دلایل روشن نشدن ماکروفر دوو
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
دلایل روشن نشدن ماکروفر دوو
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی درباره مجموعه دلایل روشن نشدن ماکروفر دوو

تعداد بازدید : 71
نویسنده پیام
nmirshamsaei آفلاین


ارسال‌ها : 9
عضويت : 9 /1 /1401
دلایل روشن نشدن ماکروفر دوو
دلایل روشن نشدن ماکروفر دوو

  • مشکلات پریز برق

  • خرابی دو شاخه یا کابل برق دستگاه

  • خرابی پنل کنترل دستگاه

  • خرابی فیوز ها

  • خرابی میکروسوئیچ ها

  • گرم شدن زیاد دستگاه

  • خرابی مگنترون و فن دستگاه

  • خرابی برد الکترونیکی اصلی
مشکلات پریز برق
گاهی ممکن است که روشن نشدن مایکروفر بخاطر یک دلیل ساده، یعنی برق نداشتن پریز اتفاق افتاده باشد. بنابراین بهتر است که با یک وسیله ی برقی دیگری، مثل سشوار از برق داشتن پریز مطمئن شوید. همچنین ممکن است که پریز سالم باشد، اما برق منزل قطع شده باشد، بنابراین باید از قطع نبودن برق منزل نیز مطمئن شوید. گاهی ممکن است به محض وصل کردن دستگاه به برق، فیوز بپرد، بنابراین باید مطمئن شوید که فیوز نپریده باشد.

خرابی دو شاخه یا کابل برق دستگاه
پس از بررسی پریز برق و برق ساختمان، اگر پریز برق دستگاه مشکل نداشت، باید دو شاخه دستگاه و کابل برق دستگاه ( سیم برق ) بررسی شوند. در صورت خرابی دو شاخه یا کابل برق، برق به درستی وارد دستگاه نخواهد شد، در این صورت باید این موارد تعویض شوند. همچنین باید جعبه فیوز نیز بررسی شود و مطمئن شوید که جعبه فیوز برق داشته باشد.

خرابی پنل کنترل دستگاه
یکی دیگر از علل کار نکردن دستگاه، می تواند خرابی کلید های روی پنل یا خرابی پنل کنترلی باشد. اگر با فشار دادن دکمه های دستگاه، دستگاه هیچ واکنشی نشان نمی دهد و یا دکمه ی استارت کار نمی کند، احتمالا پنل دستگاه دچار مشکل شده است و لازم است تا آن را تعویض کنید.

خرابی فیوز ها
ماکروویو دوو دارای دو فیوز سرامیکی و حرارتی می باشد. یکی از فیوز ها برای جلوگیری از نوسانات برق و فیوز دیگری جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد دستگاه طراحی شده است. اگر فیوز های ورودی بسوزند، دستگاه روشن نمی شود که در این صورت باید فیوز های ورودی با استفاده از مولتی متر بررسی شوند و در صورت سوختن فیوز ها، باید این قطعات تعویض گردند. فیوز ورودی ممکن است که به دلیل نوسانات برق، یا مشکلات سیم کشی و یا اتصال کوتاه شدن برد دستگاه، دچار سوختگی شود.

خرابی میکروسوئیچ ها
اگر مایکروفر دوو شما روشن نمی شود، ممکن است که ایراد از میکروسوئیچ ها باشد. میکروسوئیچ ها یا قفل درب، یکی از مهم ترین قطعاتی می باشد که می توانند مستقیما با روشن نشدن ماکروفر در ارتباط باشند. ماکروویو دوو معمولا دارای 3 تا میکروسوئیچ می باشد. در واقع قلاب یا زبانه ی درب با بستن درب به داخل شاسی میکروسوئیچ ها گیر می کند و برد می فهمد که درب دستگاه بسته شده است و می تواند کار خود را شروع کند، اما اگر بنا به هر دلیلی میکروسئیچ ها قفل نشوند، دستگاه روشن نمی شود. در این صورت باید میکروسوئیچ ها و زبانه درب بررسی شوند. برای بررسی میکروسئیچ درب، باید کاور یا همان پنل دستگاه باز شود تا به میکروسوئیچ ها دسترسی پیدا کنید. بررسی میکروسوئیچ ها یک کار تخصصی می باشد و بهتر است که توسط تعمیرکار متخصص ماکروویو دوو انجام شود. در صورت خرابی میکروسوئیچ ها، باید آن ها تعویض شوند. همچنین علاوه بر میکروسوئیچ ها، لازم است که فنر های داخل دستگاه نیز بررسی شوند.

گرم شدن زیاد دستگاه
وقتی دستگاه برای مدت زیادی روشن باشد، مگنترون بیش از حد گرم می شود و ممکن است که فن نتواند عملکرد مناسبی داشته باشد، در نتیجه ترموستات روی مگنترون فعال می شود و برق دستگاه را قطع می کند، در این صورت دستگاه نمی تواند روشن شود. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که دستگاه باید حدود 10 سانتی متر از پشت و کناره ها با دیوار فاصله داشته باشد تا گرمای دستگاه بتواند به خوبی دفع شود و مشکلی در جریان هوا به وجود نیاید، در غیر این صورت دستگاه نمی تواند به خوبی عمل کند و ممکن است که روشن نشود. همچنین توجه داشته باشید اگر ترموستات به دلیل گرم شدن دستگاه فعال شده باشد، باید دستگاه را برای مدت نیم ساعت از برق بکشید و اجازه دهید که دستگاه کاملا خنک شود. بعد از سرد شدن مگنترون، برق داخل دستگاه جریان پیدا می کند و شما می توانید دستگاه را روشن کنید.

خرابی مگنترون و فن دستگاه
مگنترون قطعه ای می باشد که با تولید فرکانس باعث می شود که غذا گرم شود. اگر مگنترون خراب شود و یا بسوزد، امکان گرم شدن غذا وجود نخواهد داشت. همچنین همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم اگر مگنترون بیش از حد گرم شود دستگاه خاموش می شود و نمی توان دستگاه را روشن شود. همچنین اگر فن خراب باشد نمی تواند دستگاه را خنک کند. بنابراین خرابی مگنترون یا خرابی فن نیز می تواند از مهم ترین علل روشن نشدن دستگاه باشند. در این صورت باید این دو قطعه به دقت بررسی شوند و در صورت خرابی باید قطعات معیوب تعویض شوند.

خرابی برد الکترونیکی اصلی
برد الکترونیکی یک قطعه ای مهم و بسیار حساس در ماکروویو می باشد. برد الکترونیکی نسبت به نوسانات برق بسیار حساس می باشد و نوسانات برق می تواند باعث سوختن خازن ها و قطعات روی برد دستگاه شود. در صورت سوختن یا خرابی برد الکترونیکی ماکروویو دوو، باید این قطعه تعمیر و یا تعویض گردد.

نحوه ی رفع مشکل روشن نشدن ماکروفر دوو
جهت رفع مشکل روشن نشدن ماکروفر دوو شما اول باید وضعیت برق منزل و سالم بودن دوشاخه دستگاه را بررسی کنید، اگر این موارد سالم بودند، جهت پیدا کردن ایراد اصلی، توصیه می کنیم که یک تکنسین متخصص مایکروویو دوو دستگاه شما را بازدید و عیب یابی کند، زیرا بررسی این مشکل از این جا به بعد یک کار کاملا تخصصی می باشد و بهتر است که توسط تکنسین متخصص انجام شود.

این مطلب از مجموعه مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان استخراج شده است ، جهت مطالعه ی کامل این مقاله می توانید وارد لینک زیر شوید :
https://www.daewooposhtiban.com/microwave/not-turning-on/
در صورتی که در خصوص تعمیر ماکروفر دوو نیاز به دریافت مشاوره یا تعمیرکار متخصص دارید می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان مجموعه دیبا پشتیبان در ارتباط باشید :

https://www.daewooposhtiban.com/repairing-microwave/


پنجشنبه 12 خرداد 1401 - 22:29
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ