شیوه های مختلف جراحی بواسیر چگونه است؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
شیوه های مختلف جراحی بواسیر چگونه است؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی گوارش (روده) -30شیوه های مختلف جراحی بواسیر چگونه است؟

تعداد بازدید : 59
نویسنده پیام
nmoein آفلاین


ارسال‌ها : 60
عضويت : 3 /12 /1400
شیوه های مختلف جراحی بواسیر چگونه است؟
انواع روشهای عمل هموروئید
عمل جراحی هموروئید به شیوه های متعدد و روشهای مختلفی صورت می گیرد. این روشها شامل عمل لیزر که بهترین شیوه بوده، عمل جراحی به روش سنتی، جراحی استاپلر و رابربند انجام می شود که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

جراحي هموروئيد یا هموروئید کتومی
در این شیوه از جراحی بواسیر، پزشک به صورت سنتی و با استفاده از تیغ جراحی بافت هموروئیدی را از بین برده و آن را بخیه می زنند. جراحی هموروئید تحت بیهوشی و معمولا در بیمارستان انجام شده و از هزینه های بیشتری برخوردار است.
این روش تقریبا روشی منسوخ بوده که قبل از لیزر برای از بین بردن بواسیر داخلی و خارجی از آن استفاده می شد. چراکه مقعد ناحیه ای است که دارای رگ و اعصاب فراوان بوده و انجام این عمل فرد را علاوه بر درد شدید با عوارض زیادی رو به رو کند.

هموروئیدکتومی بسته
در روش جراحی هموروئید کتومی باز پزشک متخصص بافت هموروئیدی را برداشته و سپس آن را بخیه می زند. این روش یک شیوه سنتی و منسوخ به شمار می رود که با عوارض زیادی برای فرد بیمار همراه است.

هموروئیدکتومی باز
هموروئیدکتومی به روش باز یا جراحی بواسیر به روش باز به گونه ای است که پزشک با برداشتن بافت هموروئیدی سبب درمان آن می شود. اما تفاوت آن با جراحی بسته این است که آن را بخیه نزده و رها می کند تا زخم خود به خود بسته شود. این روش بسیار پر ریسک بوده و خطر ابتلا به عفونت را برای بیمار به همراه می آورد. علاوه بر آن امکان آسیب به بافت مقعدی و عدم بهبودی کامل بیمار وجود دارد.

عمل هموروئید با استاپلر
استاپلر یا هموروئیدوپکسی دیگر شیوه جراحی بواسیر و نوعی عمل سرپایی بواسیر شناخته می شود که معمولا برای درمان هموروئید داخلی و گرید 3 و 4 که بسیار حاد هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
جراحی استاپلر یک روش تهاجمی بوده که در آن به واسطه دستگاهی خونرسانی عروق بواسیری را درون راست روده کنترل نموده تا خونرسانی به آن قطع شود. سپس با کش پلاستیکی آن را بسته تا از بین برود.

رابربند هموروئید
بستن زائده های گوشتی یا رگ های متورم و عروق بواسیر با کش پلاستیکی رابربند گفته می شود. رابربند یک شیوه عمل سرپایی بواسیر بوده که با قطع خونرسانی به عروق انجام شده و مانند استاپلر با مسدود کردن مسیر و عروق خونرسانی سبب از بین رفتن تدریجی بافت هموروئید میشود.

نوشیدن آب به مقدار کافی
استفاده از حمام نشیمن یا نشستن در آب گرم
استفاده از فیبر ها و سبزیجات در وعده های غذایی
پاکیزه نگه داشتن و رعایت بهداشت مقعد
شستشوی مقعد به طور مرتب
نکات ذکر شده از مواردی هستند که بهتر است بعد از انجام این روش درمانی آنها را رعایت نمایید تا سریع تر از بهبودی برخوردار شوید.

هموروئیدوپکسی
هموروئیدوپکسی از دیگر روشهای یک شیوه یک شیوه عمل سرپایی بواسیر است که پزشکان کمتر از آن استفاده می کنند. این شیوه درمانی که به بیهوشی عمومی یا بی حسی نیاز دارد، مناسب بهبود هموروئید نوع سه و چهار بواسیر داخلی می باشد. در روش هموروئیدوپکسی بافت هموروئیدی با استفاده از ابزار پزشکی به جای خود به اصطلاح منگنه شده تا جریان خون قطع شده و بافت هموروئید به داخل باز گردد.

این روش دارای مزایایی چون عدم نیاز به بستری شدن، سرپایی بودن، کمتر بودن درد ناشی از جراحی می باشد. اما در مقابل این شیوه درمانی ممکن است نتیجه بخش نباشد و با شکست مواجه شود که این موضوع اتلاف وقت و درد بیشتری برای بیمار به همراه می آورد.

چهارشنبه 01 تیر 1401 - 12:15
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ