ویژگی دستگاه های سنتی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
ویژگی دستگاه های سنتی
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی توصیه هاویژگی دستگاه های سنتی

تعداد بازدید : 23
نویسنده پیام
dastgahbargh آفلاین


ارسال‌ها : 21
عضويت : 16 /10 /1399
ویژگی دستگاه های سنتی
زغال ها در دستگاه ها و کوره های زغال سازی صنعتی به ۲ روش تولید می شوند:
روشی که در آن با استفاده از ضایعاتی مثل خاک اره یا خاک زغال، زغال تولید می شود. این زغال، زغال چینی، زغال فشرده یا زغال کبریتی می نامند.
استفاده از چوب برای تولید زغال
در این روش از دستگاه کوره صنعتی برای تولید زغال استفاده می شود.
دستگاه های کوره زغال صنعتی جهت تولید انواع زغال عبارتند از:
کوره های جداره ای یا تک منظوره
کوره های زغال کومپیند
کوره های چند منظوره
کوره های تک منظوره یا جداره ای
به طور معمول برای تولید زغال کبابی، زغال مجلسی و قلیانی از کوره جداره ای استفاده می شود.
کوره های زغال سازی چند منظوره
از چوب های مختلفی برای تولید زغال در این کوره استفاده می شود برای مثال می توان به چوب مرکبات، انگور، لیمو، انجیر و سیب اشاره کرد. این کوره ها قابلیت تولید زغال مجلسی ، زغال مخصوص قلیان و زغال کبابی را دارند.
دستگاه تولید زغال لیمو:https://koorehsazanpasargad.com/%da%a9%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%b2%d8%ba%d8%a7%d9%84-%d9%84%db%8c%d9%85%d9%88/
معرفی انواع زغال
زغال ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از:
زغال لیمو
زغال لیمو به زغال هایی گفته می شود که از چوب درخت های مرکبات مثل: نارنج، لیمو، لیمو شیرین، پرتقال و دیگر درختان خانواده مرکبات تهیه می شود. این نوع زغال با دوام می باشد و کاملاً یک دست و آرام می سوزد. کاربرد اصلی آن برای قلیان است.
زغال فشرده
زغال فشرده یا زغال قالبی پر استفاده ترین نوع بریکت چوب شناخته می شود که با گرد زغال چوب ساخته می شود. برای ساختن این ماده ۲ روش وجود دارد.
در روش اول با استفاده از خرده ذغال چوب که آن را آسیاب می کنند و گرد به دست آمده را با نوعی چسب که معمولاً چسب طبیعی است با چند نوع افزودنی دیگر مخلوط می کنند، در مرحله بعد مخلوط به دست آمده را تحت گرما و فشار قرار میدهند و به شکل های مختلف که معمولاً چهارگوش، تخم مرغی و استوانه است قالب گیری می کنند.
در روش دوم تنها از الیاف طبیعی مخصوصاً خاک اره استفاده شده و خاک اره نباید حاصل از چوب صنعتی مثل نئوپان باشد. آنها را توسط آسیاب خرد می کنند، سپس خشک کرده و توسط دستگاه های فشار بالا به یکدیگر پرس کرده و بعد از این مرحله برای عملیات کربونیزاسیون آنها را وارد کوره کرده که بسته به سنتی یا صنعتی بودن کوره و جنس الیاف (خاک اره، پوست گردو و …) به کار برده شده ۱۲ الی ۴۸ ساعت حرارت داده و سپس از کوره خارج میکنند و درون یک محفظه بسته قرار میدهند و بعد از ۴۸ ساعت زغال آماده می شود که این نوع زغال در تمامی کشور های صنعتی به دلیل آلایندگی کمتر، بدون درد، بدون بو، گرما دهی بالا، عمر طولانی سوختن و حفاظت از منابع طبیعی جایگزین سوخت زغال سنگ شده است.
کاربرد زغال چیست؟
پخت و پز
از زغال برای سوخت در اجاق یا منقل استفاده می شود .
مصرف توتون و تنباکو
یکی دیگر از کاربرد های اصلی زغال چوب، تهیه قلیان است. سرخ کردن یا افروختن زغال برای قلیان در زغال گردان انجام می شود.
تهیه فولاد
یکی از کاربردهای سنتی زغال چوب استفاده از آن در تهیه فولاد است.
ویژگی های زغال مرغوب و خوب
دود نکند
بدون بو و گاز باشد
جرقه نداشته باشد
خاکستر زیادی تولید نکند
خاموش نشود و بدون باد زدن روشن بماند
پر حرارت باشد
با دوام باشد
۱۰ ویژگی برتر بهترین کارخانه تولید زغال برای انتخاب سوله و مواد اولیه
برق سه فاز
سوله ی انتخابی شما باید حتماً حداقل از برق سه فاز ۵۰ آمپر برخوردار باشد، زیرا برق رسانی به دستگاه های خط تولید بسیار مهم است. زمانی که برق رسانی به درستی انجام نگیرد به دستگاه ها آسیب وارد می شود و در نتیجه خسارت و هزینه های زیادی در بر خواهد داشت. در نتیجه نه تنها هزینه خرابی دستگاه ها بلکه خط تولید نیز از کار خواهد افتاد.
مساحت سوله
به دلیل جا گیری همه دستگاه ها، مواد اولیه، و زغال تولید شده در سوله، مساحت سوله باید حداقل ۲۰۰ متر باشد.
حمل و نقل
سوله باید در جایی باشد که امکان عبور و رفت و آمد خودرو های باری وجود داشته باشد، زیرا ورود مواد اولیه و خروج محصول تولید شده باید با خودرو باری انجام شود.
محل سوله
تولید زغال فشرده، با آلایندگی همراه است. در نتیجه خط تولید نباید در داخل شهر باشد تا باعث مزاحمت صوتی و آلودگی برای دیگران نشود.
سقف سوله
همان گونه که گفته شد، مواد اولیه محصول تولید شده نیاز به حمل و نقل دارند ؛ در نتیجه باید سقف سوله انتخابی شما اندازه ای باشد که خودرو های باری و سنگین بتوانند به آسانی به سوله ورود و خرج داشته باشند. ارتفاع سقف باید حداقل ۴ متر باشد.

چهارشنبه 10 آذر 1400 - 14:36
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ