تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی دندان -60-تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

تعداد بازدید : 96
نویسنده پیام
niaz آفلاین


ارسال‌ها : 52
عضويت : 17 /2 /1401
تشکر ها: 2
تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟
همان‌طور که می‌دانیم ازدست‌دادن دندان فارغ از تأثیر آن بر زیبایی قابلیت ایجاد چالش‌های دیگری در زندگی روزمره شخص را نیز دارد. همه این مسائل دست‌به‌دست یکدیگر داده که پس از این اتفاق اکثر افراد به فکر جبران آن افتاده و سعی کنند در سریع‌ترین حالت ممکن این مشکل را برطرف کنند.ولی باید گفت که دلایل مختلفی می‌تواند شرایط را به‌گونه‌ای رقم بزند که این موضوع به تأخیر افتاده و در نتیجه زمان زیادی برای برطرف‌کردن این مشکل نسبت به زمانی که به وجود آمده است گذشته باشد.وقتی درباره جبران از دست دادن دندان صحبت می‌کنیم یکی از گزینه‌هایی که قطع به‌یقین مطرح می‌شود و به ذهن افراد می‌رسد، “ایمپلنت” است. اینجا سؤال اساسی این است که چه زمانی بهترین بازه برای ایمپلنت است؟
ایمپلنت چیست؟از دست‌دادن دندان می‌تواند جویدن شما را با مشکل مواجه کرده و روی شکل ظاهری صورت تأثیر بگذارد. همچنین این مشکل می‌تواند بر اعتمادبه‌نفس افراد نسبت به لبخندشان تأثیر منفی گذاشته و پدیده زیبای لبخند را برای آن‌ها تلخ کند.در این مواقع اگر تصمیم شما بر این باشد که دندان ازدست‌داده را جایگزین کنید، ممکن است دندان‌پزشک شما، دندان ساختگی را به شما پیشنهاد دهد که با یک ایمپلنت دندانی به استخوان فک و یا کنار آن متصل می‌شود.ایمپلنت دندانی یک ریشه برای دندان ساختگی است که در طی یک جراحی در استخوان فک شما قرار می‌گیرد. این روند به طور معمول ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد. در این مدت استخوان اطراف ایمپلنت رشد کرده و ایمپلنت را احاطه کرده و آن را ایمن می‌کند. در بعضی مواقع ممکن است این فرایند به‌خوبی انجام نشود و پیچ ایمپلنت شل باشد، نشانه‌‌های شل شدن پیچ ایمپلنت دندان را بخوانید و برای درمان سریع و اورژانسی اقدام کنید.پس از اطمینان از اینکه این روند به‌خوبی پیش رفته و ایمن بودن ایمپلنت، دندان ساختگی که برای شما آماده شده است به‌وسیله یک واسطه به ایمپلنت متصل شده و فضای خالی به وجود آمده را به طور کامل پر می‌کند.یکی از مسائلی که می‌تواند در این روند بسیار تأثیرگذار باشد وضعیت استخوان‌های فک شماست. میزان استحکام استخوان فک شما و شرایط آن می‌تواند باعث ایجاد یک سری از چالش‌ها در مسیر دریافت ایمپلنت شما شود.بازه زمانی دریافت ایمپلنتحالا که با ایمپلنت بیشتر آشنا شدیم و روند دریافت آن را مرور کردیم زمان آن است که جواب این سؤال را بدهیم که:تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟برای جواب به این سؤال باید بگوییم که عوامل متعددی می‌تواند بر روی موفقیت‌آمیز بودن روند دریافت ایمپلنت تأثیرگذار باشد و ممکن است در این روند با چالش‌هایی روبه‌رو شویم. باید گفت که به‌طورکلی نرخ موفقیت دریافت و نصب ایمپلنت بالا بوده و درصد کمی از آن‌ها ممکن است با چالش روبه‌رو شوند.طبق آمار فقط بین پنج تا ده درصد این روند، می‌تواند ناموفق باشد. همان‌طور که اشاره کردیم یکی از عواملی که به‌صورت میانی بر روی موفقیت‌آمیز بودن ایمپلنت تأثیر می‌گذارد وضعیت استخوانی فرد موردنظر است.این مسئله اهمیت بسیاری دارد که شما تا چه مدت زمانی قادر به دریافت ایمپلنت هستید و آیا وضعیت استخوان فک شما به صورتی است که روند نصب ایمپلنت موفقیت‌آمیز باشد و یا خیر. به‌طورکلی اگر شرایط شما مناسب باشد جراح هم‌زمان با کشیدن دندان ایمپلنت را نیز جای‌گذاری می‌کند.در غیر این صورت اصولاً پس از گذشت دو تا سه ماه از کشیدن دندان معمولاً بهترین زمان برای دریافت ایمپلنت است. پس در واقع می‌توانیم بگوییم با اینکه برای دریافت ایمپلنت یک بازه زمانی طلایی وجود دارد ولی با گذر از این زمان این امر برای شما غیرممکن نشده و شما می‌توانید بسته به داشتن شرایط مناسب اقدام به دریافت ایمپلنت دندانی کنید.پس در نظر داشته باشید که اگر استخوان فک شما شرایط مناسب داشته باشد مهم نیست چند سال از زمانی که شما دندان خودتان را ازدست‌داده‌اید گذشته باشد و شما می‌توانید با مراجعه به متخصصین مجرب و انجام مراحل پیش‌نیاز از موفقیت‌آمیز بودن این روند اطمینان حاصل کنید.لازم به ذکر است که این موفقیت صرفاً به این عامل بستگی نداشته و عوامل دیگری نیز همچون وضعیت سلامت لثه، سلامت کلی فرد، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و… می‌تواند بر روی آن تأثیرگذار باشد.
https://drnikzad.com/بهترین تجربه کاشت ایمپلنت دندان را در مطب دندانپزشکی دکتر محمد نیکزاد جراح و دنداپزشک داشته باشید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید. برای شما سلامتی و خنده را آرزومندیم.به‌طورکلی مبحث زمان به چه میزانی در استفاده از ایمپلنت تأثیرگذار است؟ دیگر سؤالی که برای تعداد زیادی از افراد به وجود می‌آید این است که تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟روزانه تعداد زیادی از افراد به دلایل مختلف دندان‌های خود را از دست می‌دهند. دلایلی که می‌تواند به ازدست‌دادن شما منجر شود، طیف وسیعی را شامل می‌شود. این دلایل می‌تواند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و یا حتی بروز یک حادثه باشد که بر اثر آن به دندان شما به میزانی آسیب برسد که شما راهی جز کشیدن آن نداشته باشید.روزانه تعداد زیادی از افراد به دلایل مختلف دندان‌های خود را از دست می‌دهند. دلایلی که می‌تواند به ازدست‌دادن شما منجر شود، طیف وسیعی را شامل می‌شود. این دلایل می‌تواند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و یا حتی بروز یک حادثه باشد که بر اثر آن به دندان شما به میزانی آسیب برسد که شما راهی جز کشیدن آن نداشته باشید.روزانه تعداد زیادی از افراد به دلایل مختلف دندان‌های خود را از دست می‌دهند. دلایلی که می‌تواند به ازدست‌دادن شما منجر شود، طیف وسیعی را شامل می‌شود. این دلایل می‌تواند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و یا حتی بروز یک حادثه باشد که بر اثر آن به دندان شما به میزانی آسیب برسد که شما راهی جز کشیدن آن نداشته باشید.روزانه تعداد زیادی از افراد به دلایل مختلف دندان‌های خود را از دست می‌دهند. دلایلی که می‌تواند به ازدست‌دادن شما منجر شود، طیف وسیعی را شامل می‌شود. این دلایل می‌تواند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و یا حتی بروز یک حادثه باشد که بر اثر آن به دندان شما به میزانی آسیب برسد که شما راهی جز کشیدن آن نداشته باشید.

یکشنبه 01 خرداد 1401 - 19:19
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ