اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش دوم)
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش دوم)
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی مراقبت های بهداشتی دهان ودندان-69اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش دوم)

تعداد بازدید : 40
نویسنده پیام
homanafshar آفلاین


ارسال‌ها : 16
عضويت : 28 /11 /1398
اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش دوم)مرحله بعدی این است متخصص ارتودنسی در ونک و جردن یا هر جای دیگر یک ماده نرم را 30 ثانیه بر روی دندان های بیمار می گذارد و بعد از آن ماده را برمیدارد ودندان های بیمار را تمیز می کند. این کار برای بهتر چسبیذن براکت ها انجام می شود. سپس چسب مخصوص را به دندان های بیمار میچسباند.
در مرحله ی بعد سیمان ها که برای پشت براکت ها است قرار میگرد و سپس بر روی دندان های بیمار نصب می شود. بعد از اتصال آنها سیمان های اضافی برداشته می شود. و در نهایت متخصص ارتودنسی در ونک و جردن یا هر جای دیگر سیمان براکت ها را به وسیله تجهیزات مخصوص سفت و سخت می کنند.مرحله آخر این است که جمع کننده گونه ها برداشته می شود.
نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که قبل از انجام ارتودنسی دندان بایستی قیمت ارتودنسی دندان را از متخصص ارتودنسی در پونک و آریاشهر یا هرجای دیگر بپرسید تا در آخر دچار مشکل نشوید.


اگر از مراحل ارتودنسی دندان ثابت خوشمان نیاید چه کاری می توانیم انجام دهیم؟


ممکن است خیلی از افرادی که قصد ارتودنسی دارند با خواندن این مطلب از ارتودنسی ثابت و مراحل انجام آن خوششان نیاید و اصلا علاقه به انجام این مراحل نداشته باشند. این افراد بایستی از ارتودنسی نامرئی و شفافی مثل اینویزیلاین ها استفاده کنند که مراحلش کاملا متفاوت و جالب است.


قیمت ارتودنسی دندان به نوع آن نیز بستگی دارد و هر مدل آن یک قیمت دارد.


مدت زمان ارتودنسی جقدر است؟


به طور کلی فرآیند ارتودنسی از جمله فراهم کردن براکت ها و اتصال آنها به دندان ها و همین طور وارد کردن سیم بین آنها و تنظیم فشار حداقل نیم ساعت و حداکثر چندین ساعت زمان میبرد. البته باید گفت که مدت زمان انجام ارتودنسی به ویژگی ها و شرایط فرد بیمار بستگی دارد و از آنجایی که وضعیت هر فرد متفاوت است، مدت زمان نیز متفاوت است.
توجه داشته باشید که مدت زمان انجام ارتودنسی بر روی قیمت ارتودنسی دندان تاثیر نمی گذارد.


آیا ارتودنسی درد دارد؟


ممکن است بعد از نصب بریس ها توسط متخصص ارتودنسی در ولیعصر و ولنجک و یا هر جای دیگر فرد بیمار کمی دچار درد شود. این احساس درد تا چند روز همراه بیمار است زیرا که بریس ها موجب حرکت دندان ها وجابه جایی آنها می شودو کمی روی اعصاب های دندان نیز تاثیر می گذارد. بعد ز گشت چند روز فرد به این شرایط عادت می کند و دیگر دردی احساس نمی کند.
در اولین روز بعد از ارتودنسی چه اتفای برای بیمار می افتد؟


احتمالا در اولین روز بعد از ارتودنسی بهدلیل وجود سیم ها کمی احساس ناراحتی داشته باشید اما این احساس دائمی نیست و با گذر زمان از بین می رود. متخصص ارتودنسی برای اینکه سیم ها به لب و زبان و لپ بیمار آسیب نزند از یک موم یا وکس در جاهای تیز استفاده می کند که باعث می شود درد بیمار نیز کمتر شود.
ممکن است به دلیل تنظیم سیم توسط متخصص فرد بیمار دچار درد شود که میتواند از قرص های مسکن برای کم کردن درد استفاده کند.
متخصص ارتودنسی در پاسداران و شریعتی و یا هرجای دیگر حتما به شما می گوید که بایستی به طور مرتب به مطب برای برسی و تنظیم سیم ها مراجعه کنید. این جلسات به بهتر صاف شدن دندان های شما کمک می کند. این جلسات اجباری هستند و جزو روند درمان محسوب می شوند و حتما باید مراجعه کنید.
توجه داشته باشید که بدون تنظیم مجدد سیمها توسط متخصص دندان ها یکدست و صاف نمی شوند پس این جلسات را جدی بگیرید و حتما حضور پیدا کنید. تعدت جلسات ربطی به قیمت ارتودنسی دندان ندارد و تاثیری بر روی آن نمی گذارد.فقط کافی است که هر جلسه ویزیت دکتر را بپردازید ولی در عوض روند ارتودنسی به طور کامل انجام داده اید.
بهتر است بعد از خواندن این مطلب، اطلاعات کلی برای قبل، حین و بعد از ارتودنسی (بخش اول) را نیز بخوانید.


امضای کاربر :
سه شنبه 24 تیر 1399 - 18:14
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ