عوارض کیست مویی ابتلا به سرطان پوست و عفونت خون
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
عوارض کیست مویی ابتلا به سرطان پوست و عفونت خون
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی جوش چرکی -178عوارض کیست مویی ابتلا به سرطان پوست و عفونت خون

تعداد بازدید : 7
نویسنده پیام
abed آفلاین


ارسال‌ها : 16
عضويت : 13 /2 /1399
عوارض کیست مویی ابتلا به سرطان پوست و عفونت خون
بیماری کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال نوعی از بیماری های نشیمنگاه و عفونی است. این بیماری اغلب بالاتر از باسن و مابین دو کفل شکل می گیرد. با این حال خطر بروز آن در هر قسمت از بدن وجود دارد. این بیماری، یک کیسه حاوی مو بر روی سطح پوست است که برگشت مو به داخل پوست موجب شده به مرور ریشه مو عفونی و ملتهب شده و بیمار درد شدیدی را احساس کند.در صورت بروز هر یک از علائم این بیماری باید سریعا با پزشک در مورد درمان آن مشورت نمایید. در غیر این صورت خطر بروز عوارض جدی و جبران ناپذیر وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.عوارض کیست موییمهمترین عوارضی که در اثر این بیماری ایجاد می شود، به این شرح است:

  • درد : شایع ترین عارضه ای که در اثر این بیماری ایجاد میشود، درد شدید است. هر چقدر از مدت زمان شروع بیماری بگذرد، درد بیمار شدت بیشتری می یابد.

  • عفونت خون : با افزایش شدت بیماری، عفونت وارد خون شده و می توان تمام بدن را درگیر نماید. متاسفانه اغلب بیماران زمان پی به بیماری خود برده و تصمیم به درمان می گیرند که کیست در آن عفونت کرده است.

  • آبسه : تجمع عفونت در موضع کیست می تواند عاملی برای بروز آبسه شود. که در این صورت عمق بیشتری از بافت های بدن درگیر شده و از بین می رود.


علت درمان نکردن کیست مویی چیست؟شکل ظاهری کیست در ابتدا چندین سوراخ ریز است که بر روی پوست مشاهده می شود، به تدریج عفونت گسترش یافته و ممکن است بیماری به آبسه تبدیل شود.تشابه ظاهری کیست با جوش ساده یا آبسه تشخیص را برای بیماران مشکل کرده و موجب شده برای درمان اقدامی نکنند، به خصوص اگر بیمار دیگر علائم را نداشته باشد.یکی دیگر از دلایلی که بیماران دیر تر برای درمان مراجعه می کنند، این است که از معاینه این ناحیه شرم دارند، به این دسته از بیماران توصیه می کنیم احساس شرم و خجالت را کنار گذاشته و به حفظ سلامتی خود اهمیت دهند.دیگر علت درمان نکردن این بیماری این است که افراد تصور می کنند، امکان رفع آن با روشهای درمان خانگی کیست مویی وجود دارد. این تصور کاملا اشتباه است. نه تنها هیچ دارو و روش خانگی تا به امروزه در برطرف کردن این عارضه تاثیر نداشته، بلکه اصرار بر انجام چنین روش هایی موجب به تاخیر افتادن درمان های موثر شده و این امر نتیجه ای جز پیشرفت بیمار و پیچیده شدن درمان به دنبال نخواهد داشت.عوارض عمل نکردن کیست موییدرمان نکردن کیست مانند هر بیماری دیگری عوارض مخصوص به خود را داشته و این امر لزوم درمان را شدت می بخشد. همان طور گفتیم که سینوس پیلونیدال بیماری عفونی است، و درمان نکردن آن می تواند عفونت را گسترش دهد و سایر نواحی و بافتهای اطراف را نیز آلوده کند. همچنین در اثر بی توجهی التهاب، تورم و درد بیمار شدت یافته و نتیجه ای به جز تخریب بافت بدن را به همراه نخواهد داشت. اما اینها تنها بخشی از عوارض کیست مویی است. که می تواند بر روند درمان تاثیر گذاشته و طول و مدت بهبودی را چند برابر کند.

مشاهده منبع مقاله در اینجا

یکشنبه 30 شهریور 1399 - 11:50
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ