تشک نرم مناسب تر است یا تشک سفت؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
تشک نرم مناسب تر است یا تشک سفت؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی خواب تشک نرم مناسب تر است یا تشک سفت؟

تعداد بازدید : 80
نویسنده پیام
pedram32 آفلاین


ارسال‌ها : 21
عضويت : 13 /11 /1398
تشک نرم مناسب تر است یا تشک سفت؟


امروزه به دلیل زیادشدن درد کمردرد بین مردم، افراد زیادی هستند که از این درد رنج می‌برند و کمتر کسی وجود دارد که این درد را تجربه نکرده باشد. طبق تحقیقات انجام‌شده 80 درصد از افرادی که در صنعت امروزه زندگی می‌کنند اغلب در سن بین 35 الی 55 سالگی از عمرشان دچار کمردرد بوده‌اند و از این درد رنج می‌برند. باید گفت که دلیل بیشتر درد ناشی از کمردرد به خاطر مدل نشستن و خوابیدن و همین‌طور تشک خوشخوابی است که افراد استفاده می‌کنند.
سؤال متداولی که اکثر افراد در هنگام خرید تشک برایشان پیش می‌آید این است که تشک طبی سفت بهتر است یا تشک طبی نرم و یا بهترین تشک مخصوص دیسک کمر. برای دریافت پاسخ این سؤال بهتر است این مطلب را به‌طور کامل مطالعه کنید.نقش سفتی تشک در کمردرد


تشک نرم
در حالتی که افراد بخواهند از تشک نرم استفاده کنند، هنگام خوابیدن بر روی آن به دلیل نرم بودن تشک بدن افراد به داخل تشک فرو خواهد رفت و این مسئله باعث می‌شود که ستون فقرات شما در وضعیت بد و غیرطبیعی قرار گیرد. با خوابیدن بر روی این تشک‌ها افراد آزادی کمتری پیدا می‌کنند و نمی‌توانند خیلی حرکت کنند و به همین خاطر افراد منجر به عرق کردن می‌شوند. بنابراین بهتر است از تشک فنری رویال طبی استفاده شود.
تشک نرم و مشکل فرورفتن بدن در آن


در حالتی که شما روی تشک نرم بخوابید ماهیچه‌های بدنتان به‌طور مدام در حال فعالیت است تا بتواند بدن شما را در وضعیت ایمن و ثابت نگه دارد. به دلیل اینکه ماهیچه‌های شما در طول شب در حال فعالیت است تا بدن را به یک وضعیت ایمن و ثابت نگه دارد، صبح که از خواب بیدار شوید احساس خستگی می‌کنید. علاوه بر خستگی اگر احساس کمردرد کنید به خاطر قرار نگرفتن ستون فقراتتان در جای استاندار است. این مورد باعث می‌شود در صبح احساس کمردرد بیشتری کنید. بنابراین بهتر است بر روی تشک فنری رویال بخوابید تا دچاراین مشکلات نشوید.


تشک سفت
حال به برسی تشک طبی سفت می‌پردازیم. حال اگر یک تشک مخصوص دیسک کمر خوشخواب سفت باشد مشکلاتی دیگر به همراه دارند. ستون فقرات بر روی تشک سفت به‌خوبی استراحت نمی‌کند و در این تشک‌ها فقط شانه‌ها و لگن‌های افراد بر روی تشک رویال اصل تک نفره قرار می‌گیرد و ستون فقرات به حالت S بر روی تشک قرار نمی‌گیرد که این خود منجر به کمردرد می‌شود. بنابراین بهتر است بر روی تشک فنری رویال بخوابید.
حرکت بدن بر روی تشک سفت راحت‌تر از حرکت بدن بر روی تشک نرم می‌باشد. ولی در عوض خوابیدن بر روی تشک رویال اصل سفت باعث می‌شود فشار بیشتری به برخی از ناحیه‌های بدن مثل لگن و شانه‌ها وارد شود. به دلیل وجود فشار در این نواحی بدن افراد درد دچار درد می‌شود و باعث می‌شود بدن انسان در زمان خواب آرامش کافی را نداشته باشد. این فشار در برخی مواقع به پهلو وارد می‌شود و باعث می‌شود انسان پهلوبه‌پهلو شود و در طول خواب مدام دنبال یک وضعیت راحت باشد.
به دلیل فاصله‌هایی که بین نقاط متفاوت بدن انسان‌ها ایجاد می‌شود فرد به راحتی ایده آل خود نمی‌رسد و خواب خوبی نخواهد داشت. علاوه بر این مشکلات ممکن است شما بر روی این تشک‌ها احساس سرما کنید و خواب راحتی نداشته باشید.


تشک با سفتی متوسط، مناسب برای کمردرد


تشک با سفتی متوسط
همانطور که گفته شد هیچ یک از تشک‌های نرم و سفت برای کمردرد مناسب نیستند و استفاده از آن‌ها موجب ایجاد مشکلاتی در افراد می‌شود. شما با استفاده از تشک مخصوص دیسک کمر با درجه سفتی متوسط میتوانید خواب راحتی را داشته باشید. مزایای محافظ تشک چیست؟
این تشک‌ها دارای نرم ی متناسب برای راحتی شما و همین‌طور دارای سفتی به‌اندازه برای قرار گرفتن ستون فقرات افراد به شکل استاندارد بر روی آن‌ها است. بنابراین شما با خرید این تشک رویال اصل می توانید با آرامش بیشتری بخوابید و صبح را باانرژی بیشتری آغاز کنید.


چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 15:49
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ