آبا خوابیدن با بالش بهتر است یا بدون بالش؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
آبا خوابیدن با بالش بهتر است یا بدون بالش؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی خواب آبا خوابیدن با بالش بهتر است یا بدون بالش؟

تعداد بازدید : 96
نویسنده پیام
pedram32 آفلاین


ارسال‌ها : 21
عضويت : 13 /11 /1398
آبا خوابیدن با بالش بهتر است یا بدون بالش؟بایدبدانی که بالش تنها کالای خواب ضروری برای خواب نیست. درست است که عده ی زیادی در زمان خواب از بالش هتلی یا بالش پرقو و یا غیره استفاده می کنند، اما در کناز بالش تشک نیز جزو تجهیزات لازم برای خواب است. بسیاری از پزشکان به افرادی که بیماری های دیسک کمر ندارند نیز توصیه می کنند از بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد استفاده کنند. بنابراین هر تشکی هم برای خوابیدن مناسب نیست.


در هنگام خرید بالش فقط به این نکته فکر نکنید که چیزی باشد که سر و گردن را بالاتر نگه دارد بلاکه بالش باید به درستی انتخاب شود تا به گردن آسیب وارد نکند.
اولین باری که از لغت بالش استفاده شد در قرن دوازدهم بود. بنابراین در 9000 سال پیش نیز از بالش استفاده می شده. این قضیه بر می گردد به آن زمان که از چوب و سنگ برای استراحت سر و گردن استفاد می کرنند. مصریان دوران باستان از بالش برای اینکه حشرات وارد دهان و دماغشان نشود استفاده می کردد. همچنین چینی ها نیز برای بالش از آجر یا سنگی استفاده می کردند. بالش رمی های قدیم نیز از لباس های پر شده از پر تشکیل شده بود. مانند بالش پرقو که امروزه کاربرد دارد.


ویژگی های خوابیدن بدون بالش
برخی از متخصصان و پزشکان معتقدند که استفاده نکردن از کالای خواب مناسب و بالش هتلی یا بالش پرقو یا دیگر بالش ها برای خواب ویژگی هایی دارد. یکی از ای ویژگی ها این است که باعث می شود ستون فقرات در راستای مناسب قرار گیرد. اما بدانید که خوابیدن بر روی بالش مناسب نیست ممکن است این حالت را حفظ کند. پس در هنگام خرید بالش دقت کنید.


خوابیدن بر روی بالش بهتر است یا خوابیدن بدون بالش
برخی اعتقاد دارند که استفاده از بالش باعث می شد پوست انسان در صورت برخورد مداوم با پارچه موجب ایجاد چین و چروک می شود و استفاده نکردن از آن موجب کاهش مشکلات پوستی می شود و برای حفظ سلامت پوست بهتر است استفاده نشود.
اما برخی دیگر معتقدند بالش های مناسب و کالای خواب خوب نه تنها به پوست انسان آسیبی نمی رساند بلکه به سلامت آن بیشتر کمک می کند و اعضلات صورت را به شکل بهتری در میاورد. البته بالش نیز مثل تشک رویا باید متناسب و مرغوب باشد در غیر این صورت ممکن است آسیب برساند. پس هنگام خرید بالش پرقو یا بالش هتلی یا دیگر بالش ها و حتی بهترین تشک خوشخواب برای کمر بسیار دقت کنید

پزشکان و متخصصان به اشخاصی که از درد گردن رنج میبرند و همیشه ستون گردنشان درد می آید توصیه می کنند که از بالش برای خوابیدن استفاده نکنند و یا از بالش نرم و طبی برای خوابیدن استفاده کنند هم چنین این افراد بابد از بهترین تشک خوشخواب برای کمر استفاده کنند. زیرا با استفاده از بالش پرقو یا بالش هتلی و طبی، احساس راحت بیشتر در گردن و کمر اشخاص ایجاد می شود. علاوه بر این مزایا استفاده از بالش مناسب مانع خروپوف و آسم می شود و گردش هوا را در سر منظم می کند و موجب می شود افراد خواب راحت تری را تجربه کنند. پس هنگام خرید بالش و خرید تشک رویا بسیار دقت کنید.


خوابیدن با بالش
بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است بیشتر افراد ترجیح می دهند برای خوابیدن از بالش استفاده کنند. دلیل این افراد این است که با استفاده از بالش پرقو یا بالش هتلی یا هر بالش دیگر در هنگام خوابیدن حس راحت تری را به آنها می دهد. دلیل علمی اینکه افراد با استفاده از بالش حس راحتی بیشتری می کنند این است که استفاده از یک بالش نرم یا طبی موجب می شود که عضله های گردن دچار کشیدگی شوند و در نهایت باعث کاهش جریان خون به سرمی شوند که این امر باعث می شود افراد احساس راحتی بیشتر کنند. پس هنگام خرید بالش بسیار دقت کنید. بالش های خود را چگونه بشوییم؟بنابراین به طور کلی متخصصان به اشخاصی که در صورت استفاده از بالش و تشک رویا احساس راحتی بیشتری می کنند توصیه می کنند که در هنگام خواب از بالش مناسب استفاده کنند و همین طور به افرادی که دچار درد کمر و گردن هستند توصیه می کنند که برای خواب از بالش استفاده نکنند یا اینکه از بالش های طبی و مخصوص گردن درد استفاده کنند.


چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 15:51
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ