روند درمان ای وی اف (IVF)
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
روند درمان ای وی اف (IVF)
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی حاملگی/ بارداری -260-روند درمان ای وی اف (IVF)

تعداد بازدید : 112
نویسنده پیام
homanafshar آفلاین


ارسال‌ها : 23
عضويت : 28 /11 /1398
روند درمان ای وی اف (IVF)هنگامی که چرخه قاعدگی مادر در شرف شروع بود، به او داروهای باروری داده شد تا تخمدان ها را آزاد کند تا چندین تخمک بالغ آزاد شود (معمولاً هر ماه یک تخمک). گاهی اوقات ممکن است مجبور شود از تخم مرغ استفاده کند تا از ترشح زودرس جلوگیری کند. این یک هورمون مصنوعی است. مادر باید مرتباً به پزشک مراجعه کند تا سطح هورمون خون خود را بررسی کند و زمان رسیدن تخمک ها را بررسی کند.هنگامی که تخمک رسیده است ، پزشک یک سوزن نازک را از طریق دیواره واژن وارد تخمدان می کند (تحت بیهوشی). او تخم مرغ را بیرون آورد. (ممکن است سونوگرافی برای تعیین محل تخمک انجام شود.) در مرحله بعدی ، پزشک تخم مرغ را با اسپرم شریک زندگی در یک ظرف آزمایشگاهی مخلوط می کند.

مدت زمان روند درمانی ای وی اف و هیستروسکوپی
بعد از دو تا پنج روز ، هر تخمک بارور شده یک گلوله سلول تشکیل می دهد که “جنین” یا جنین نامیده می شود. سپس پزشک ۲-۴ از این جنین ها را از طریق کاتتر باریک از طریق دهانه رحم وارد رحم می کند. (اگر جنین بیشتری تشکیل شود ، اگر آن بخش از IVF از کار افتاد ، آنها را برای استفاده بعدی منجمد کنید.) اگر در مراحل ای وی اف درمان موفقیت آمیز باشد ، جنین در دیواره رحم کاشته می شود و به رشد جنین ادامه می دهد. تولد نوزاد. آره.
در ۰۲ تا ۰۴ درصد زنان باردار آلوده به HIV ، چندین جنین کاشته شده و چندین زایمان انجام شده است.
دو هفته پس از قرارگیری جنین در رحم ، مادر می تواند با انجام آزمایش خون بارداری موفقیت کاشت را تأیید کند.


مراحل ای وی اف (IVF) و هیستروسکوپی پیشرفته ‌ترین و موثرترین روش درمان ناباروری است. یک دوره ای وی اف (IVF) حدود ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد.

ای وی اف ۶ مرحله اصلی دارد که شامل موارد زیر است:

سرکوب چرخه طبیعی- چرخه طبیعی قاعدگی به کمک داروها سرکوب می‌شود.
کمک به بازیابی تخمک- داروهایی برای تولید بیشتر تخمک توسط تخمدان‌ها تجویز می‌شود.
نظارت بر پیشرفت مراحل و بلوغ تخمک‌ها- سونوگرافی برای بررسی تخمک‌ها انجام می‌شود و داروهایی برای کمک به بلوغ آن‌ها تجویز می‌شود.
جمع‌آوری تخمک‌ها- سوزنی از طریق واژن به درون تخمدان‌ها وارد می‌شود تا تخمک‌ها جمع‌آوری شوند.
بارور کردن تخمک‌ها- تخمک‌ها با اسپرم‌ها ترکیب شده و چند روز برای بارور شدن تخمک زمان داده می‌شود.
انتقال جنین‌ها- در این مرحله یک یا تعداد بیشتری جنین به رحم منتقل می‌شود.


میزان موفقیت ای وی اف یا لقاح آزمایشگاهی
میزان موفقیت در ای وی اف یا لقاح آزمایشگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع و میزان مصرف داروهای قبل از آی وی اف، سن زن، وزن، میزان ذخیره تخمک، کیفیت اسپرم میزان موفقیت ای وی اف را تحت تاثیر قرار می دهد.


طول درمان در ای وی اف و هیستروسکوپی درمانی
حدود ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد تا یک دوره‌آی.وی.اف کامل شود. باید چند هفته صبر کرد تا تخمک‌ها رسیده شود. حدود نصف روز طول می‌کشد تا تخمک و اسپرم گرفته و در آزمایشگاه تلقیح شود. ۲ تا ۵ روز دیگر هم باید صبر کرد تا جنین را به داخل رحم مادر وارد کنند، البته همان روز مادر مرخص شده و می‌تواند به منزل برود.

پیامد آی.وی.اف به نوع مشکل نازایی زوج‌ها و سن آنان بستگی دارد. معمولا خانم‌های جوان‌تر تخمک‌های سالم‌تری دارند و میزان موفقیت‌آی.وی.اف در آنها بیشتر است. به‌طور متوسط ۵۳ درصد شانس حامله شدن و ۹۲ درصد امکان زایمان سالم در هر دوره از درمان برای آنها وجود دارد. البته در مورد هر بیمار احتمال حاملگی قابل پیش‌بینی نیست چرا که به عوامل مختلفی چون: سن وسلامت دستگاه‌های تولیدمثل در دو جنس بستگی دارد.بهتر است مطلب رابطه اندومتریوز و نازایی
راهم بخوانید.

چه زمانی ای وی اف پیشنهاد میگردد ؟
روش آی.وی.اف معمولا بعنوان اولین راه درمان و بهترین روش درمانی در شرایط زیر پیشنهاد می شود:

۱٫ انسداد دوطرفه لوله‌های فالوپ تخمدان

۲٫ وجود اندومتریوز

۳٫ ناباروری بدلیل مشکلات گردن رحم

۴٫ ‌اختلال در تخمک‌گذاری

۵٫ ناباروری با علت نامشخص.

۶٫ کم بودن میزان اسپرم در مرد .

امضای کاربر :
دوشنبه 10 خرداد 1400 - 12:32
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ