خارش و سوزش مقعد چیست،علائم و نشانه ها و دلایل خارش یا سوزش - پاسخ 2
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
خارش و سوزش مقعد چیست،علائم و نشانه ها و دلایل خارش یا سوزش - پاسخ 2
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلی بواسیر ( هموروئید)-33 / خارش و سوزش مقعد چیست،علائم و نشانه ها و دلایل خارش یا سوزش ◄ پاسخ 2

novin70 آفلاین


ارسال‌ها : 104
عضويت : 20 /1 /1398
تشکرها : 3
پاسخ : 2 RE خارش و سوزش مقعد چیست،علائم و نشانه ها و دلایل خارش یا سوزش :
آبسه: توده ای عفونی در بافت نرم اطراف مقعد می باشد. ممکن است که به استفاده از آنتی بیوتیک ها و انجام درناژ (زهکشی) جراحی جهت درمان موثر آبسه مقعدی نیاز باشد.
خارش مقعد: خارش در داخل و یا اطراف مقعد یک مشکل رایج است. در بیشتر موارد، هیچ علت جدی مسئول بروز این عارضه نمی باشد.
درد دنبالچه: وجود درد ناگهانی و شدید در ناحیه مقعد و راست روده، به مدت چند ثانیه یا چند دقیقه، که خود بخود رفع می شود. علت این عارضه ناشناخته است.
یبوست: در این عارضه مشکل عبور و خروج مدفوع شایع است و می تواند باعث ایجاد درد، شقاق های مقعدی و هموروئید شود.
خونریزی مقعد: وجود خون قرمز روشن گاهی اوقات ناشی از هموروئید است، اما نیاز به ارزیابی های بیشتری برای پی بردن به سایرعوامل جدی تر دارد.
معاینات و آزمایشات مقعد
معاینه بالینی: یک پزشک ممکن است ناحیه بیرونی را معاینه کند و یک انگشت خود را که با دستکش پوشانده است برای بررسی نواحی غیر طبیعی به داخل مقعد فرو نماید.
سیگموئیدوسکوپی: در این روش تشخیصی، یک آندوسکوپ (لوله انعطاف پذیری با یک دوربین و منبع نوری بر روی نوک آن) به داخل و روده وارد می شود. در روش سیگموئیدوسکوپی، می توان تنها به بخش هایی از کولون برای بررسی و مشاهده دسترسی پیدا کرد.
كولونوسكوپي: آندوسكوپ از طریق مقعد به داخل کولون وارد مي شود و می توان داخل روده ها را برای بررسی وجود عوارض بیماری ها مشاهده کرد.
فیستولوگرافی (فیستولوگرام): یک مایع مخصوص که به بهبود کنتراست تصویر کمک می کند، به داخل فیستول تزریق و سپس تصاویر اشعه ایکس گرفته می شود. فیستولوگرافی می تواند وجود یک اتصال غیر طبیعی (فیستول) مابین مقعد و پوست را تشخیص دهد.
درمان بیماری های مقعد
داروهای آنتی بیوتیک: این نوع داروها می توانند برای مبارزه با عفونت های مقعدی ناشی از باکتری ها مورد استفاده قرار گیرند.
داروهای ضد ویروسی: داروهایی مانندacyclovir، famciclovir وvalacyclovir برای درمان عفونت های ناشی از ویروس های هرپس HSV-1 و HSV-2 مورد استفاده قرار می گیرند.
برش و درناژ: عفونت های وخیم و جدی پوست یعنی آبسه ها، چه در داخل و چه در اطراف مقعد، ممکن است به این روش جراحی نیاز داشته باشند تا بتوان مایعات عفونی داخل آنها را تخلیه نمود.
جراحی مقعد: سرطان، زگیل، آبسه و یا فیستول ممکن است نیاز به جراحی برای برطرف نمودن عارضه داشته باشند.
روش های درمانی زگیل: پزشکان ممکن است از جراحی، انجماد (کریوتراپی)، پروب گرمایی یا لیزر و یا سایر روش ها برای برداشتن زگیل استفاده کنند.
ملین ها و نرم کننده های مدفوع: یبوست ممکن است باعث ایجاد مدفوع سفت و حرکات دردناک روده شود. استفاده از داروهای تجویزی و یا بدون نیاز به نسخه که شل کننده قوام مدفوع هستند، ممکن است که در تسکین و کاهش علایم یاد شده مفید باشند.
فیبر غذایی: افزایش فیبر در رژیم غذایی و یا مصرف مکمل های حاوی فیبر، می تواند باعث بهبود وضعیت یبوست و کاهش خونریزی های ناشی از هموروئید شود.
کرم هموروئید: داروهای موضعی بدون نسخه و یا تجویزی، می توانند باعث کاهش و تسکین خارش و ناراحتی های ناشی از هموروئید گردند.
باند های هموروئید: پزشک نوارهای لاستیکی را در اطراف هموروئید خارجی می بندد، که باعث می شوند روند مرگ بافتی و افتادن آنها به کندی انجام گیرد.
سایر روش های درمانی هموروئید: پزشک ممکن است از لیزرتراپی، پروب گرمایی، تزریقات و یا درمان های دیگری برای از بین بردن هموروئید و کاهش علائم استفاده کند.
کرم استروئید: عارضه خارش، در اغلب موارد به کرم هایی که حاوی هیدروکورتیزون یا داروهای مشابه استروئیدی هستند و بدون نیاز به نسخه پزشک هم قابل تهیه هستند، پاسخ می دهد.

امضای کاربر : کلینیک نوین
ونک لیزر
ایران کلینیک
سه شنبه 20 فروردین 1398 - 12:59
ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارش

تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ