درمان میگرن
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
درمان میگرن
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی آخرین مطالب ارسال شده در لیست انتشاردرمان میگرن

تعداد بازدید : 567
نویسنده پیام
mahanazizdell654 آفلاین

مدیر انجمن

ارسال‌ها : 545
عضويت : 17 /12 /1393
محل زندگي : تهران
تشکر شده : 42
درمان میگرن
🍀مجله سبک زندگی سالم🍀
❓ سلام لطفا بگویید چگونه میگرن را درمان کنیم ؟
❓مدتیست درد میگرن منو ول نمیکنه راهکاربدهید!
❓شما از میگرن میدونید؟
❓برای سردردهای مضمن چه کارکنیم؟

🌿🍃🌿🍃🌿🍃🌿🍃

🌹شناخت بیماری🌹

میگرن یکی از علل سردرد است. بیشتر کسانی که به میگرن دچار هستند، دچار حمله‌های پی در پی سردرد برای مدت چندین سال می‌باشند. سر درد میگرن بیشتر به گونه تپش‌دار (ضربان دار) بوده اغلب با تهوع و اختلالات بینایی همراه است. گر چه بیشتر موارد میگرن می‌تواند شدید باشد ولی گاه سردرد میگرن خفیف است.

👈چرایی ایجاد میگرن:

هنوز چرایی ایجاد این سردرد مشخص نشده‌است. درد میگرن در اثر تورم رگ‌های خونی و اعصاب اطراف مغز که به ساقه مغز سرشناس است ایجاد می‌شود. به نظر می‌آید یک ماده شیمیایی موجود در مغز به نام سروتونین نقش اصلی را در این بیماری داشته باشد.البته برخی پژوهش‌های تازه نشان داده‌است نقص ژنتیکی می‌تواند در بروز این بیماری نقش داشته باشد.

پژوهشگران ژن معیوبی را در بین گروهی از بیماران میگرنی یافتند که می‌تواند علت اصلی دردهای میگرنی باشد.

👈نشانه‌های بیماری

میگرن یک سردرد تپش‌دار است که می‌تواند در یکسو یا هر دو سوی سر ایجاد شود. سردرد میگرن بیشتر با تهوع، استفراغ و یا کاهش اشتها همراه است. فعالیت فیزیکی و ورزش، نورهای درخشان و یا صداهای بلند می‌توانند سردرد را تشدید کنند. اغلب فرد مبتلا به میگرن، پس از آغاز سردرد به محلی تاریک، آرام و خنک می‌روند تا سردرد رفع شود. بیشتر حمله‌های میگرن میان ۱۲-۴ ساعت درازا می‌کشد
🍂🍃🍂🍃🍂🍃🍂🍃

🌹پیشگیری ودرمان🌹

✅ بیشتر افرادی که میگرن دارند, افرادی سرد مزاج بوده و طبعا\"زود عصبی می شوند و به واسطه این عصبانیت, تغییراتی در طبع آنها ایجاد می شود که می تواند زمینه ساز بروز سردردهای میگرنی باشد. به همین دلیل در اولین اقدام درمانی, طبع این افراد باید گرم ترشود.

✅ زکام شدن برای دفع درد میگرن ، کاهش ورم مغز ، دفع نزله های ( سرد و گرم ) بسیار موثر است .

✅ شربت آرتیشو روزی سه قاشق در آب ولرم خوردن

✅ آذان الحمار (معتدل و مایل به گرمی ) : 50 گرم گیاه آذان الحمار را در دو لیوان آب جوش دم کنید برای میگرن مفید است . وزیاده روی در مصرف برای کبد مضر است .

✅به لیمو( معتدل) : اگر 10 گرم برگ به لیمو را مثل چای دم کنید و بنوشید برای میگرن مسکن است .

✅پیاز ( گرم و خشک ) : پیاز رنده شده را روی پیشانی بگذارید سردرد عصبی و میگرن را درمان است .

✅آویشن ( بسیار گرم و خشک ) : مقدار 25 گرم آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید و بنوشید میگرن درمان می شود .

* علف چای ( گرم و خشک ) : نوشیدن دم کرده علف چای برای میگرن مفید است .

✅ قهوه (سرد و خشک): خوردن دانه های خام و نارس قهوه رافع میگرن است .  ( خوردن قهوه بیش از حد معمول مضر قلب و عصب است ) . برای رفع مضرات قهوه برای قلب باید آنرا با زعفران دم کرده و نوشید .

✅ کنجد ( سرد و خشک – معتدل  ) :برای رفع میگرن و سرگیجه ، روغن کنجد را بر سر و پیشانی  می مالند.  ( کنجد دیر هضم است ودر معده می ماند و برای رفع این مشکل بایستی با عسل و شکر خورده شود .)

✅مرزنجوش یا مرزنگوش ( گرم و خشک ) : چکاندن روغن مرزنجوش در بن بینی برای رفع سر دردهای میگرنی ، سینوزیت ، سرگیجه و سردردهای عصبی اثر بسزائی دارد . نوشیدن دم کرده آن مفید میگرن است . . از نظر طب سنتی زیاد خوردن مرزنجوش مضر برای کلیه و مثانه است .

✅ناخونک یا اکلیل الملک ( گرم و خشک مایل به اعتدال ): نوشیدن آب دم کرده ناخونک ، سردرد میگرنی را تسکین می دهد .

✅ ریحان ( گرم و خشک ) : اگر 25 گرم برگ ، ساقه و گل ریحان را مدت 15 دقیقه دم کنید و با عسل و یا شکر شیرین نموده و بنوشید ، میگرن را تسهیل می کند .

✅ عاقرقرحا ( گرم و خشک ) : چوب آن را مثل سیگار آتش بزنید و دود آنرا در بینی بکشید سردرد میگرنی و درد نیم سر را مداوا می کند .

✅استو خدوس ( گرم و خشک ) : خوردن جوشانده ملایم 15 گرم استو خدوس در یک لیتر آب با 250 گرم عسل سردردهای مزمن و میگرن را برطرف می کند .

✅یک فنجان عرق اسطوخودوس را با همان مقدار عرق سنبل‌الطیب و آب مخلوط کرده و روزی یک تا دو لیوان میل کنید.

✅مخلوط کردن چند قطره آب با بادام تلخ کوبیده شده و ماساژ سر با این ضماد گیاهی

✅مسهل سنا یا صبر زرد یا مخلوط گیاهی اسطوخدوس با بادرنجبویه و گاوزبان داده شود و  سپس تقویت کننده ها را مثل سعد ، ثعلب ، رازیانه ، سیاهدانه و جین سینگ تجویز نماییم .

✅ 45گرم گل بابونه را با همین مقدار چای کوهی (گل راعی) و ۲۵ گرم سنبل‌الطیب و ۲۵ گرم اسطوخودوس مخلوط کنید و حدود یک مشت از این مخلوط را با آب سرد بشویید و سپس با یک لیوان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کرده و روزی ۲ لیوان میل کنید.

✅ 10گرم ریحان تازه را در یک فنجان آب جوش بریزید تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. بعد آن را صاف و با عسل یا شکر شیرین کرده و بعد از غذا یک فنجان از آن را میل کنید.

✅روغن زنبق تهیه کنید و هنگام شروع سردرد مقداری از آن را روی پیشانی بچکانید و کمی ماساژ دهید. همچنین یک قطره از این روغن را داخل بینی بریزید.

✅دو عدد برگ سوسن تازه را در یک فنجان آب جوش و یا ۱۵ گرم برگ خشک سوسن را در یک لیتر آب جوش بریزید و ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز ۲ تا ۳ فنجان از آن را بنوشید.

✅ ۱۰ تا ۱۵ گرم آویشن تازه یا خشک را در یک لیتر آب بریزید تا برای مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد و روزی یک لیوان میل شود .

✅برای سردرد میگرنی بایستی روغن بابونه یا دارچین به پیشانی فرد مالیده شود و یا مالیدن روغن‌های: کرچک، زیتون، کنجد، بادام شیرین، گل سرخ بسیار موثر است .

✅عرق رزماری قبل از هر غذا با یک استکان آب سرد ضد میگرن است . ( و لیکن زنان شیرده و باردار و صرعی و فشار خون بالا نبایستی مصرف کنند .)

✅فردیکه خوراکی گرم مثل فلفل را میخورد و دارای گرمی مزاج است بایستی مصلح سردی مثل سرکه را بخورد و یا به پوستش بمالد تا عارضه میگرن در بدنش کمتر ظاهر شود.

✅درمان بصورت تخصصی با حجامت طبق شرایط .

🍀مجله پزشکی سلامت🍀
🔹عضویت درلیست انتشار🔹 باارسال کلمه\"سلامت\" به همراه مشخصات
(نام خانوادگی٬ سن٬ رشته تحصیلی وشهر) به
09357154680
🌿🍃🌿🍃🌿🍃🌿🍃
❤چون شمادرلیست انتشار هستید این پیام بشما ارسال شده است. لطفا حلقه اخر زنجیره نباشید واین پیام را به دیگر هموطنان هم پخش کنید.

یکشنبه 17 اسفند 1393 - 18:07
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ