آیا استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی لازم است؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
آیا استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی لازم است؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی مراقبت های بهداشتی دهان ودندان-69 آیا استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی لازم است؟

تعداد بازدید : 58
نویسنده پیام
homanafshar آفلاین


ارسال‌ها : 16
عضويت : 28 /11 /1398
آیا استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی لازم است؟


استفاده از پلاک بعد از انجام ارتودنسی به این دلیل نیاز است که دندان به جای قبلی خود برنگردد. برای این کار باید به مدت 24 ماه از پلاک استفاده شود تا دندان ها دوباره بهم نریزند. زمانی که برای ارتودنسی دندان های خود به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا سایر نقاط جهان مراجعه می کنید باید بدانید بعد از گذشت طول درمان ارتودنسی نتیجه ی نهایی به استفاده از پلاک بستگی دارد به همین دلیل توصیه های پزشک متخصص خود را در این زمینه جدی بگیرید.

پلاک بعد از ارتودنسی چیست؟


وسیله ی متحرکی که باعث ثابت نگه داشتن موقعیت جدید دندان ها در دهان بعد از انجام ارتودنسی می شود را پلاک بعد از ارتودنسی می نامند. این پلاک های بعد از ارتودنسی برای درمان مشکلات جزئیی نامرتبی دندان ها نیز کاربرد دارند. این نوع از پلاک ها توسط پلاستیک شفاف و سیم های فلزی ساخته می شوند که سطح خارجی دندان را می پوشانند. برای انجام ارتودنسی در مازندران حتما به متخصص ارتودنسی در آمل یا بهترین متخصص ارتودنسی در مازندران مراجعه کنید.

ضرورت استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی:


همانطور که گفتیم از پلاک بعد از ارتودنسی برای پیشگیری از بازگشت دندان ها به جای قبلی استفاده می شود. معولا پس از گذشت مدت زمانی دندان ها تا زمانی که استخوان، لثه و ماهیچه ها به این موقعیت جدید بعد از ارتودنسی و مرتب شدن آن ها عادت کنند دچار جا به جایی می شوند به همین علت برای انجام ارتودنسی حتما باید به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا هر شهر دیگری که هستید مراجعه کنید.

انواع پلاک بعد از ارتودنسی:


پلاک های بعد از ارتودنسی انواع مختلفی دارند که انتخاب هر کدام از آن ها به یک سر عوامل مختلف بستگی دارد. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخخصص دیگری که شما به آن مراجعه کرده اید با توجه به شرایطی که دارید بهترین پلاک بعد از ارتودنسی را برایتان در نظر میگیرد. متخصص ارتودنسی در مازندران یا شهرهای دیگر به بعضی از بیمارها بیشتر از یک نوع پلاک پیشنهاد می شود تا احتمال بازگشت دندان ها به موقعیت قبلی خیلی کم شود.

- پلاک بعد از ارتودنسی هاولی:


این نوع از پلاک بعد از ارتودنسی به وسیله ی سیم های فلزی و آکریلیک ساخته شده است. برای اینکه این نوع از پلاک به خوبی روی دندان ها و سقف دهان بیمار بنشیند باید از دندان های بیمار قالب گیری انجام شود. سیم ها و بدنه ی آکریلیکی این پلاک باعث ثابت نگه داشتن دندان ها می شود و همه ی بیماران می توانند خودشان رنگ یا طرح آکریلیک را برای پلاک بعد از ارتودنسی انتخاب کنند. راهنمایی کامل بریس های ارتودنسی کودکان را بخوانید.- پلاک بعد از ارتودنسی شفاف:


پلاک بعد از ارتودنسی شفاف مثل پلاک های نامرئی هستند و هیچ سیمی در آن ها وجود ندارد. ان پلاک ها روی کل قوس دهان قرار می گیرند تا مانع جا به جایی دندان ها شوند. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا نقاط دیگر جهان ممکن است از این پلاک ها برای درمان جزئی جا به جایی دندان ها و بریج نیز استفاده کنند.

- پلاک بعد از ارتودنسی ثابت:


این مدل از پلاک بعداز ارتودنسی همیشه در دهان قرار دارد و به سطح داخلی دندان های نیش پایین می چسبد به همین دلیل مانع از جا به جایی دندان ها و بازگشت آن ها به موقعیت قبلی می شود.

مراقبت از پلاک بعد از ارتودنسی:


برای مراقبت از پلاک بعد از ارتودنسی متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و سایر متخصص های ارتودنسی روش هایی را به بیمار توصیه می کنند که حتما باید آن ها را رعایت کرد. یکی از این کارها تمیز کردن پلاک و از بین بردن تمام آلودگی ها از روی آن است. برای این کار میتوان از مسواک معمولی نیز استفاده کرد اما بهتر است از پاک کننده های دندان مصنوعی و پاک کننده های مخصوص ریتینر استفاده شود چون مسواک معمولی باعث خراش سطح پلاک ها می شوند..


امضای کاربر :
شنبه 13 اردیبهشت 1399 - 14:44
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ