جراحی فیستول روشی تهاجمی برای درمان این بیماری
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
جراحی فیستول روشی تهاجمی برای درمان این بیماری
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی بواسیر ( هموروئید)-33جراحی فیستول روشی تهاجمی برای درمان این بیماری

تعداد بازدید : 62
نویسنده پیام
panahi73 آفلاین


ارسال‌ها : 17
عضويت : 28 /7 /1398
جراحی فیستول روشی تهاجمی برای درمان این بیماری
فیستول یکی از بیماری های مقعدی و دردناک است. این بیماری آزار دهنده به دلیل اتصال غیر طبیعی میان دو ارگان از بدن رخ می‌دهد و در اثر عفونت درمان نشده یا آبسه ایجاد می شود. فیستول می تواند علائمی مانند درد، سوزش، خارش، خونریزی و …را به همراه داشته باشد.این عارضه با استفاده از درمان های خانگی و دارویی قابل درمان نیست، زیرا هنوز هیچ دارویی برای درمان این بیماری وجود ندارد. تنها راهکار قطعی برای درمان این بیماری استفاده از روش‌های جراحی فیستول است. مهمترین روش های جراحی فیستول به این شرح است:فیستولوتومیفیستولوتومی رایج ترین روش برای درمان فیستول به روش جراحی است. تا حدودی که ۸۵ الی ۹۵ درصد از موارد درمان فیستول به روش فیستولوتومی انجام می شود.در این روش جراحی، برش باز در تمام طول مسیر زده می شود تا پوست و عضله آسیب دیده باز شده و اجازه ترمیم از داخل به خارج داده شود. پس از گذشت یک الی دو ماه زخم بهبود یافته و تبدیل به شیار خواهد شد.تکنیک استنتکنیک استن در موارد پیچیده تر که قسمت بالایی و نیز قسمتی از عضله را نیز درگیر نموده کاربرد دارد. در این روش یک نخ باریک یا لوله تخلیه مخصوص در مجرای فیستول قرار داده می‌شود تا عفونت و چرک به طور کامل تخلیه شود. این روش ۶ الی ۱۲ هفته به طول می انجامد و پس از آن در صورت لزوم جراحی فیستول انجام می شود.این روش اغلب برای افرادی با فیستول‌های پیچیده تر که در معرض خطر بی اختیاری قرار دارند، کاربرد دارد. در گذشته استن با نخ کتان و یا موی دم اسب انجام می شد.فلپ آدوانسمنتدر روش فلپ این بیماری را با استفاده از بافت و یا پوست اطراف مقعد ترمیم می کنند. این روش در مورد افرادی با فیستول های پیچیده تر که در معرض بی اختیاری قرار دارند، کاربرد دارد. میزان عود پس از درمان به روش فلپ ۵۰% گزارش شده است. ابتلا به بیماری های خاص مانند کرون شانس عود مجدد را بیشتر افزایش میدهد. همچنین درصدی از افراد درمان شده به روش فلپ دچار بی اختیاری خفیف شده اند.
پلاگین بیولوژیکیدر این روش جراحی فیستول با استفاده از مخاط روده انسان، پلاگین مخروطی ساخته می شود. هدف از این کار جلوگیری از باز شدن مجرای داخلی این عارضه است. این پلاگین با استفاده از بخیه به سر داخلی فیستول متصل می شود. بافت جدید در اطراف پلاگین رشد می کند.این روش جراحی فیستول خطرات و عوارضی مانند بی اختیاری را به دنبال ندارد. میزان موفقیت بعد از درمان ۸۰% گزارش شده است اما اطلاعات دقیقی در رابطه با خطر عود بلند مدت این روش در دسترس نیست. پلاگین نیازمند بستری در بیمارستان بوده و عوارض احتمال آن شامل درد، آبسه و جابه جایی پلاگین است.چسب فیبریناین روش کمتر تهاجمی درمان فیستول شامل تزریق چسبی مخصوص داخل مجرای این بیماری به منظور پر کردن آن و نیز بخیه زدن قسمت خارجی این عارضه است. این امر موجب می‌شود بافت های این بیماری به یکدیگر پیوند خورده و از داخل به خارج ترمیم شوند.این روش ساده، امن و بدون درد است. همچنین این روش بدون ایجاد عوارضی مانند بی اختیاری است. عیب این روش نتایج ضعیف آن است. میزان موفقیت اولیه درمان این عارضه با چسب فیبرین در حدود ۷۷% است ولی در طی ۱۶ ماه این موفقیت به ۱۴% کاهش می یابد.بهترین روش درمان فیستولبهترین روشی که تا به حال برای درمان این بیماری توصیه شده است؛ درمان فیستول با لیزر است. چرا که این روش نیازی به بستری شدن در بیمارستان و تحمل درد و خونریزی را نداشته و نتایج حاصل از آن نیز تضمینی و بدون احتمال بازگشت بیماری است.

منبع: https://darman.clinic/%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%81%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%88%d9%84

امضای کاربر : درمان کلینیک
شنبه 14 دی 1398 - 14:12
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ