تبلیغات در اینترنتclose
تور استانبول و نباید ها
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
تور استانبول و نباید ها
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی آیا می دانید...تور استانبول و نباید ها

تعداد بازدید : 26
نویسنده پیام
amiralli96 آفلاین

عضويت : 26 /2 /1397
تور استانبول و نباید ها
نزدیک به مناظر قشنگ نشوید
البته که زیاد آسان است که به محوطه نزدیکتر به دیدنی های شهر بروید و از فاصله محدود زیبایی های یک بنا را ببینید، ولی با سپریدن این کار، شما تور استانبول واقعی و حیات محلی حاکم بر شهر را از دست خواهید داد. اگر در برزن سلطان مهمت اقامت کنید هتل‌های استانبول در این منطقه ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر هستند. ضمن اینکه مسجد آبی در این منطقه در تقرب خودسالاری و میدان تکسیم پیمان دارد. در این مناطق جمعیت گردشگران و مردم محلی را تماشا می کنید که به طور یکسان حضور دارند و زیاد شوق انگیز است.
تراموای خیابان استقلال را امتحان نکنید
می‌دانم که وسوسه انگیز به عقیده می‌رسد و سوار شدن در تراموای تاریخی استانبول در معروف ترین خیابان آن عالی است ولی اگر منظور دارید کل خیابان را ببینید و لذت ببرید بهتر است از سوار شدن ساحل جمعیت شلوغ و عرق کرده در تراموا دوری کنید و خرج اضافی برای این کار نپردازید.
در خیابان استقلال خرید نکنید
من اعتراف می کنم که در تور استانبول اشتباه کردم. مغازه های زیادی در استقلال وجود دارد، مخصوصا بسیاری از مارک‌های اروپایی گران بها مشابه مانگو، برشکا، H&M و... سخت است که به وسوسه خرید یک لباس فانتزی یا تی‌شرت نه بگوییم. اما افرادی که به استانبول سفر کرده‌اند غالبا پیشنهاد می‌کنند به مراکز کبیر خریدی مراجعه کنید که گردشگران حضور ندارند و قیمت‌ها زیر تر است.
چای سیب نخرید
من از آن تقسیم افرادی هستم که چای برادر دارم و بعد از رفتن به تور استانبول و شنیدن در ارتباط با چای سیب ترکی، تصمیم گرفتم آن را امتحان کنم. گفته می شد این بهترین نوشیدنی است که من در درازا عمرم خواهم خورد ولی این پودر چای ساخته شده به عقیده می رسید کاملا مصنوعی باشد.
همه چیزهایی را که در بازار تماشا می‌کنید خریداری نکنید
بازار کبیر در تور استانبول هیجان انگیز بوده و شما می توانید مقدار زیادی از صنایع دستی ترکیه‌ای خریداری کنید، اما کل آنها برای گردشگران در نظر گرفته شده و بسیار گران است.
اگر می‌خواهید در استانبول غذاهای ترک یا چای بخرید، بهتر است به نانوایی محلی یا سوپرمارکت بروید. مثال: همنشین من چای چایوک را در بازار مصر خریداری نکرد زیرا در یک فروشگاه ۱۵ لیر خرج داشت و در یکتا سایر ۳۴۰ لیر (ترکیه) اما در سوپرمارکت فقط ۱۲ لیر ترکیه که ما از سوپر مارکت خرید کردیم.
به رستوران‌های شیک نروید
در تور استانبول غذاهای شگفت‌انگیز ملی فراوان است و شما حتما نباید به یک رستوران بروید تا آن را آزمون کنید. فروشندگان خیابانی در تور استانبول فراوان هستند که غذاهای مشابه کومپیر (سیب زمینی پخته شده شکم پر)، بالیک (ماهی و نان)، تامبیک (مشابه با برگر)، سیمیت (نان با دانه کنجد) عرضه می‌کنند. اگر پیرو غذای خیابانی نیستید و اندیشه می­کنید که به اندازه کافی بهداشتی نیست، به رستوران­های حقیر در تور استانبول بروید.
همچنین به رستوران‌های تقریبا اماکن دیدنی استانبول نروید چرا که اغلب گران و بی‌کیفیت هستند در حالی که رستوران‌های حقیر و دورتر با کیفیت‌تر و ارزان‌تر هستند.

دوشنبه 11 شهریور 1398 - 16:00
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.

تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ