لمینت سرامیکی دکتر نصیری
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
لمینت سرامیکی دکتر نصیری
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی مراقبت های بهداشتی دهان ودندان-69لمینت سرامیکی دکتر نصیری

تعداد بازدید : 16
نویسنده پیام
zina1996 آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت : 26 /10 /1400
لمینت سرامیکی دکتر نصیری
لمینت سرامیکی دندان (پرسلن لمینیت) چیست؟
امروزه لبخند افراد نقش بسیار زیادی در زیبایی ظاهری آن ها بازی می کند و بیش از پیش اهمیت یافته است. از همین رو استفاده از دندانپزشکی زیبایی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

یکی از فعالیت هایی که دندانپزشکی زیبایی انجام می دهد، تغییر شکل ظاهری دندان ها است. دندان های هر فرد ممکن است بر اثر استفاده بیش از اندازه از برخی از خوراکی ها در اثر گذر زمان لکه دار شود یا بر اثر برخورد دچار شکستگی شده باشد، از همین رو باید به یک راهکار منطقی برای رسیدن به دندان های زیبا فکر کرد.

روکش های سرامیکی سطوح نازکی هستند که از سرامیک با کیفیت عالی ساخته شده اند. این روکش های دندانی با توجه به یک استاندارد شخصی و به صورت اختصاصی برای هر فرد ساخته می شوند.

در حقیقت در مرحله اول قالب دندان ها به آزمایشگاه های دندانپزشکی ارسال می شوند. برای این که بتوان از آن ها استفاده کرد باید در یک کوره ی مخصوص، در دمای ۹۰۰ درجه سانتی گراد قرار بگیرند تا به خوبی پخته شوند و فرم یک پارچه و صیقلی پیدا کنند.

سپس رنگ مناسب به آن ها اضافه می شود تا هم رنگ با دندان های فردی شوند که قصد استفاده از روکش های لمینت سرامیکی را دارد.

شما به عنوان متقاضی استفاده از لمینت سرامیکی می توانید همراه با دندانپزشک خود رنگ لمینت های سرامیکی را به صورت جداگانه انتخاب کنید.

در حقیقت می توانید این نکته را به عنوان یک مزیت نسبت به روکش های کامپوزیتی یا کامپوزیت دندان قلمداد کنید. ضخامت روکش های سرامیکی می تواند از ۰.۲ تا ۱ میلی متر متغیر باشد و شرایط چرخش و ظاهر دندان می تواند در ضخامت روکش های دندانی بسیار موثر باشد.

شکل ظاهری لمینت های سرامیکی همان چیزی است که شما می خواهید و این یک انتخاب کورکورانه نخواهد بود. درواقع با کمک لمینت دیجیتال دندان، دندانپزشکان حرفه ای با استفاده از سیستم های کامپیوتری می توانند طرح لبخند شما را به صورت دیجیتالی ایجاد کنند.

در این حالت شما این فرصت را خواهید داشت که در رابطه با رنگ و شکل ظاهری لمینت های سرامیکی خود نظر دهید تا بتوانید آن ها را در نهایت مطابق با سلیقه شخصی خود در اختیار داشته باشید.

موارد کاربرد پرسلن ونیر (لمینیت سرامیکی)
همانگونه که اشاره کردیم، لمینیت سرامیکی دارای مزایای بسیار زیادی است و سبب شده تا برای جامعه هدف خود مناسب باشد. لمینیت‌های سرامیکی عموماً برای زیبایی و اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شوند. این روش می‌توانند به سادگی عیوب مختلف دندان‌ها را پوشش دهند و لبخندی زیبا را به افراد بدهند. از طرفی رنگ این لمینیت‌ها عموماً طبیعی بوده و در برابر تغییر رنگ و آسیب‌های مختلف مقاومت بالایی دارند و به همین جهت گزینه‌ای مناسب برای زیبایی هستند.

مازاد بر این لمینیت‌ها می‌توانند دندان‌هایی که کج شده یا زاویه‌شان تغییر کرده باشد را هم اصلاح نماید. در این حالت دندانپزشک با ساخت یک لمینیت متناسب با زاویه اصلی می‌تواند این موضوع را بر طرف نماید. رفع مشکل ساییدگی دندان، بدرنگی دندان، پریدگی لبه، آسیب دیدگی و… از دیگر مواردی است که می‌توان به وسیله لمینیت آن را بر طرف کرد.

در این حالت دندان پزشک مشکل دندان شما را بررسی کرده و بر اساس شکل ساختاری دندان‌های شما، لمینیت ویژه برای آن‌ها آماده می‌کند. با قرار دادن این لمینیت، شکل ساختاری دندان‌ها مرتب می‌شود. این موضوع سبب شده تا میزان تقاضای زیادی برای لمینیت سرامیکی بوجود بیاید.

رفع مشکل ظاهری دندان‌های کوتاه از مهم‌ترین مواردی است که به وسیله لمینیت سرامیکی بر طرف می‌شود. لمینیت‌ها می‌توانند اندازه‌های طبیعی را به دندان‌ها بدهند و ساختار دندان‌هایی که کوتاه‌تر یا نامناسب هستند را اصلاح نمایند. این فاکتور کمک می‌کند تا عدم توازن اندازه در بین دندان‌های شما از بین برود.
https://dr-nassiriclinic.com/%D8%A8%D8%A7-%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF/برای خواندن ادامه مطلب عبارت لمینت سرامیکی دندان دکتر نصیری را سرچ کنید.

یکشنبه 26 دی 1400 - 21:17
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ