبع:عمل بینی


سه شنبه 16 مرداد 1397 - 15:40
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
تشکر شده: 3 کاربر از liaaa به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: ashrafr & saranaderi & dinidonya &برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ