اسکین تگ یا زائده های گوشتی روی پوست چیست و چه تفاوتی با زگیل تناسلی دارد؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
اسکین تگ یا زائده های گوشتی روی پوست چیست و چه تفاوتی با زگیل تناسلی دارد؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی پوست -140-اسکین تگ یا زائده های گوشتی روی پوست چیست و چه تفاوتی با زگیل تناسلی دارد؟

تعداد بازدید : 67
نویسنده پیام
halime70 آفلاین


ارسال‌ها : 87
عضويت : 26 /7 /1397
اسکین تگ یا زائده های گوشتی روی پوست چیست و چه تفاوتی با زگیل تناسلی دارد؟
اسکین تگ یا همان منگوله پوستی یا آکروکوردون، زائده های گوشتی تیره یا همرنگ پوست است که غیر قابل درد و بی آزار بوده و همانند یک آویز کوچک و بوسیله ساقه نازکی به نام پوستر روی پوست متصل هستند. اسکین تگ از جمله مشکلات پوستی است که جای نگرانی ندارد، مانند خال، جوش و … ولی با این وجود آزار دهنده می باشد. هم مردان و هم زنان در برهه ای از زندگی حداقل یک بار دچار آن می شوند. اما نکته بسیار مهم در مورد این زائده های پوستی این است که آکروکوردون ها بی خطر و غیر مسری هستند. یعنی با دست زدن به جای دیگر از بدن و یا فرد دیگری منتقل نمی شود. اگرچه این منگوله ها بی خطر هستند و نیاز به درمان ندارند چون بیشتر آنها بعد از مدتی خود به خود از بین میروند اما از لحاظ زیبایی و ظاهری مشکل ساز هستند که در این صورت می توان آنها را برداشت. آکروکوردون ها معمولا در جاهایی که پوست چین خوردگی دارد مانند زیر بغل، کشاله ران، سینه، پلک و … ظاهر می شوند و به همین دلیل در افراد چاق و دارای چین بیشتر ظاهر می شود. چون در جااهایی که اصطکاک زیاد است بیشتر به وجود می آید. و یک توصیه بسیار مهم این که هیچ گاه سعی نکنید خودتان زائده را بردارید و یا ببرید چون در این حالت احتمال خونریزی و الودگی هست علاوه بر آن ممکن است جای آن زخم شده و باقی بماند.
ویژگی ظاهری و تصاویر اسکین تگ
تصویر: https://vanaklaser.ir/wp-content/uploads/2019/12/625-imageset_1-before-1.jpg
تصویر: https://vanaklaser.ir/wp-content/uploads/2019/12/321769_1100-1.jpg
تصویر: https://vanaklaser.ir/wp-content/uploads/2019/12/skin_tags-1.jpg
تصویر: https://vanaklaser.ir/wp-content/uploads/2019/12/skin-tag-1.jpg
تصویر: https://vanaklaser.ir/wp-content/uploads/2019/12/skin-tag-causes-and-treatments-722x406-1.jpg
تصویر: https://vanaklaser.ir/wp-content/uploads/2019/12/Tag1_800_600_70-1.jpg
اسکین تگ ها معمولا بی رنگ و یا تیره هستند و در اولین مرحله پیدایش به صورت یک ناهمواری روی پوست به وجود می آید اما بعدا و با گذشت زمان ممکن است بزرگتر هم بشوند اما اکثر آنها کوچک و قابل لمس اند هم چنین ممکن است گرد و صاف و یا گوشتی باشند.
علت ایجاد اسکین تگ ها
به طور دقیق علت اصلی ایجاد این زائده ها مشخص نیست اما از آنجا که رویش آنها بیشتر در نواحی چین خورده پوست است پس اصطکاک می تواند نقش مهمی در ایجاد آن داشته باشد.
دیابت و مقاومت در برابر انسولین هم می تواند در ایجاد آن نقش داشته باشد.
اسکین تگ یکی از عوارض جانبی بارداری و افزایش وزن می باشد.
اگرچه زائده های پوستی مسری نیستند اما ممکن است یک رابطه ژنتیکی وجود داشته باشد و اعضای یک خانواده همگی آکروکوردون داشته باشند.
یکی دیگر از دلایل ایجاد این زائده های پوستی ویروس اچ پی وی می باشد که ممکن است روی آکروکوردون به وجود بیاید و در این حالت چون تشخیص این دو زائده و افتراق آنها از هم برای خود فرد سخت است، باید به متخصص پوست مراجعه شود.
برداشتن و درمان اسکین تگ
همان طور که گفته شد این منگوله های پوستی بی خطر بوده و در برخی موارد خود به خود از بین می روند پس درمان آن جنبه زیبایی دارد. اگر زائده های پوستی بیش از حد بزرگ باشد و خونریزی هم کند ممکن است در سایش با لباس مشکل ساز شود، در این حالت بهتر است که تگ ها برداشته شوند.برخی هم بدون اینکه مشکلی داشته باشند چون از ظاهر این زائده ها راضی نیستند اقدام به برداشتن می کنند.
درمان از طریق جراحی و کرایو Cryosurgery
که در این روش از طریق فریز کردن با نیتروژن مایع زائده را بر می دارند.
کاتری Cauterization
بافت زائده از طریق حرارت و انرژی الکتریکی با فرکانس بالا سوزانده و تخریب می شود.
جراحی
برداشتن زائده و یا تگ به وسیله تیغ و چاقوی جراحی و یا لیزر
بستن با نخ
در این روش انتهای زائده و اسکین تگ را با نخ می بندند تا خون رسانی به آن قطع شود و پس از مدتی خشک شده و می افتد.
امکان دارد شما خودتان وسوسه شوید که اسکین تگتان را بردارید و یا با دست بکنید که به هیچ وجه این کار را انجام ندهید، به خصوص اگر اسکین تگ در ناحیه پلک و چشم شما باشد، این کار به دلیل خونریزی و عفونت، آلودگی و خطر بسیاری دارد. در ضمن ممکن است زائده زخم شده و جای آن باقی بماند. پس بهتر است از درمان خودسرانه خودداری کنید، و اجازه دهید پزشک متخصص پوست این کار را در مطب و با وسایل استریل و محیط کاملا بهداشتی انجام دهد.
در تمام مراحل برداشتن اسکین تگ بیهوشی لازم نیست و پزشک می تواند از بی حسی موضعی استفاده کند.
برگرفته از سایت https://vanaklaser.ir/
امضای کاربر : درمان سرپایی و سریع هموروئید حمام سیتز پماد آنتی هموروئید بهترین روش درمان بواسیر شقاق فیستول و کیست مویی در کلینیک ونک لیزر
سه شنبه 03 دی 1398 - 16:12
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ